سردار نقدی نمایه

در بهره‎برداری از فضای مجازی ما فقط در دو راهی انسداد-ولنگاری قرار نداریم، بلکه راه سومی هم وجود دارد که همان راه اعتدال است:بهره‎برداری هر چه گسترده‎تر از فضای مجازی با مدیریت ایرانی.

به گزارش مشرق، سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران در خصوص اتفاقات اخیر در کشور و چالش‌های پیش آمده پیرامون شبکه‌های اجتماعی، طی نامه ای به رئیس جمهور، مطالب مهمی را مطرح و نسبت به روند کنونی مدیریت فضای مجازی هشدار دادند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:


بسم‌الله الرحمن الرحیم
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای حسن روحانی

با سلام


همان‌گونه که مستحضرید امروزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و نیز فضای مجازی جزئی لاینفک از ابزار زندگی جامعه بشری است و همه اذعان دارند که جامعه‌ای می تواند به پیشرفت بیشتری برسد که حداکثر استفاده را از این ظرفیت بنماید.


گمان نمی کنم حتی یک نفر عاقل و دلسوز در کشور وجود داشته باشد که ضرورت بهره‌گیری هر چه بیشتر و فراگیرتر فضای مجازی را نفی کند، هر چند جوسازی‌ها و عوام فریبی‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد، ولی اختلاف نظرها در این حوزه به هیچ وجه مربوط به بود و نبود فضای مجازی و تعطیل یا برقراری آن نیست، بلکه اختلاف نظر بر سر نحوه مدیریت آن است.


مسأله این است آیا مدیریت این فناوری باید در اختیار ملت ایران باشد و یا اینکه زحمت را ایرانی بکشد و آقایی اش را دیگران بکنند؟


مردم عزیز ایران حق دارند بدانند چه اتفاقی دارد می افتد:


واقعیت این است که فناوری اطلاعات و ارتباطات و آن‌چه ما آن‌را فضای مجازی می‌نامیم، از ۴ جزء تشکیل شده است.


۱- بستر شبکه‌های ارتباطی
۲- زیر ساخت‌های عمرانی و انرژی
۳- نرم‌افزارها
۴- محتوا


حال چند سؤال اساسی مطرح است:


سؤال اول) چه کسانی در بیابان‌ها و خیابان‌های کشور با تحمل خطرات فراوان و مشکلات حاد زیر آفتاب سوزان و بارش برف و باران و یخبندان، ده‌ها هزار کیلومتر فیبر نوری را زیرزمین می‌خواباند؟ پاسخ روشن است کارگران و مهندسان ایرانی

سؤال دوم) چه کسانی این فیبرها را که هر روز به‌خاطر حوادث، با قطعی و خرابی مواجه می‌شوند، نگهداری می‌کند؟ جواب معلوم است جوانان ایرانی

سؤال سوم) چه کسانی مراکز سوئیچ و کنترل فنی این شبکه‌ها را می سازد و نصب و راه اندازی می کنند؟ صنعتگران ایرانی

سؤال چهارم) چه کسانی با تحمل سختی ها و خطرات در گرما و سرمای شدید روی ارتفاعات و قلل مرتفع کشور دکل‌های مخابراتی را نصب می کند؟ جوانان ایرانی

سؤال پنجم) چه کسی با پرداخت هزینه‌های سنگین، بودجه این زیرساخت‌ها و ساختمان‌ها و ابنیه مورد نیاز این تأسیسات را تأمین می‌کند و می‌سازد؟ پول جیب مردم، عرق جبین مهندسان ایرانی

سؤال ششم) فضای مجازی نیاز به انرژی و برق و گاز در اقصی نقاط کشور دارد. چه کسی این‌ها را تأمین می‌کند؟ پول جیب و عرق جبین مهندسان ایرانی

سؤال هفتم) محتوای مورد نیاز مردم ایران در فضای مجازی را چه کسی تولید می‌کند؟ جواب روشن است، ۹۵% محتوا را خود مردم ایران تولید می‌کنند.

سؤال هشتم) نرم‌افزارهای تکمیلی را چه کسی تولید می‌کند!؟ ۸۵% آنرا نرم‌افزارنویسان و فناوران ایرانی

سؤال آخر این است که این شبکه عظیم که نرم افزار و سخت افزار و ابنیه و انرژی و شبکه ارتباطی و همه چیز آن را ما ایرانی‌ها با زحمت و سرمایه خودمان درست می‌کنیم، مدیریتش در دست کیست؟ در دست رژیم صهیونیستی و عناصر مشکوک آن رژیم این همه زحمات را ما مردم ایران می کشیم، سود آن‌را چه کسی می برد؟ با هر کلیک که ما می‌کنیم، دلارها به حساب چه کسی واریز می شود؟ به حساب آمریکا و مؤسسات استعماری وابسته به آن آیا این انصاف است!؟ آیا این عاقلانه است!؟


این که بدتر از دوران برده‌داری است. برده‌داران قدیم لااقل برای مدیریت بردگان خودشان باید در آفتاب می‌ایستادند و برای شلاق زدن باید خودشان هم عرق می‌ریختند، امروز آقای برده‌دار نشسته هزاران کیلومتر دورتر در ویلای اشرافی و گرم و نرم از جایش هم تکان نمی‌خورد، از یک طرف از همه ما بیگاری می‌کشد و جوان وکارگر و صنعتگر و فناور ایرانی را در مخاطرات فراوان به میدان کار می فرستند تا سامانه‌ها را آماده کنند و از طرف دیگر، با هر اشاره و انگشت ما پول به جیبش سرازیر می شود.


لااقل برده‌داران قدیم غذا و محل سکونت برده‌های خود را می‌دادند. امروز این برده‌داران مدرن به ملت ما که این همه زحمات را می‌کشند چه می‌دهند!؟


فحشا و نابودی نوامیس و اخلاق را به ملت‌ها پمپاژ می‌کنند. حجم بالای دروغ و شایعه و شبهه‌های دینی و اخلاقی را بر سر ملت آوار می کنند.


مواد مخدر و کالاهای بنیان برانداز خودشان را با فشار تبلیغات به جوانان ما تحمیل می‌کنند و هر موقع هم که سازمان های اطلاعاتی غرب بخواهند این فضا را تبدیل به ارتش جنگی برای به آشوب کشیدن کشور و آتش زدن مساجد و امامزاده‌ها و مغازه‌ها محل کسب و کار مردم و از بین بردن امنیت کشور می‌کنند.


این چه معامله زشت و تحقیرآمیزی است که ما با ملت خودمان می‌کنیم؟


آقای رئیس جمهور!

حرف ما یک جمله بیشتر نیست و آن این‌که اگر همه زحمات و حمّالی‌های فضای مجازی بر گردن ما ایرانی‌هاست، مدیریت آن هم باید به دست ایرانی باشد.


انواع شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان های ایرانی به دست دانشمندان و فناوران ایرانی تولید شده است که با قدری حمایت توسط دولت می‌تواند فراگیر شود. چرا باید قدر این ظرفیت‌ها را ندانیم؟ چرا باید بجای ایجاد شغل برای جوانان متخصص ایرانی در این عرصه برای جوانان روسی و آمریکاییها شغل ایجاد کنیم؟ چرا جوانان متخصص خودمان را باور نداریم؟ آیا این باورپذیر است کشوری که ۱۰ سال پیش ماهواره طراحی کرده و ساخته و با موفقیت در مدار قرار داده است کشوری که شبیه‌سازی موجودات زنده را در توان دارد، کشوری که پیچیده‌ترین رادارها و سامانه‌های الکترونیک و جنگ الکترونیک را با طراحی بومی می‌سازد، از ساختن یک پیام‌رسان بومی که بقدر یک درصد این سامانه ها هم پیچیدگی فنی ندارد عاجز باشد!؟ اگر وزارت ارتباطات کشوری که ده سال پیش ماهواره پرتاب کرده توانایی راه اندازی یک نرم افزار پیش پا افتاده را ندارد عوضشان کنید.


خیلی بی انصافی است که با ادبیات انگلیس ها و شاه با مردم خودمان صحبت کنیم و هر کس را که مخالف سلطه اجانب است مخالف پیشرفت بنامیم.


ما می‌گوییم فضای مجازی باید ده‌ها برابر این توسعه بیابد، امّا با مدیریت ایرانی، نه مدیریت دشمن.


در بهره‌برداری از فضای مجازی ما فقط در دو راهی انسداد-ولنگاری که افراط و تفریط است قرار نداریم، بلکه راه سومی هم وجود دارد که همان راه اعتدال است، نه انسداد و ولنگاری، بلکه بهره‌برداری هر چه گسترده‌تر از فضای مجازی با مدیریت ایرانی؛ همان راهی که اکثریت کشورهای مقتدر جهان می‌روند و می‌بینیم حتی کشورهایی که هیچ اختلاف اساسی فرهنگی و سیاسی با آمریکا و رژیم صهیونیستی ندارند، مدیریت فضای مجازیشان را به آن‌ها نمی‌دهند.


این‌که همه زحمات را ما بکشیم و سود کلان و بی شمار مالی و استفاده از آن به‌عنوان اهرم ناامن‌سازی کشور برای دشمنان باشد، این برده‌داری است. شکی نیست هر که به این بردگی مدرن رضایت دهد، در بر باد رفتن نوامیس ملّت شریک است، آن‌که به این وضع خفّت‌بار؛ یعنی مدیریت بیگانگان بر فضای مجازی کشور رضایت دهد، در خون بیگناهانی که در حوادث و اغتشاشات تحمیلی بیگانگان بر زمین می‌ریزد، شریک است. تصور اینکه متخصصان ایرانی نمی توانند این شبکه را بومی کنند بزرگترین توهین به دانشگاهیان ماست که سامانه هایی دهها برابر پیچیده تر را طراحی کرده و ساخته اند.


همین امروز راه را بر ظرفیت‌های بی‌شمار داخلی باز کنید و آن‌ها را جایگزین اجانب نمایید که فردا دیر است.


آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! شما به پاسداری از عزّت و منافع ملت ایران قسم خورده اید. آقای رئیس جمهور به بردگی ملت ایران رضایت ندهید.

و السلام علی من اتبع الهدی
بسیجی خادم ملت ایران محمدرضا نقدی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 76
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 33
 • reza IR ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  این حق شهروندان ایرانی است که از پیام رسان ها و فضای مجازی وطنی بهره ببرند
  • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   47 35
   مگه کسی مجبور کرده بهره نبرند؟ هر کی دلش میخاد میتونه سروش و بله نصب کنه مشکلی نست ولی حق هم دارن تلگرام نصب کنن
  • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   25 20
   اگه فضای مجازی نبود که این جماعت پیر و ناتوان رای نمی آوردند
  • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   8 4
   آقاي نقدي بيايد پيشنهاد بديد.
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   23 4
   من فکر می کنم به حقوق فضای مجازی مردم احترام بگذارید ممنون می شویم
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   10 4
   افرین
  • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   15 20
   مشرق بزدل نفهم
  • IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   6 13
   موافقم اما مهم ا نیستینم مهم انختخابات است که در نتیجه باید باز باشند تا رای مردم را به سمت دوستان اصلاح طلب بیاورند خخخخخخ
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   9 17
   برادر 08:23 منظور اين است كه اين وضع تراست انحصاري براي تلگرام ايجاد مي كند. خودتان را به ناداني نزنيد تا زماني كه يك زقيب انحصاري در بازار باشد ديگران توان رقابت ندارند. و سياستگذار بايد مانند انچه درباره اپراتورها انجام داد درباره نرم افزارها هم انجام دهد .
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   5 3
   کسی حق ندارد بدافزار در کشور ترویج دهد. از نصب بدافزار باید جلوگیری شود. انگار حق خودکشی و دیگرکسی داشته باشی. نصب تلگرام حق محسوب میشود؟
  • ممد IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 4
   من کبریت ایرانی هم نمیخرم تا چه برسد به اجناس ایرانی و مجازی ایرانی
 • US ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  80 78
  نامه پرمحتوا و عالمانه ای است
 • DE ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  41 34
  آقای رئیس جمهور! نپسندید که ملت ایران به بردگی برود! یعنی برجام را لغو کنند؟ پشت درب های بسته جلسات برجام خیلی نانوشته ها نوشته شده است.اینها تازه پیش لرزه های آن است.
  • ناشناس IR ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   20 5
   اقای رییس جمهور، نپذیرید مردم در فقر و بدبختی زندگی کنند و شرمنده همسرو فزرند باشند!!!
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  88 82
  زنده باشی سردار بسیجی
 • GB ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  74 58
  فضای واقعی باید ده ها برابر این توسعه بیابد اما با مدیریت ایرانی نه دشمن! این اظهارنظر به موقع و لازم بود
  • رضا IR ۲۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   5 0
   مهم اعتمادی است که به پیام رسانهای ایرانی وجود ندارد اول اینو حل کنیم
 • ایرانی DE ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  52 47
  سردار خدا قوت
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
  52 41
  خدایی حرفش حسابه ، چرا چمدان های پول رو اماده کرده میفرستیم برای اینترنت خارجی و تلگرام و......
 • IT ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  16 23
  تحجر در ایران موج میزنه/ آفرین بر نقدی
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  13 10
  شما 8 توانمندی مجازی را برای ملت ایران اعتراف کردید. اما در اخر از مدیریت صهیونیستی ابراز عجز وضعف نموده اید. چرا ؟ چرا فکر می کنید نمی تواند در برابر حملات فرهنگی دشمن ایستاد؟ البته باور های غلط قابل دفاع نیستند. . فرهنگ را باشمشیر پاسخ گفتن نادانی است .
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   4 4
   کاربر گرامی اهمیت حوزه مدیریت بسیار بالا است. به قدری بالا که در حدیث می فرمایند که مردم بر دین فرمانروایان خویش هستند. ما عجزی ندیدیم که ایشان نسبت به رژیم منحوس صهیونیستی داشته باشند
  • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   8 4
   همیشه خراب کردن اذهان آسونه ولی آباد کردن ذهن خراب شده؛کار بسیار سختیه؛اگر نه این بود؛یاران ائمه این همه بهش خیانت نمیکردند....!راه نفوذ رو باید بست؛اجازه ورود دشمن به خانه؛حداقلش یعنی ذلیلی درگیری وعدم آرامش!
 • مسعود US ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  22 17
  درد اگر درد ما بیچاره ها هست آنچه هرگز به گوش روحانی نرسد فریاد است.
 • GB ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  22 3
  آیا تمام کشورهای جهان برای خود پیام رسان دارند؟
  • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   3 6
   اکثر کشورهایی که حرفی برای گفتن در فضای مجازی دارند حتما سرویسهای خود را دارند. آیا همه ی کشورها برای خود ماهواره دارند؟ اکثر کشورهایی که حرفی برای گفتن در صنعت هوا و فضا دارند حتما ماهواره ی خود را دارند. آیا همه ی کشورها... !
 • محسن IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  19 19
  ای دم این آقای نقدی گرم. خدا کنه این رئیس جمهور به خودش بیاد هر چند بعیده.
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  14 9
  بایستی بسترهای لازم برای رشد و نمو را در اختیار نخبه ها قرار داد و استعدادها را شکوفا کرد. سردار به نکات بسیار لازم و ضروری اشاره کردند اما شما چهارتا جوان بخوان اینجا کارآفرینی کنن هزارتا سنگ میزارین جلوش . هر موقع بسترهای لازم فراهم شود، اونوقت همه از پیام رسانی داخلیتون استفاده میکنند .ممنون از اظهارنظرتان که حرف دل ما هم بود سردار.
 • آرش IR ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  19 5
  مشرق خودت کم خیانت نمیکتی! زیر متن خبرهات واسه چی میزنی ارسال به تلگرام ؟!!!!
  • IR ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 3
   هزاربار گفتم رسانه های داخلی یک پای ترویج تلگرام بودند.
 • مقداد GB ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  6 5
  تلگرام راه افتاد تا آقایون اهداف حزبیشون رو پیش ببرن فیلم صحبت های دوروف در کانال جبهه انقلاب اسلامی رو ببینید تا بفهمید چه خبره
 • CA ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  17 5
  چقدر قيافه مشرق دیدنیه وقتی همه مردم به خاطر آزادی جنسی و آزادی بی حجابی به یک آخوند رای بدهند
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 6
   اشتباهی مثبت دادم
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 3
   حرفت چقدر قشنگ بود
  • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   5 8
   این آزادی جنسی نیست,بدبخت؛این یعنی بدبختی جنسی!!! کی با ولنگاری به آرامش رسید؟غربیها تازه به حیوانیت جنسی روی آوردند؛لابد فردا میآی میگی آزادی حیوانیت جنسی هم ,حق توست.این به کاسبی جنسی وخیانت وتجاوزهای گسترده و.....ختم میشه.
 • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  16 5
  لازم نکرده لعنت بر تو چرت پرت نیوز. مردم باید اسیر شهوات شوند و حق خود را نخواهند و با کمک بی بی سی و .... به ما رای بدهند
 • IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  5 3
  یکی به این نقدی بگه عزیزم مشکل اینها آزادی و فضای مجازی و مطلع شدن مردم نیست. مشکل در انگلستان است./ نامه تمام
 • CA ۰۵:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  4 8
  فضای مجازی را باید بگذاریم رو به گسترش و تقویت و توسعه برود البته تخت اتکا و حمایت از پیام رسان های داخلی
 • محسن IR ۰۷:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  6 18
  سلام. هرکس با این فکر مخالفت کند بی شک خائن و جاسوس دشمن است. یا علی تا دیر تر از این نشده اقدام شود کمترین تعلل خدمت به اجانب است......
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  24 16
  از نظر ایشون کل دنیا دشمن ماست
  • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   7 12
   سردار عزیز حرف حق زده است. آیا شما مایل هستید که حوزه مدیریت برق ایران از دست جوانان ایرانی گرفته شود و به خارجی داده شود. فضای مجازی هم همین است. ودر انتها آن که حساب پاک است از محاسبه چه باک. تمامی کسانی که می خواهند در فضای مجازی فعالیت کنند اگر ریگی در کفشان نباشد نباید از فعالیت در ایران و حوزه مدیریت ایرانی ابراز ناراحتی کنند و تازه باید هم استفبال کنند.
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   6 4
   فقط از نظر شما چنین است. ببینم آلمان هم شبکه ملی اطلاعات راه انداخت (مطابق درخواست آقای نقدی از رئس جمهور) همه ی دنیا دشمنش بود؟ شما فعلا حساس نشو!
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   4 6
   نه عزیزم. کل دنیا دوست است. یک عده ای فقط الکی ادای دشمنها را در می آورند ما بخندیم.
 • مرتضی IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  17 16
  سردار عزیز با تشکر از یادداشت خوبتان
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  14 11
  آقای نقدی شما هم بگی فایده نداره گوش نمیدهند
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  11 17
  خیلی نامه متقن و خوبی بود
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  9 7
  اگه فضای مجازی نبود که این جماعت پیر و ناتوان رای نمی آوردند
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  19 15
  اقای برادر! عامه مردم با نظر شما همراه نیستند. لذا نامه نگاری به ریس جمهور بی معنی است.
  • US ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   6 13
   رای گیری کردی ؟
  • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 12
   یعنی عامه مردم خواهان فسادند؟ از کجا آوردی این توهینت به مردم ایران را؟
  • بنده خدا IR ۰۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
   3 2
   باید به هر طریقی از پیام رسان های داخلی حمایت کرد
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  7 0
  شما اول امر به معروف كن. بعد نهی از منکر
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   1 8
   مگر تقویت پیامرسان داخلی امر به معروف نبود ؟ الان گشتی گشتی این رو پیداکردی بگی؟
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  0 2
  اول باید خودتان پاسخگو باشيد.مدیران و ادارات و مسئولان پاسخگو باشند. در کدان اداره ملت دستش به رئیس میرسد
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   1 3
   در معاونت فرهنگی سپاه به ریاست سردار نقدی.
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 4
  ايكاش علي فضلي فرمانده سازمان بسيج ميشد
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   1 1
   ربط به بحث؟
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  9 10
  پاینده باشی سردار که حرف ما را زدی
 • علی IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 4
  این دولتمردان خودشان هم می‌دانند کاری از دستشان برنمی آید و برنامه ای ندارند به همین خاطر فقط نگاهشان به کمک ها و برنامه ها و اقدامات غربی هاست و از نگاه به درون غافل شده اند. اگر می فهمیدند به این ملت بها می دادند.
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   1 8
   کاری از دستشان بر نمیاد؟ کی گفته ؟ کار بر می آید انجام نمی دهند.
 • DE ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  9 18
  درود بر سردار نقدی
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  9 7
  فضای مجازی شده کانال فاضلاب؛بیشتر کسایی هم که از پیامرسانها استفاده میکنن ,بدلیل شغلی وکاری واطلاعات هست ,وبعضی هم بدلیل فرار از انزوای درونی ,فکر میکنند که دوست وفامیلدار شدن....!ولی ناخواسته درگیر خیلی چیزها میشن که بابرنامه ریزی وارد پیامرسانها شدند..
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   3 2
   یشتر کسایی هم که از پیامرسانها استفاده میکنن برای تفریح استفاده می کنند. در وهله ی دوم ارتباطات شخصی، وهله ی سوم اطلاعات و اخبار، وهله چهارم کار !
 • احدی IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  14 7
  آقای روحانی برای تلگرام داشت به در دیوار میزد چند ساله صحبت از راه اندازی سرویسهای داخلی هست؛ مگر اینها حقوق شهروندی نیست
 • IR ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 15
  مشکل فضای مجازی نیست . مشکل از درون جامعه است که نگاه ها همه به زندگی و سبک و روش غربی ها رفته است
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   2 6
   خیر. خود فضای مجازی فعلی نیز بخاطر عدم اصلاحات اساسی در آن، مشکل ذاتی هم دارد. فقط مشکل آن نیست که فرمودید.
 • سربدار IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  11 2
  وندی شرمن: تیم ایرانی برجام فرق لیفت و ریموو را نمی دانستند ، خیال کردند تحریم ها رفع می شود
 • سربدار IR ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  1 0
  ارنست مونیز در ادامه به ۳ بند از توافق هسته‌‏ای ایران که دائمی هستند و منقضی نمی‎شوند،
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  11 7
  واقعاً به نکته درستی اشاره کردید؛ چرا فکر می کنیم در ولنگاری آزادی هست... امیدواریم این نامه نگاری ها برای دولتمردان ما روشنگر و بصیرت افزا باشد
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
   5 4
   برای اینکه دختر ولنگار با ولنگاری به پادشاهی وجذب مردان میرسه وپسر دوستدار ولنگاری ,به رفع نیازش, وتنوع با کمترین هزینه دست پیدا میکنه.....اینا صورت قضیه هست, باطنش چیزای بدتری اتفاق میفته.
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  13 2
  مشرق فقط سانسور نظرات بلد است
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 2
  پيام رسان هاي خارجي حلقه واسط ضد انقلاب ، فتنه گران داخلي و استكبار جهاني است و هركسي درآن ترديدي داشته باشد خود را به ناداني و جهالت زده . چه انسان عاقلي افكار جوانان خود را در اختيار دشمن قرار مي دهد ؟ نامه سردار نقدي عالمانه بود درود بر سردار سرافراز اسلام
 • سلمان سبزوار IR ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 2
  دانمارک 1004 نفر را بخاطر پخش فیلم مستهجن زیر 18 سال به دادگاه گشانده بعد ما سرنوشت دنیا و آخرتمان را به دشمنان پلید بشر یعنی آمریکا و مزدورانش سپرده ایم.....وای بر ما.....وای بر ما........شهدای جنگ یادتان رفته...از شهدای حرم شرم کنید.....و دوستانی که با عقاید انقلابی ناب مخالفند.....دشمن با داری که آماده کرده....چپ..و...راست را از یک طناب آویزان خواهد کرد
 • IR ۲۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
  2 2
  با تمام وجود باید پیام رسان ایرانی را با هم فکری همه دانشمندان ایرانی ساخت و چشم دشمن را کور کرد و باید بهتر از تلگرام که افسارش در دست صهیونیستهاست ایجاد کرد و با این کار ابزار جاسوسی دشمن را از بین برد هر کس مخالف پیام رسان داخلی است یا نمیفهمد یا این که مغرض است و به قول آقای نقدی بردگی برای غربیها را به آقایی خود ترجیح می دهد پس بیایید آقایی همه ملت ایران را به رخ دنیا بکشیم و دشمنان قسم خورد خود را نا امید کنیم
 • محمود IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
  2 5
  خدا قوت سردار
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
  2 2
  از این دولت نباید بیشتر از این ها انتظار داشت.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس