اعزام دانش آموزان کشور به اردوی راهیان نور

دبیر ستاد راهیان نور کشور با اشاره به اینکه راهیان نور کمترین تلفات جاده‌ای را طی چند سال گذشته به همراه داشته است، گفت: راهیان نور آمادگی دارد محور عضویابی برای نیروهای مسلح باشد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، نشست تخصصی فرماندهان مرزبانی و دریابانی استان‌های میزبان راهیان نور صبح امروز (ششم دی ماه ۱۳۹۶) با حضور سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد راهیان نور کشور و سردار «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی ناجا برگزار شد.

سردار ادیبی در ابتدای این نشست با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان محور ایجاد امنیت در کشور تلاش‌های فراوانی داشته است، اظهار داشت: دفاع مقدس در نیروی انتظامی هیچ‌گاه به پایان نرسیده است و این جهاد همچنان ادامه دارد و شهدایی که این نیرو تقدیم امنیت کشور می‌کند بیانگر این حقیقت است.

وی گفت: سالانه چندین میلیون نفر از مردم در راهیان نور حضور پیدا می‌کنند تا متوجه رشادت‌های سربازان این کشور باشند. امنیت مرزهای ما که یک رخنه کوچک هم در طول سال‌های گذشته برای دشمنان نداشته تا بتوانند خرابکاری کنند، به دلیل خدمت‌رسانی مرزبانی و نیروهای انتظامی است.

دبیر ستاد راهیان نور کشور با تاکید بر وجود روحیه مجاهدت در نیروهای مرزبانی کشور افزود: روحیه مجاهدت در مرزبانی و رزمندگان آن یگان مشهود است. همت والا و ایمان به خدا در نیروهای مرزبان وجود دارد تا در ارتفاعات شمال‌ غرب کشور نیز دست از مجاهدت بر ندارند. رزمندگان پرشورمان در مرزبانی مثل دوران دفاع مقدس در حال ماموریت هستند و وظیفه ما برای تبیین این خدمات بیشتر می‌شود.

سردار ادیبی تصریح کرد: راهیان نور به عنوان یکی از ارکان مهم فرهنگ دفاع مقدس در حال انجام کار است و اقبال و حضور مردم نشان می‌دهد کشور و مردم نیازمند این مسئله هستند. حساسیت مردم به حوزه جهاد و شهادت بالا است چون سالانه شش میلیون زائر در مناطق عملیاتی حضور پیدا می‌کنند.

وی افزود: ۱۰ قرارگاه اجرایی موضوعات اجرای ستاد مرکزی راهیان نور را بر عهده دارند. همچنین ۱۲ کارگروه تخصصی امورات هماهنگی را برای استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی دنبال می‌کنند. راهیان نور با توجه به گستره مکانی و زمانی که از یک استان به هفت استان افزایش یافته قدری از وظایف خود را انجام داده است. امیدواریم در چشم‌انداز برنامه ششم توسعه تعداد بیشتری از مردم را در اردوهای راهیان نور میزبانی کنیم.

دبیر ستاد راهیان نور کشور ادامه داد: انتظار رهبر انقلاب این است که راهیان نور در طول سال جاری باشد. این انتظار یک انتظار درستی است چراکه لازم است ترسیم درستی از وقایع دفاع مقدس را در مناطق مختلف داشته باشیم.

سردار ادیبی گفت: مناطق راهیان نور جنوب کشور با حضور مردم با اوج حضور زائرین همراه شد، اما در مناطق غرب و شمال غرب چنین وضعیتی وجود نداشت، اما خوشبختانه با ایجاد زیرساختارهای مناسب افزایش کاروان‌ها را در این مناطق را شاهد بودیم که این استقبال را مرهون تلاش رزمندگان نیروهای مسلح و نیروی انتظامی می‌دانیم.

وی امنیت را از مهمترین موضوعات مورد توجه در راهیان نور عنوان کرد و گفت: امنیت و ایمنی کاروان‌های راهیان نور از مهمترین موضوعات مورد توجه ستاد راهیان نور کشور است. در طول سال‌های گذشته اردوهای راهیان نور با کمترین تلفات جاده‌ای روبرو بوده است. موضوع کنترل و ملاحضات کاروان‌ها برای امنیت کافی زیارت بی دغدغه را برای کاروان‌ها ایجاد کرده‌ایم.

دبیر ستاد راهیان نور کشور اظهار داشت: در مناطق عملیاتی مفاهیم بسیار زیادی با مردم مرور می‌شود. از روایت دفاع مقدس استفاده می‌شود تا مردم بدانند دشمن چه برنامه‌هایی را علیه کشور داشته است. دشمن شناسی محور اصلی ارتباط با مردم در مناطق عملیاتی است. شناخت شهدا و مجاهدات نیروهای مسلح در طول دفاع مقدس که زحمات زیادی کشیده‌اند نیز در مناطق عملیاتی در چهره مرزبانان قابل مشاهده است که تببین می‌شود.

سردار ادیبی عنوان کرد: حضور مرزبانی در مناطق عملیاتی می‌تواند جوانان را مشتاقانه آماده خدمت در این یگانه‌ها کند. راهیان نور می‌تواند یکی از محورهای عضویابی برای نیروهای مسلح باشد و ما این آمادگی را داریم تا بهترین جوانان مومن و معتقد را در این مسیر مجاهدت در راه خدا در اختیار نیروهای مسلح قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ستاد مرکزی راهیان نور کشور این آمادگی را دارد تا مرزبانی و نیروی انتظامی بتوانند با ارائه عملکرد خود در مسیر کاروان‌ها، زائرین را با مجاهدات ناجا آشنا کنند.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • RU ۱۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
    0 0
    متاسفانه آخرین بار، چندین نونهال کشور دراین مسیرها، پرپر شدند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس