عکس/ اشک های بی صدای کودک روهینگیایی

یک فیلمساز برای ساخت مستندی درباره جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان راهی آن کشور شد.

به گزارش مشرق، مرتضی آتش‌ زمزم که با گروه تولیدش این روزها در مرز میانمار و بنگلادش مشغول ساخت مستندی سینمایی برای مخابره شرایط غیرانسانی و ناگوار مسلمانان روهینگیا است، گفت: ما به عنوان نماینده‌ای کوچک از سینمای ایران تلاش کردیم خودمان را به این منطقه بحران‌زده برسانیم تا بخشی از درد و رنج دلخراش مسلمانان آواره روهینگیا را در قالب مستندی سینمایی به گوش جهان و دولتمردان برسانیم.

آن هم در شرایطی که اینجا اوضاع مردم بسیار ناگوار است. ما کار تصویربرداری را از منطقه پالان خالی و رودخانه ناف واقع در مرز میانمار و بنگلادش شروع کرده‌ایم.


وی افزود: اینجا دو فاجعه نظر ما را جلب کرد؛ یکی قضیه مسلمان‌کشی توسط دولت میانمار که متاسفانه با بی‌اعتنایی آنگ‌سان‌سوچی تداوم یافته و دیگر اینکه بیش از سیصد تا چهارصد هزار نفر از مسلمانانی که از این نسل‌کشی گریخته‌اند، به کشور بنگلادش آمده‌اند و اینجا از تمام امکانات اولیه زندگی مثل آب، برق و حتی غذای کافی بی‌بهره‌اند.

در این شرایط که جامعه جهانی هم کمکی به این مردم آواره نمی‌کند، مردم بنگلادش با اینکه خودشان وضع معیشتی و اقتصادی مناسبی ندارند، اما تلاش می‌کنند تا به آوارگان تا حد توان کمک‌رسانی کنند.

امیدوارم از ایران هم بیشتر محموله‌های غذا، کمک‌های پزشکی و وسایل اسکان به اینجا ارسال شود که به شدت مورد نیاز مردم آواره است.

منبع: کیهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس