فرودگاه ابوظهور سوریه

به گزارش خبرنگار مشرق، کار تروریست ها در فرودگاه ابوظهور تمام شده و نیروها تا ساعاتی دیگر وارد فرودگاه می‌شوند.

سرویس جهان مشرق - کمر باقیمانده گروههای تروریستی در حال خم شدن است و آنان تا ساعاتی دیگر یکی از بزرگترین شکست های خود را  در روزهای آغازین سال ۲۰۱۸ تجربه خواهند کرد؛ این نخستین جملات منبع میدانی مشرق در شرق استان ادلب است که با شور و هیجان گفته می شود.

وقتی از او می خواهیم بیشتر در خصوص تحولات میدانی شرق استان ادلب توضیح دهد، می‌گوید: امروز کاری کردیم که شاید در تاریخ نبردهای جهان از آن یاد کنند؛ او اضافه می‌کند که نیروهای مقاومت با فرودگاه ابوظهور کمتر از ۵۰۰ متر فاصله دارند.

وی تاکید می‌کند کار تروریست ها در فرودگاه ابوظهور تمام شده و نیروها تا ساعاتی دیگر وارد فرودگاه می‌شوند اما اضافه می کند که پیروزی بزرگ در محور دیگر در حال به دست آمدن است.

منبع میدانی مشرق از شخم زدن تروریست ها توسط یگان موشکی و جنگنده‌های روسی می‌گوید و خاطر نشان می‌کند تا محاصره تروریست‌ها در جنوب استان حلب و شمال شرق استان حماه فقط ۱۱ کیلومتر فاصله باقی مانده است.

تاکید می کند که مخاطبان مشرق ابتدا به نقشه میدانی آماده شده دقت کنند؛ سپس صحبت هایش را این گونه ادامه می دهد که نیروهای مقاومت در حال قیچی کردن تروریست ها هستند تا محاصره آنان تکمیل شود.

از او می خواهیم بیشتر توضیح دهد که دقیقا نیروهای مقاومت به کدام سمت در حال حرکت هستند؛ در جواب می گوید: قرار بود نیروها از جنوب شهرک خناصر یعنی شهرک «رسم السیاله» پیشروی کنند و با پاکسازی مسیر ۲۳ کیلومتری خود را به فرودگاه ابوظهور برسانند.

به گفته خبرنگار مشرق در منطقه، براساس دستور اتاق عملیات مسیر پیشروی از شهرک «رسم السیاله» به سمت شهرک «رسم الکبری» تغییر پیدا کرد و نیروها توانستند با رو دست زدن به تروریست ها خود را به مزارع «تل صبحه» برسانند.


** برای مشاهده بهتر جزییات روی نقشه کلیک کنید**
 

او می گوید فاصله ۱۱ کیلومتری نیروها از مزارع «تل صبحه» تا شهرک «عقله بویدر» در جنوب غرب حلب تا ساعاتی دیگر پاکسازی می شود و حلقه محاصره تروریست ها در جنوب حلب و شمال شرق حماه تکمیل می شود.

منبع میدانی مشرق به شهرک هایی که در میانه راه قرار دارند هم اشاره می کند و می گوید: لرزه بر تن تروریست ها افتاده و به نظرم آنان در شهرک های «ام خان، ام سنابل، قیطل و...» فرار را بر قرار ترجیح می دهند.

در پایان می گوید نیروها را در شمال شرق حماه فراموش نکنید و آنان هم امروز غوغا کردند؛ می گوید دیروز شهرک «الرهجان» (مهم ترین پایگاه تروریست ها در شمال شرق حماه) آزاد شد و امروز هم شهرک «ام میالی».

از او درباره اهمیت شهرک «ام میالی» هم پرسیدیم که در جواب گفت: ابتدا توضیح دهم که ۳۰ تروریست در این محور به هلاکت رسیدند و سه ارتفاع هم پاکسازی شد اما در خصوص اهیمت هم اضافه کرد که با پاکسازی این شهرک، امنیت جاده «حماه - خناصر» بیشتر تامین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  98 16
  اگر داغی تنور حفظ شود شاید بتوان به سرعت کاری کرد کارستان یعنی پرونده تروریستها در استانهای حلب حماه و ادلب مجموعا مختومه شود که اگر چنین شود و إن شاء الله شود عاجلا ، آن وقت ترتیب کار تتمه تروریستها راحت ، و برای مشکل مناطق کردنشین نیز با فراغ بال اندیشید ، و البته حساب کار دست آمریکاییها خواهد آمد .
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  60 31
  رزمندگان اسلام و نیروهای مردم دار سپاه حق تا نابودی رگ و ریشه های امریکای فاسد در منطقه راهی نمانده فقط یک یا حسین ( ع )دیگر. لطفا تقاص نامردی های اخیر امریکا و عربستان و اسرائیل و انگلیس را از عواملشان در منطقه با فرمامن دهی حاج قاسم به سختی بگیرید و تمام آزاد مردان جهان دعاگویتان خواهند بود انشاالله به قول رهبر عزیزمان به زودی هزینه این اغتشاشات را امریکایی ها خواهند داد یا حسین (ع)
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  39 21
  البته اگر تل مقبره به سمت فرودگاه ابو الظهور هم فشار بیاورند که محاصره کنند ، منطقه وسیعی از اشغال تروریستها خارج خواهد شد ؛ به مرحمت الهی که چنین شود .
 • لور قهرمان خوزستان DK ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  34 21
  در بهار آزادی جای شهدا خالی..
 • NL ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  32 83
  شخم زدن زمین با هواپیما های پیشرفته زیر پای کسانی که حتی ضد هوایی هم ندارند انصافا یک شاهکارنظامی است که تاچندقرن دیگر دردانشکده های نظامی تدریس خواهد شد
  • IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
   21 21
   اما اتگار پهپاد زیاد دارند نه؟
  • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   32 4
   اره چقدر مظلومی تو.....
  • محمد IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   30 16
   نگران برادرهای النصره ایت شدی برو پیششون تا به درک واصل بشی
  • حسین IR ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
   43 45
   نه خیر انتظار دارید سر بریدن اسرا با دست بسته یا سوزاندن در قفس رو تدریس کنند؟
  • IR ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
   3 8
   بابا اونطوری نگوئید دل برادران افساد طلب فتنه 1388 ما شکسته میشه چون از زندان با النصره ایی ها عهد و پیمان بستند و این افساد طلبان فقط پیمان های خارجی خود را به یاد می سپارند ولی در خصوص عهدهای داخلی مثل امریکا و اسرائیل حافظه خوبی ندارند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
  58 24
  درود بر مقاومت اسلامی
 • شیرازی IR ۰۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۲
  3 10
  یکی نیست به این اشغال بگه برای کشتن وحشی ترین انسان نماها روی زمین چه فرق می‌کنه که جنگنده باشه یا طرف مقابل که به نظر میرسه از تیر وطایفه ات هست ضد هوایی داشته باشه یا نه.نه میخوای تو هم برو کمکشون سربریدن آتش زدن یادت بدن شاید رفتی مستقیم بهشت!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس