کاخ سفید

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه تغییری در روابط آمریکا و کُردها ایجاد نمی شود، از آمادگی واشنگتن برای تسهیل گفتگو بین دولت عراق و کُردها خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در گفتگو با خبرنگاران در واشنگتن، با تاکید بر اینکه تغییری در روابط آمریکا و کُردها ایجاد نمی شود، از آمادگی واشنگتن برای تسهیل گفتگو بین دولت عراق و کُردها خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به همه‌پرسی جدایی در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: ما مقامات اقلیم کردستان و بغداد را به آرامش دعوت می کنیم. ایالات متحده تمایل ندارد دست به اقدامی بزند که به موجب افزایش تنش شود.

وی با تاکید بر اینکه واشنگتن معتقد است که همه‌پرسی منطقه را بی‌ثبات خواهد کرد، افزود: در صورتی‌که تقاضا شود ایالات متحده آماده است برای تسهیل گفتگو میان بغداد و دولت اقلیم کُرد در اربیل، کمک کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی درخصوص درخواست از ایالات متحده برای بستن کنسولگری خود در اربیل، گفت که چنین چیزی را نشنیده است و تاکید کرد: از منظر ما، روابط ما با کُردها تغییر نخواهد کرد.

نائورت در پایان تصریح کرد که ما دوست کُردها هستیم. ما همچنین با دولت مرکزی عراق دوستیم و خواهان عراقی باثبات و یکپارچه هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس