الویری

یک عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران به تازگی داستانی جدید از «درآمدهای پشت باجه‌ای» قالیباف که وارد خزانه نشدند تعریف کرده است.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

چه اصراری دارید که روحانی مسئول برجام باشد؟ «نظام و مردم» مسئول بودند

غلامرضا ظریفیان، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به تازگی طی مقاله‌ای در روزنامه آرمان امروز در اشاره به ماجرای مسئولیت برجام نوشته است:

«در شرایطی که حتی جهان بر ادامه راه برجام تاکید دارد و مدام بدعهدی‌های آمریکا را به او گوشزد می‌کند، چه اصراری وجود دارد که برخی از جناح‌ها، بدکرداری و بدعهدی طرف مقابل را به حساب مسئولان کشور بنویسند. به هر روی دولت تدبیر و امید مجری سیاست‌های کلان نظام است!»

او همچنین می‌نویسد: نظام و جامعه با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در کشور بود، همه و همه دست به دست یکدیگر دادند و دستاوردی قهرمانانه (یعنی برجام) را در عرصه نظام بین‌الملل به نمایش گذاشتند.[1]

*ظریفیان پیش از این نیز در مصاحبه‌ای از این گفته بود که رئیس‌جمهور روحانی مسئول برجام نیست و پای توصیه بزرگان نظام در میان بوده است.[2]

این در حالی است که اتفاقا باید از افرادی مثل ظریفیان پرسید که شما چه اصراری دارید که آقای روحانی مسئول برجام نیست؟!

خاصه آنکه شخص ایشان در گذشته و هنگامیکه نامه‌های تبریک درباره برجام می‌نوشتند صراحتا ابراز کرده‌اند که مسئول برجام هستند.

در باب مسئول بودن نظام و جامعه در ماجرای برجام! نیز انتظار است که ظریفیان و امثال او یک سند و فقط یک سند از توصیه مقام معظم رهبری به مذاکره و توافق با آمریکا! بیاورد و یا از ابراز خوشبینی ایشان نسبت به آمریکا و دستاوردهای مذاکره خبری را روی میز بگذارد و بعد اظهار کند که نظام اسلامی مسئول برجام است و یا مقامات ارشد کشور آنرا توصیه کرده‌اند.

در اقتفای صحبت‌های ظریفیان ذکر این نکته نیز ضروریست که بیش از آقای روحانی و ستاد برجام، این اصلاح‌طلبان هستند که بایستی در قبال برجام و وعده‌های پر رنگ و لعابی که درباره آن به مردم دادند بایستی پاسخگو باشند.

آنها باید در کنار «عذرخواهی» علت خوشبینی‌های خود به آمریکا، علت آنهمه سیاه‌نمایی غلط از اوضاع اقتصادی کشور و علت بیدستاوردی برجام را برای مردم توضیح دهند...

***

داستان الویری از «درآمدهای پشت باجه‌ای» قالیباف که وارد خزانه نشدند!

مرتضی الویری، عضو شورای شهر پنجم تهران در بخشی از مصاحبه خود با شماره دوشنبه گذشته روزنامه دولتی ایران گفته است: «بسیاری از درآمدهای غیر شفاف که به خزانه شهرداری ریخته نمی‌شد با اجرای این دو مصوبه –مصوبات اخیر شورای شهر تهران- و جلوگیری از پرداخت‌های پشت باجه‌ای به خزانه وارد می‌شود و از این محل افزایش درآمد را شاهد خواهیم بود.»

او در بخش دیگری از مصاحبه و در پاسخ به سؤال خبرنگار ایران مبنی بر اینکه «مشخص نیست که چه میزان از درآمد شهرداری به صورت پشت باجه‌ای و یا ثبت نشده بوده است؟» تصریح می‌کند: چون غیر شفاف بوده و در هر منطقه به فراخور روحیات شهردار متفاوت کسب می‌شده، هیچ گونه اطلاع دقیقی از مبادلات پشت باجه‌ای در دست نیست.[3]

*مردم هنوز منتظرند که آقای الویری اسناد مربوط به ادعای قبلی خود مبنی بر تخریب چند باغ در دوران شهرداری قالیباف و نیز اسناد فساد ادعا شده در شهرداری تهران را ارائه کند!

او پیش از این طی اظهاراتی با اشاره به دیدار خود با محمدباقر قالیباف از این گفته بود که گزارش‌هایی مبنی بر «تخریب ۴ باغ» وجود دارد. او البته هرگز گفته‌های خود را اثبات نکرد و تا این لحظه سندی هم به رسانه‌ها نداده است.  جالب آنکه الویری تصریح کرده بود که شهردار سابق تهران نیز گزارش‌های او را تأیید نکرده است.[4]

پس از الویری، یک عضو دیگر شورای شهر تهران از گم شدن 205 میلیون تومان! در شهرداری تهران خبر داده بود...[5]

غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران هم چندی قبل گفته بود: «قالیباف کم‌کاری کرده است.»[6]

ادعاهای الویری و تنی دیگر از اصلاح‌طلبان شورای شهر در حالی است که هیچ نهاد قضایی، امنیتی و نظارتی ادعای وجود فساد گسترده و یا فساد مرتبط با شهردار تهران را تأیید نمی‌کند.

برخی تحلیلگران معتقدند اصلاح‌طلبان از آن‌رو که می‌دانند قادر به تکرار کارنامه مدیریت جهادی در شهرداری تهران نیستند، قصد تخریب کارنامه قالیباف و اظهارات پرطمطراق درباره اقدامات خود در شهرداری تهران را دارند.

شرایط تهران منفی بی‌نهایت است، تهران دچار بحران فروخفته است، باید قالیباف را گوشمالی داد، باید برای نقد قالیباف برنامه‌ریزی کرد، کم‌توانی نجفی برای پرداخت حقوق کارکنان شهرداری تقصیر قالیباف است، قالیباف مردم تهران را به جهنم برد، قالیباف ناکارآمد بود و... تنها بخشی از اظهاراتی بوده است که چپ‌ها در چند ماه اخیر علیه شهردار سابق تهران گفته‌اند.

***

سروش‌محلاتی: خیمه‌های امام حسین شده‌اند مراکز فحّاشی!

محمد سروش‌محلاتی که در جریان انتخابات مجلس خبرگان ردّ صلاحیت شد و رسانه‌های اصلاح‌طلب گاهی از او با عنوان «حجت‌الاسلام» و گاهی «آیت‌ا...» یاد می‌کنند، به تازگی طی اظهاراتی که سایت جماران آنها را منتشر کرد گفته است: اگر ما اندکی به همین سخن امام سجاد(ع) توجه کنیم. وضع زندگی و جامعه ما عوض می شود. تا کی باید با این کلام فاصله داشته باشیم. پس چرا خود را منتسب به امام سجاد(ع) می دانیم و پز می دهیم که رساله الحقوق امام سجاد(ع) را داریم. داشتن کتاب چه دردی را دوا می کند وقتی به کلام درون آن عمل نمی شود. این همه درگیری و تقابل بخاطر چیست؟

او می‌افزاید: «کاش این فحاشی‌ها در مراکزی می‌شد که کاری با دین و مذهب نداشتند. متاسفانه در این سالها یکی از مراکز فحاشی، خیمه‌هایی است که با نام امام حسین(ع) برپا می‌شوند و در آنها روضه امام سجاد(ع) می‌خوانند. هزاران نفر در جلسه امام حسین(ع) شرکت نمی‌کنند که یک فرد بخواهد در آن به اشخاص توهین و فحاشی کند، آن وقت چنین فردی محاکمه و به مبلغ پنجاه هزار تومان جریمه شود. مشکل ما مبلغ چنین جریمه‌ای نیست بلکه مشکل این است که ما خود را حق مطلق  بپنداریم و غیر از خود را باطل تلقی کنیم و بر مبنای این ذهنیت، خود را مجاز به انجام هرکاری ببینیم. حتی معتقد باشیم اگر امام سجاد(ع) و رساله حقوق باشد این وضع به هم می خورد. امام سجاد(ع) فرمود: با فرض اینکه حق با تو باشد بازهم عدوات و دشمنی، میزان و قاعده ای در اخلاق دارد و نباید آن را فراموش کرد.»[7]

*ماهیت سیاسی این سخنان چیزی نیست که از چشم مردم و مخاطبان پنهان مانده باشد...

کما اینکه همین فرد چند روز قبل نیز طی سخنانی در یک مجلس عزاداری منتسب به اصلاح‌طلبان از موضوع «تجدید نظر مردم در انقلاب اسلامی» سخن گفته بود.[8]

«بزرگترین مشکل جمهوری اسلامی عقل است»! و «ما ایرانی‌ها شاد نیستیم چون فقط امام حسین(ع) را محور قرار داده‌ایم» نیز بخش دیگری از اظهارات همین فرد در گذشته است.[9]

در واقع گویا آقایان به گفتن حق و حقیقت از منابر بصیرت‌افزای عزای حسینی عنوان «فحّاشی»(که به لحاظ لغوی یک کلمه غلط و بیربط به این موضوع است) داده‌اند و منظورشان هم اینست که هیچکس علیه فتنه، فتنه‌گران، ساکتین فتنه و جریانات معتقد به «قبله عالم» بودن آمریکا حرفی نزند و مردم هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر ندهند چون ایجاد عداوت می‌کند و تنش‌زاست... و در ادامه همه در مجلسی که تنها نتیجه آن اشک است و دیگر هیچ! شرکت کنند و بعد هم بروند تا سال دیگر و محرمی دیگر...

گفتنیست جریان سیاسی چپ از چند هفته مانده به ایام محرّم تاکنون تبلیغات وسیعی را به راه انداخت تا عنوان کند که اغلاط سیاسی برخی طیف‌ها در ایران و تقبیح آنها –مثل بحث فتنه و یا اعتماد به آمریکا- نبایستی از منابر و مجالس عزاداری به سمع و نظر مردم برسد.

ذکر مقولات معارضانه در برخی مجالس منتسب به اصلاح‌طلبان و بی‌ادبی به ساحت عزاداران حسینی نیز بخش‌های دیگری از رفتار جریان چپ بویژه در محرم‌الحرام اخیر بوده است.

«عوارض شهرداری تهران نباید صرف خرید برنج و روغن برای هیئت‌های مذهبی شود» و «عزاداری برای امام حسین(ع) تأثیر خاصی در جامعه ایران نداشته است» نیز بخشی از مطالبی بوده‌اند که برخی چهره‌های جریان چپ به تازگی طرح کردند.[10][11]

***

1_ http://www.armandaily.ir/fa/news/main/200945

2_ mshrgh.ir/785430

3_ http://www.iran-newspaper.com/newspaper/BlockPrint/204041

4_ mshrgh.ir/776558

5_ mshrgh.ir/776558

6_ mshrgh.ir/738073

7_ http://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-767185

8_ mshrgh.ir/781843

9_ http://fna.ir/TMMZOP

10_ mshrgh.ir/781843

11_ mshrgh.ir/777533

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  64 4
  از برکات شهادت و عاشورا همین بس که همواره نقاب از چهره منافقین و معارضین برمی دارد.
 • IR ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  58 3
  کلا اینها دچار آلزامیرن اگه نگیم نفهمی کی بود که میگفت تمامی مسئولیت مذاکرات با من است!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  37 2
  انحراف و شرارت و فتنه انگیزی از کلمه به کلمه ی حرفهای این دسته از افراد هویداست . شدت اعوجاجات درونی و فکری حتی در چهره ی این اشخاص ظاهر است . بشکلی که آثاری از تقوا و اخلاق و تدین در چهره ی این جماعت دیده نمیشود . شما مقایسه کنید این ها را با علامه طباطبایی ها و قاضی ها و حق شناس ها و میانجی ها و بهجت ها و ......... رحمة الله علیهم اجمعین . کراهت از افکار و ظواهر منحرفین میبارد و این وضعیت تا زمانیکه توبه ی حقیقی نکرده باشند بیشتر و آشکارتر است . خدا هدایت کند .
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  17 2
  مسئولان لطفا آروم باشید و جو جامعه را مشوش نکنید
  • جان محمدی IR ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
   17 1
   کل اینها هر کدوم پست و مقام گیرش نمیاد.. حقایق را رو می کنند.. میشن مردمی.. به محض اینکه هم پست و مقام گیرش میاد.. میره خودشو پشت دین قایم میکنه... ماهیت ما ایرانی ها همین است..
  • جان محمدی IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
   15 3
   کشور اصلا در شرایط مناسبی نیست..چه به لحاظ شرایط داخلی و چه به لحاظ منطقه ای.. شماها که مسلمان نیستید. خواهشا بزارین دین برای مردم بمونه.. چرا مسائل و اختلافات سیاسی رو به مسائل دینی وارد می کنید تا عده ای از مردم رو پشت سر خودتون داشته باشید؟؟ خوب راستشو بگین سر قدرت و پست و پول هست.. چرا میگین دین؟؟ خواهشا با جنجال های دینی و سیاسی اتحاد مردم ایران رو از بین نبرید.. بزارین یه ایرانی باشه که دین اسلام رو بشه پیاد کرده.. مشرق نیوز اگه راست میگین کامنت های ما رو تائید کنید.!!
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  22 1
  باید در کنار «عذرخواهی» علت خوشبینی‌های خود به آمریکا، علت آنهمه سیاه‌نمایی غلط از اوضاع اقتصادی کشور و علت بیدستاوردی برجام را برای مردم توضیح دهند.
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  4 28
  oooooooooooooooooooooooo افتضاح مشرقی ها
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  25 2
  همین فرد چند روز قبل نیز طی سخنانی در یک مجلس عزاداری منتسب به اصلاح‌طلبان از موضوع «تجدید نظر مردم در انقلاب اسلامی» سخن گفته بود
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  17 1
  نظورشان هم اینست که هیچکس علیه فتنه، فتنه‌گران، ساکتین فتنه و جریانات معتقد به «قبله عالم» بودن آمریکا حرفی نزند و مردم هم شعار «مرگ بر آمریکا» سر ندهند چون ایجاد عداوت می‌کند و تنش‌زاست... و در ادامه همه در مجلسی که تنها نتیجه آن اشک است و دیگر هیچ! شرکت کنند و بعد هم بروند تا سال دیگر و محرمی دیگر...
 • IR ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  16 3
  یزید هم مشکلی با امام حسین نداشت... اگر آن حضرت اقدامات بصیرانه انجام نمیداد و حرفهای بصیرانه (یا همان فحاشی به حکومت فتنه و جور) نمیزد.
 • IR ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  18 2
  از سخنان سوش محلاتی چنین وانمود می شود که ایشان فاقد عقل است مگر امام (ره) نفرمود عاشورا را زنده نگهدارید تا آسیبی به این کشور نرسد پس معلوم است که ایشان می خواهد نقش دشمن را بازی کند و عزاداری امام حسین (ع) را به محل دیگری معرفی کند و آنهایی هم که به چنین رفتارهایی دست میزندد اجیر شده بدون جیره و مواجب اینها هسند و دوم این که آقای الویری که ادعا میکند خوب است که اقای قالباف از ایشان شکایت کند تا یا ثابت کند یا به عنوان شخص تهمت زننده شلاق بخورد اصلا اصلاح طلبان هیچ رفتار درستی در طول انقلاب نداشته اند و فقط به توهین و تهمت و بداخلاقی های سیاسی و فتنه گری و مزدوری برای دشمن و .... معروف هستند و زندان اوین هم پر است از همین افراد و فرای های به خراج را همین قشر تشکیل می دهند که می شوند یا جاسوس یا تبلیغات چی دشمن
  • RO ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
   6 3
   انگلیس هم همیشه خدا با محرم و عاشورا مشکل دارد . پس یک اصلاح طلب خوب یک اصلاح طلب مرده است وگرنه توبه گرگ مرگ است ؟؟؟
  • مسعود IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
   2 0
   در پاسخ ناشناس1205 نقل است كه يك ازمقامات سياسي غربي در عراق متوجه اذان گفتن مؤذن از مسجد مي شود.با تعجب مي پرسه اين شخص چه مي گويد؟! جواب مي شنود كه اذان ميگويد براي اعلام وقت نماز مسلمانها. مي پرسدآيا اين اذان گفتنش براي ما خطري هم دارد ؟!! مي گويند خير . پوزخندي مزينه و ميگه پس بذارين هرچقدر دلش ميخواد داد بزنه!!!!!!!!!! انگليس با محرم و عاشورا و عزاداريهاي محرم و كلا" با دينداري ماها مشكل داشته و دارد , اما نه با هر محرم و عاشورا و دين داري! انگليسي هاي روباه صفت , با محرم و عاشورايي مشكل داشته و دارند كه در جلسات روضه خواني و عزاداريش از خيانتها و جنايتهاي شمرها و عمرسعدها و يزيدها و ابن زيادهاي زمان حال , صحبت به ميان مي آيد و خباثتها و نامرديهاي ابن اشعثهاي فعلي براي مردم تبيين مي شود. عاشورايي براي انگليسيهاي خبيث مايه دردسر و رسوايي است كه دركنار گريه بر مصيبتهاي اباعبدالله الحسين عليه السلام و اهل بيت و ياران با وفايش ,از شكوه و جلال و عظمت حماسه حسين و زير باز ظلم نرفتن آن حضرت صحبت شود. عاشورايي كه به مردم درس ايمان و بندگي خدا و آزادگي و عزتمندي و استقلال طلبي بدهد ,مسلما" در نظر شياطين انگليسي و همه شياطين روي زمين مشكل ساز بوده و هست.وگرنه همين الآن شبكه هاي ماهواره اي در ظاهر به نام گسترش شيعه و شيعه گري !! با هزينه دولت انگليس مشغول فعاليتندكه درواقع براي ايجاد تفرقه و اختلاف بين شيعه و سني ايجاد شده اند. حتي در شهرهايي مثل لندن ,پليس انگليس از دسته جاتي كه مشتي احمق به نام شيعه به راه مي اندازند و قمه زني ميكنند و با سر وروي خونين و وحشتناك در خيابانها براي دوربينهاي خبري دشمنان اسلام خوراك تبليغاتي در جهت تخطئه و كوباندن شيعه و فرهنگ شيعه فراهم مي كنند,به طور عجيبي حمايت ميكند و از تعرض به آنها جلوگيري به عمل مي آورد. اين درحاليست كه همين انگليسيها در حال تصويب قانوني هستند كه به موجب آن از برگزاري جلسات شيرخوارگان حسيني كه براي بزرگداشت طفل شش ماهه امام حسين عليه السلام به بهانه ترويج خشونت جلوگيري كنند!!!!!!
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  14 2
  آیت قلابی
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  7 1
  خریت بخشی اعظمی از تفکرات شما را اشغال کرده است
 • رضا IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  17 1
  اصلاح طلبان تهوع آور هستند... خدا هدایتشان کند. ان شاءاللّه
  • سید US ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
   12 0
   فعلاً که شیطان به ویژه شیطان بزرگ هادیشان است!!!!!!!
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  6 1
  اقای سروش خوان شما هم مثل اقا سروش اون ور آبی به جاده خاکی می زنی برو درس سیاست بخوان مسول مستقیم برجام جناب روحانی و تصویب مجلس علی لاریجانی هستند رهبری همه گفته های باب را گفتند گوش شنوا نبود فقط گفتن باید کدخدا را ببینیم کد خواد ان کار کرد که نباید می کرد حالا تازه بیدار شدی نظام را مقصر می گیرید؟ نه بابا همه اصلاح طلبها که سنگ برجام را به سینه می زدند و روحانی را تشویق می کردید مقصرید به منتقدان فرصت نقد را ندادید همه افتراهه را به منتقدها دادید دهنها را بستید نیجه همهان شد که منتقدان برجام از روز اول می گفتند این شده که هم چرخ سانتوفیوژها وهم چرخ اقتصاد داره می چرخه؟مثلا؟؟؟؟؟
 • ناشناس IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  8 2
  اگر روحانی مسئول برجام نیست چرا دائما"از واقعه کربلا برای توجیه برجام بی فرجام مایه می گذارد ؟!
 • ناشناس IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  6 1
  اصلاح طلبان 4 سال دور برجام سینه زدند حالا که شکست خورده میگن ما مسئول برجام نیستیم !!
 • حبیب IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  4 1
  جناب سروش (مثل اون یکی)قیاس به نفس میکنند.شاید نمی خواهند یادشان بیاید که همین منابر و مداحیها بود که رژیم پهلوی را سرنگون کرد تا ایشان بتوانند حالا حرف بزنند و به گوش دیگران برسد.
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  1 7
  آقای محلاتی از فضلا و مدرسین خوب حوزه علمیه قم هستند ممکن است نظرات ایشان با تفکرات حاکم بر شما مغایرت داشته باشد اما جواب حرف حرف است نه فحاشی و انگ زدن!!!!!
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  3 1
  مشکل حجه السلام اقای سروش و دوستان وتشکیلات و شبکه فکری انان در حوزه این است که با منطق و نگاه سیاسی " نهضت ازادی" و کم وبیش "حلقه کیان" و "موسسه باران"به تدریس فقه و تحلیل تاریخ و تبلیغ دین و ایجاد موسسات و تاسیس مدارس علمی و کادر سازی وتئوری پردازی برای دولتهای همسو در حوزه پرداخته اند . البته این نگاه خطا به معارف دینی در حوزه ها پیشینه دیرینه دارد . چنانکه بعض معممین در دهه های قبل از انقلاب به خاطر گفتمان غالب مارکسیستی تلاش داشتند به خاطر عقب نیفتادن ازقافله به اصطلاح انقلابیون از معارف دینی تحلیل و تبیین چپگرایانه بدهند .اکنون نیز به خاطر غلبه و سلطه گفتمان لیبرالیستی غرب بعضی از روحانیون و جریانهای سیاسی انان به تحلیلها و قرائتهای به شدت راستگرایانه غربی روی اورده اند .کدهای نگاه اقای بازرگان و حتی اکبر گنجی و تحلیلهای تئوریسین هاو تئوریهای حقوق بشری غربی و تحلیلهای ایدئولوگ مجاهدین انقلاب اقای اغاجاری و گاه افاضات استاد بزرگ جناب ا قای حجا ریان و این قماش از جماعت در لابلای گفتمانها و تحلیلها و تدریس فقه و تحلیل تاریخ و دیگر خوانشهای جناب اقای استادسروش محلاتی و دوستان وهم تشکیلاتیهای ایشان و مراکز دین پژو هیشان کاملاهویدا و اشکار است .یقینا عمده مشکل این طیف از به اصطلاح تجدید نظر طلبان در معارف شیعی در طول حدودصد ساله گذشته از افرادی مثل شیخ ابراهیم زنجانی و سید ابوالفضل برقعی و... گرفته تا جناب اقای استادسروش محلاتی بیشتر از اینکه دغدغه اصلاحات حقیقی در مطالب دینی داشته باشند دغدغه های سیاسی و گاه تشکیلاتی وبعضی اوقات تصفیه حسابها و تعصبات نفسانی و خدای ناکرده در بعضی موارد بسیار اندک وابستگیهای به بیگانه مطرح است . البته ساحت افرادی مثل اقای سروش محلاتی از این مورد حتما مبرا است . مطلب اخر که بسیار حائز اهمیت است ضربه شدید مرحوم اقای منتظری از مرحوم امام راحل قدس سره و متلاشی شدن تشکیلات و نقشه های دفتر مرحوم اقای منتظری در موضع گیریها و صف بندیهای تندبخشی ازشاگردان ایشان و فاصله گرفتن اندک اندک انان از گفتمان امام ره و نظام و پیوستن به اردوگاه فکری و گاه تشکیلاتی نهضت ازادی و موسسه باران و... بسیار موثر بوده است . از خداوند متعال خالصانه مسئلت میکنیم همه ما را به راه تقوی و رضایت خودش رهنمون فرماید .
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
  8 1
  الویری از فساد می گوید! صلوات
  • bagheri IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
   2 0
   فساد در تمام دوران ها کم بیش بوده ولی اکنون همه مردم از فساد گلایه دارند ؛ شرکت نفت ؛ خانه وزیر سابق در سلقون ؛ صندوق ذخیره فرهنگیان و... و جک معرکه حرف زدن فاسد ها از فساد است .
 • قلندر ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  1 1
  عجب رویی دارید شما.واقعا در انتخابات ها نمیبینید تفکراتان چقدر طرفدار دارد؟ کور که بودید الان به عقلتان هم شک میکنیم
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
  0 0
  آقاي سروش خودت در ماه محرم در مراسمات شركت و سخنراني ندارشتي اگر داشتي حتماً بين جماعتي بوده است كه تبليغ فساد توسط شما موثر واقع شده است. ادامه دهيد حتما به جايي مي رسيد مشروط بر اينكه راه شما ته داشته باشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس