سرگئی لاوروف نمایه

وزیر امور خارجه روسیه در نشست عدم اشاعه هسته ای در شورای امنیت اعلام کرد از بین رفتن برجام به دلیل اقدامات یکی از کشورهای مذاکره کننده هشداری برای امنیت بین المللی است.

به گزارش مشرق به نقل از ریانووستی، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل در خصوص منع گسترش سلاح های هسته ای اظهار داشت که شکست برجام  توسط یکی از کشورهای مذاکره کننده هشداری نگران کننده برای ساختار امنیت بین المللی از جمله چشم انداز حل و فصل اوضاع کره شمالی خواهد بود.

لاوروف گفت: مسکو خواستار تلاش مشترک برای اجرای پایدار توافق هسته ای با ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد است چرا که قبلا این توافقنامه در این شورا تصویب شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات ابتدایی و بنیادی برای حفظ رژیم منع گسترش سلاح های هسته ای در حال حاضر، تلاش ها برای اطمینان از اجرای پایدار برجام است. شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه ۲۲۳۱ از تصویب برجام حمایت کرد و به همین دلیل مسئول اجرای آن است.

لاوروف در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به اوضاع سوریه گفت: تهدید رو به رشد تروریسم شیمیایی در سوریه و عراق یک نگرانی جدی است. تروریست ها نه تنها از مواد شیمیایی سمی استفاده می کنند، بلکه دارای فن آوری و امکانات تولیدی برای ترکیب مواد شیمیایی  با دیگر مواد سمی هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس