استقلال شفر افتخاری

معاون قضایی و اجرایی پیشین دادگاه‌های عمومی‌ و انقلاب تهران بزرگ گفت: ایجنتی که گفته می شود ایران را ناامن معرفی کرده در صورت اثبات این ادعا حداقل جرمی که مرتکب شده تشویش اذهان عمومی است.

سرویس ورزش مشرق – پیرو انتشار صحبت‌های سرمربی استقلال پیرامون دلیل عدم حضور مهاجم نیجریه ای مدنظرش در تهران، وینفرد شفر مدعی شد مدیربرنامه های ایرانی "الحاجی گرو" درباره اوضاع ایران به این بازیکن گفته ایران کشوری ناامن است. در نتیجه مهاجم مورد نظر در آخرین صحبتی که با وینفرد شفر داشته عنوان کرده به دلیل ناامنی کشورمان(!) خانواده اش راضی به اقامت در ایران نمی شوند.

روز گذشته نیز حسن زمانی عضور هیأت مدیره باشگاه استقلال پیرامون همین موضوع عنوان کرده بود این تخلف را از طریق نهادهای امنیتی و قوه قضاییه پیگیری می کنند.

در همین رابطه بیشتر بخوانید:

صحبت های شفر امنیتی شد

پیش از این نیز در موضوع مهدی طارمی شاهد چنین رفتارهایی از سوی برخی افراد ناشناس بودیم که با ارسال فیلم اظهارات بازیکن سابق  پرسپولیس برای فیفا پرونده این بازیکن و باشگاه ریزاسپور را وارد فاز جدیدی کردند!

به گزارش مشرق، قبل تر هم در دوران استقرار کمیته انتقالی در فدراسیون فوتبال باز هم عده ای با نامه نگاری برای فیفا درباره دخالت دولت در ورزش، اطلاعاتی را به فیفا رساندند و باعث به دردسر افتادن فدراسیون فوتبال مان شدند.

البته نمونه این قبیل رفتارها را در فدراسیون های دیگر ورزشی مان نیز شاهدیم. یکی از دم دست ترین آنها اتفاقاتی که در فدراسیون تیراندازی رخ داد بود. وقتی هاشمی رییس قبلی به هر دلیل از این سمت کنار رفت و در انتخابات موفق به احراز آرای لازم نشد، عده ای با نامه نگاری به کمیته بین المللی المپیک و یا کنفدراسیون تیراندازی آسیا چهره مجمع انتخاباتی فدراسیون و به طور کلی ورزش ایران را خدشه دار کردند!

عبدالرحمن شاه حسینی

عبدالرحمن شاه حسینی در گفت و گو با مشرق، درباره این موضوع و اینکه به لحاظ جرم شناسی ناامن معرفی کردن کشور چه تبعاتی برای فرد و در نقطه مقابل برای یک مملکت دارد صحبت کرد.

متن صحبتهای وی در ادامه می آید:

*به لطف خدا ایران امن امن است

قبل از هر چیز باید گفت به حول و قوه الهی هفتاد و خرده ای میلیون نفر در ایران زندگی می کنند و امنیت کامل در وطن مان برقرار است. اما اینکه شخصی به یک فوتبالیست گفته شما اگر به ایران بیایید ایران امن نیست و با توجه به اینکه موضوع رسانه ای شده است به نظر من عنوان جرمش، "تشویش اذهان عمومی" است. این حداقل جرمی است که می توان برای این اقدام در نظر گرفت. البته در قانون مجازاتهای اسلامی هم برایش مجازات تعیین شده است.

*باشگاه استقلال اعلام جرم کند

با توجه به اینکه این موضوع برای مسئولان باشگاه استقلال محرز شده و می دانند چه فردی این اقدام را انجام داده و اینکه آقای زمانی هم گفته از طریق نهادهای امنیتی موضوع را پیگیری می کنند بهترین کار این است که خود باشگاه استقلال چون متولی اداره این بازیکن بوده است باید به مدعی العموم اعلام جرم کند.

*مجازات این جرم بسته به نظر قاضی متغیر است

تشویش اذهان عمومی جرم است و مجازات هم دارد ولی معمولا میزانش را تا قبل از بررسی دقیق پرونده و شنیدن دفاعیات فرد مجرم نمی توان بیان کرد. چون قاضی یک حداقل و حداکثری را با توجه به سوابق فرد در نظر می گیرد. ولی تأکید می کنم که این بحث در حد ادعاست و هر ادعایی که می تواند عنوان مجرمانه داشته باشد مستلزم بررسی، رسیدگی و صدور حکم است و اینگونه نیست که با یک حرف، حکم برای کسی صادر کنیم. حکم تا ثابت شدنش مراحلی دارد که باید طی شود.

در همین رابطه بیشتر بخوانید:

افشاگری شفر از اقدامات عجیب ایجنت ایرانی

*قانون شامل ایرانی خارج از مرز هم می شود

هر ایرانی حتی اگر خارج از مرزهای ایران هم مرتکب جرم شود طبق قانون مجازات ایران می توان درباره اش اعلام جرم کرده و هرجای دنیا باشد تحت تعقیب قرارش داد.

*انگیزه شرافتمندانه یا...؟   

اینکه چرا برخی علیه کشورمان اقدام به انجام این قبیل کارها می کنند به خصیصه هایی که در آن شخص وجود دارد و انگیزه هایی که داشتند برمی گردد. گاهی اوقات افراد حرفی می زنند از سر دلسوزی و با انگیزه شرافتمندانه است. به عنوان مثال فردی عنوان می کند که "گرانی، عوام و قشر کم درآمد را اذیت می کند یا وضعیت معیشتی طبقه ای از جامعه خوب نیست". کسی که این را می گوید، هم واقعیتی را عنوان می کند و هم به اطلاع مسئولان می رساند که وضعیت چیست و مشخص می شود انگیزه اش شرافتمندانه است. ولی گاهی اوقات مطالبی به گوش می خورد که آثارش لطمه های خیلی زیاد زیانباری به کشور می زند.

*مدعی العموم باید هدف افراد را بررسی کند

باز هم تأکید می کنم آنچه باید بابتش خدا را شکر کنیم این است که در حال حاضر امنیت خوبی در کشور برقرار است هرچند که مشکلات معیشتی در جامعه وجود دارد و اتفاقا خوب است که مسئولان هم خواب نباشند و مشکلات مردم را حل کنند، اما انصافا باید قدر این امنیت را بدانیم ولی آنهایی که برخی از این حرف ها را می زنند و باعث تشویش اذهان عمومی بیرون و داخل ایران می شوند باید از طریق مقام قضایی مورد رسیدگی قرار بگیرند. باید مشخص شود انگیزه شان از این اقدام چه بوده است چون واقعا بعید به نظر می رسد انگیزه شرافتمندانه ای در پس آن بوده باشد. از طرفی به نظرم این اقدام باعث تضعیف مملکت ما و تضعیف دستگاه های انتظامی و امنیتی ما می شود و برای کشور تبعات دارد. باید آن فرد را صدا بزنند و مدعی العموم به چرایی این اقدامش رسیدگی کند و مشخص کنند که هدف و انگیزه اش از بیان این حرفها چه بوده است.

*عده ای در پی لطمه زدن به کشور هستند

پشت بسیاری از این اقدامات مسایل مختلفی وجود دارد که اینجا نمی توان به آن پرداخت. خیلی اوقات اتفاق می افتد که برخی با اهدافی خاص به منظور لطمه زدن به کشور این حرفها را عنوان می کنند. اینکه همینطور بیاییم و اعلام کنیم ایران ناامن است با یک نگاه به کشورهای اطراف متوجه می شویم که ایران امن هست یا نه! این حرفها نه تنها کمکی به اوضاع کشورمان نمی کند بلکه وضعیت را بدتر می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  23 8
  این موضوع(نا امن جلوه دادن ایران)را با موضوعاتی نظیر:نامه نگاری فلان طرفدار به فلان مرجع بین المللی و...یکسان ندانید!!
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  44 11
  اون مهاجم آفریقایی خیلی خنده داره. باز اگه اروپایی بود قابل درک بود ولی افریقا که نه امنیت داره نه نون دارن بخورن برای ایران ناز کنه دیگه خنده داره
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  3 2
  کار مزدورای وطن فروش داخلیه که قبلاً هم گرای تحریم میدادند
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  5 2
  هرکس نمیخواد بیاد به جهنم نیاد ... بره عربستان تا موشک یمنی ها بیاد رو سرش
 • RU ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  1 2
  نه اون افریقایی درست عمل کرده ولی خاک عالم بر سر ماکه حاضریم به خاطر مال دنیا ازهم چیزمون گذشت کنیم به کجا چنین شتابان تاکی بابا اموزش اموزش تا وقتی که مدارس ما نتونند به بچه های ما اموزش درست نده اند این اتفاق های زیاد میفته پرچم کشور اتیش میدن بانک اتیش میدن ووووووو
 • رضا IR ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
  1 2
  کشور نیجریه زادگاه گروه بوکوحرام که دختر بچه هارا از مدارس سرقت میکنه
 • علیرضا IR ۰۵:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
  0 0
  اگر استقلال زیان مالی دیده باشد می تواند شکایت حقوقی از این ایجنت بکند وگرنه اهلیت شکایت کیفری را ندارد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس