یارانه

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاد جدید مجلس برای افزایش ۵۰ درصدی یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۷ را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، سیدحسن حسینی شاهرودی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به وضع نامناسب معیشتی مردم، گفت: اوضاع اقتصادی کشور به‌گونه‌ای است که ظرفیتی برای هرگونه افزایش قیمت در کالاهای اساسی و بنزین وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مجلس با افزایش قیمت در کالاهای اساسی و حامل‌های انرژی مخالفت می‌کند، اظهار داشت: ما در کمیسیون اقتصادی مجلس پیشنهاداتی برای حذف نشدن یارانه نقدی نیازمندان و همین‌طور افزایش نیافتن بی رویه قیمت بنزین و کالاهای اساسی به کمیسیون تلفیق بودجه 97 ارائه کرده‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پیشنهاد این کمیسیون برای حدف یارانه نقدی پردرآمدها، تصریح کرد: یکی از شروطی که طی پیشنهادی به کمیسیون تلفیق بودجه 97 ارائه کرده‌ایم، این است که اگر دولت می‌خواهد یارانه نقدی پردرآمدها را حذف کند، می‌بایست یارانه نقدی نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و دیگر نهادهای حمایتی را حداقل 50 درصد افزایش دهد.

 حسینی‌شاهرودی تأکید کرد: افزایش قیمت در حامل‌های انرژی و به‌خصوص بنزین باید منطقی و منطبق با تورم سالانه باشد؛ پیشنهاداتی که دولت در لایحه بودجه 97 برای افزایش قیمت‌ها مطرح کرده، منطقی و کارشناسی شده نیست.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان اینکه قرار است پیشنهاد حذف برخی از گروه‌های پردرآمد از دریافت نقدی یارانه‌ها در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان و نیز برخی نیز در دولت با پیشنهاد حذف یارانه‌های نقدی موافق هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس