کد خبر 814462
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰
حرم حضرت معصومه

حجت‌الاسلام عابدی گفت: با ورود حضرت معصومه(س) به قم، این شهر لقب حرم اهل‌بیت را به خود گرفت، وگرنه تا قبل از ورود حضرت(س) به قم، این شهر حرم اهل‌بیت(ع) نبود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی؛ استاد درس خارج حوزه علمیه و رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بیانی درباره حضرت معصومه(س) گفت: فاطمۀ معصومه(س) در میان فرزندان امام کاظم(ع) از جایگاه والایی برخوردار است و تعابیری که ائمه(ع) درباره ایشان فرمودند کمتر درباره امام‌زاده‌ای به کار رفته است.

وی افزود: چنین زیارت‌نامه‌ای ـ  نقل شده توسط اهل‌بیت(ع) ـ برای هیچ امام‌زاده‌ای بیان نشده است، نحوۀ زیارت حضرت معصومه را خود اهل‌بیت(ع) به ما آموختند، در حالیکه زیارت تمامی امام‌زاده‌های دیگر از معصومین نقلی نشده است.

این محقق و پژوهشگر خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) قصیده‌ای در مدح حضرت معصومه(س) دارد که در آن، حضرت معصومه را با حضرت زهراء(س) مقایسه کرده و این نشان از جایگاه والای فاطمۀ معصومه(س) است.

حجت‌الاسلام والمسلین عابدی گفت: وقتی حضرت(س) به قم تشریف آورد، قم حرم اهل‌بیت(ع) شد، در واقع با ورود حضرت به قم، این شهر لقب حرم اهل بیت(ع) را به خود گرفت، وگرنه تا قبل از ورود حضرت(س) به قم، این شهر حرم اهل‌بیت(ع) نبود و این حضرت معصومه(س) بود که فرهنگ اهل‌بیت(ع) را به این شهر آورد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس