نصیربیگی

مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: سوگواره نمایشی «رکعت به رکعت عاشقی» با هدف انتقال ارزش‌ها و مفاهیم دینی و مذهبی دهه نخست محرم برگزار می‌شود.

به گزارش مشرق - امیر نصیربیگی افزود: به مناسبت ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با هدف تلفیق روح حماسی این رخداد عظیم تاریخی با هنر ارزشمند و فاخر تعزیه و پرده‌خوانی، این برنامه با حضور هنرمندان برجسته نمایش‌های آئینی سنتی از جمله استاد سیاوش طهمورث و سیدعظیم موسوی و جمعی از فعالان عرصه تعزیه کشور برگزار خواهد شد.

نصیربیگی در ادامه گفت: یکی از اهداف مهم گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمایت از هنرهای آیینی و مذهبی است که بر پایه اعتقادات و باورهای دینی مردم و جامعه بنا گردیده است و قصد داریم تا ان شاء الله این روند را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و ارتقاء بخشیم.

مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح افزود: این سوگواره نمونه‌ای ارزشمند از ادای دین هنرمندان و قشر فرهیخته هنرهای نمایشی کشور به واقعه عاشوراست که امیدواریم با همیاری و همکاری دستگاه‌های ذیربط و مسئولان و متولیان امر از اینگونه آثار که ریشه در باورها و ارزش‌های جامعه دارد حمایت بیشتر و بهتری به عمل آید تا در طول سال شاهد برپایی بیشتر این گونه مجالس باشیم.

وی در ادامه افزود: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از این پس با نام گروه هنرهای نمایشی بنیاد فرهنگی روایت فتح  فعالیت خود را در عرصه تولیدات و مشارکت‌ها، مجامع و جشنواره‌ها و انتشارات ادامه خواهد داد و همچون گذشته در حوزه هنرهای نمایشی کشور حضوری موثر و فعال خواهیم داشت.

سوگواره نمایشی «رکعت به رکعت عاشقی» از غروب جمعه  31 شهریور ماه مصادف با شب اول محرم الحرام لغایت یکشنبه 10 مهرماه مصادف با شام غریبان حضرت سیدالشهداء (ع) بعد از اذان مغرب به همت گروه هنرهای نمایشی روایت فتح در محل بنیاد فرهنگی روایت فتح واقع در میدان فردوسی ابتدای خیابان شهید سپهبد قرنی روبروی پمپ بنزین به مدت 10 شب برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس