کد خبر 789681
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
اوزیل

مسوت اوزیل با درخشش برابر اورتون یک بار دیگر ارزش های خود را به هواداران تیمش ثابت کرد.

به گزارش مشرق، مسوت اوزیل که می دانست بحث در مورد آینده و تمدید قرارداد او از مباحث داغ هفته های اخیر بوده، برای حل این وضعیت در پیغامی در شبکه توئیتر خود از 18 میلیون هوادارش درخواست کرد بر روی ماموریت مهمی که پیش روی این تیم قرار دارد، تمرکز کنند.

نیت ستاره آلمانی از این پیغام قابل درک بود، زیرا توپچی ها در این فصل شرایط خوبی در بازی های خارج از خانه نداشتند و شکست 8 روز قبل برابر واتفورد نیز اوضاع را بیشتر به هم ریخته بود، پس آخرین چیزی که اوزیل و همبازیانش نیاز داشتند یک شکست دیگر لیگ برتری بود!

اوایل هفته گذشته اخباری در خصوص توافق مسوت اوزیل و مورینیو برای پیوستن ستاره خلاق آلمانی به یونایتد برای فصل آینده منتشر شده بود و اخبار حاکی از حضور اوزیل در اولدترافورد از ابتدای فصل آتی بود.

شاید کمدی ترین نکته ماجرا این باشد که آرسنال احتمالا به زودی مجبور خواهد بود ستارگانی مانند اوزیل و الکسیس سانچس که شاید 100 میلیون پوند ارزش داشته باشند را به رایگان و بدون کسب درآمد از دست بدهد.

برخی معتقدند که آرسنال بدون حضور مسوت اوزیل و الکسیس سانچس نمایش بهتری ارائه می دهد و در برخی موارد حتی نگرش و رویکرد بازی اوزیل مورد بازخواست نیز قرار گرفته است.

این ستاره 29 ساله دیگر در رختکن توپچی ها محبوب نیست و افکار عمومی بیشتر اوزیل را یک بیماری در ترکیب توپچی ها می داند تا یک راه حل.

پس اینجا و با بررسی شرایط این هافبک خلاق سوال مهمی به وجود می آید؛ آیا توپچی ها بدون مسوت اوزیل تبدیل به تیم بهتری می شوند؟

اما با نمایش که اوزیل در گودیسون پارک و در جریان پیروزی پرگل آرسنال برابر اورتون از خود ارائه داد، قطعا پاسخ سوال مطرح شده منفی خواهد بود؛ زیرا این بازیکن نمایشی متفاوت در این دیدار نسبت به همبازیانش ارائه داد.

اما در این میان نباید فراموش کرد که اورتون نیز هرگز تیم فصل گذشته نیست و انگار انرژی و توان فکری آنها نسبت به قبل به کلی تخلیه شده است؛ اما به هر حال توپچی ها نمایشی دیدنی و همانند بازی های تمرینی ارائه داده و به طور کامل بر جریان بازی مسلط بودند و بعد از هر بار گلزنی آنها در نیمه دوم، تعداد بیشتری از هواداران تافی ها، گودیسون پارک را ترک می کردند.

اگرچه اوزیل پیش از نواخته شدن سوت پایان بازی و برای استراحت کردن زمین را ترک کرد، اما در هنگام تعویض شدن می دانست که عملکرد او تاثیر شگرفی در نتیجه رخ داده داشته است.

اگرچه در این دیدار نیز اوزیل در دقایقی از نیمه اول قادر به ارائه نمایش درخشانی نبود، اما هر بار تبدیل به اوزیل همیشگی شد توانست با تحرکات هوشمندانه و پاس های دقیق، نمایشی درخشان را برای حاضران و تماشاگران این دیدار به ارمغان آورد.

در برابر اورتون افت کرد، اوزیل هم با زدن گل دوم با یک ضربه سر دقیق و هوشمدانه که باعث شد برای اولین بار توپچی ها پیش بیافتند و هم با ارسال پاس گل سوم برای لاکازت، نقش مهمی در پیروزی پرگل تیمش ایفا کرد.

آرسن ونگر در پایان بازی در توصیف عملکرد اوزیل گفت: "او فوق العاده بود و نمایشی سریع، هوشمند و چابک از خود ارائه داد. اوزیل امروز در تمام جریان بازی در خدمت تیمش بود و وقتی او چنین سطحی ارائه می دهد به یک بازیکن استثنایی تبدیل می شود."

ونگر در ادامه ادعا کرد که علیرغم ایجاد 10 تغییر نسبت به بازی برابر ستاره سرخ بلگراد موفق به کسب این پیروزی شد و حالا در هر پست بازیکنانی توانمند را در اختیار دارد؛ اما نباید فراموش کرد در امیرتیس تنها یک مسوت اوزیل وجود دارد.

پس اگر این شایعات حقیقت داشته باشد و قرار به انتقال اوزیل به اولدترافورد یا هر جای دیگری باشد، آرسنال تبدیل به تیمی ضعیف تر بدون اوزیل خواهد شد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس