کد خبر 788691
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
پرچم مغرب

در پی اظهارات وزیر خارجه الجزایر که مغرب را به «پولشویی در رابطه با حشیش» متهم کرده بود، کاردار سفارت این کشور در رباط پایتخت مغرب به وزارت خارجه آن احضار شد.

 به گزارش مشرق، وزارت خارجه مغرب دیشب کاردار سفارت الجزایر در رباط را به منظور محکوم کردن «اظهارات غیر مسئولانه» وزیر خارجه الجزایر درباره مغرب، احضار کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مغرب آمده است که در پی اظهارات خطرناک «ابراهیم مساهل» وزیر خارجه الجزایر درباره سیاست‌های مغرب در آفریقا، کاردار سفارت این کشور و مراتب اعتراض به وی ابلاغ شد.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه مغرب همچنین اظهارات وزیر خارجه الجزایر را «غیر مسئولانه و بچه‌گانه» خواند و تأکید کرد که وی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی الجزایر بایستی مواضع رسمی کشورش در سطح بین‌المللی را بیان نماید و چنین ادعاهای کذب درباره مغرب نمی‌تواند توجیهی برای شکست و مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورش که تأثیر زیادی بر اقشار مختلف الجزایر از جمله جوانان دارد، باشد.

ابراهیم مساهل وزیر خارجه الجزایر روز جمعه (دیروز) در سمیناری در پایتخت این کشور ضمن رد این توصیف که «مغرب می‌تواند الگویی در آفریقا از لحاظ سرمایه‌گذاری باشد»، تأکید کرد که «مغرب آنگونه که گفته می‌شود در آفریقا سرمایه‌گذاری نکرده بلکه بانک‌های آن به پولشویی درآمدهای حاصله از حشیش اقدام می‌کنند و هواپیماهای مغرب نیز تنها به امر نقل و انتقال مسافران به کشورهای آفریقایی سرگرم نیستند».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس