کد خبر 772500
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
رضا مهماندوست

سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران مشکل تکواندوی کشورمان را مسائل فنی نمی‌داند.

به گزارش مشرق، رضا مهماندوست سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران که چند سالی است به دلیل برخی اختلاف‌نظرها با رئیس فدراسیون از تکواندوی ایران جدا شده و با تیم جمهوری آذربایجان همکاری می‌کند، صحبت‌های جالبی در خصوص وضعیت تکواندوی ایران، جمهوری آذربایجان و شرایط محمد باقری معتمد انجام داده است.

گفت‌وگو با این مربی صاحب سبک تکواندو را در ادامه می‌خوانید:

*آقای مهماندوست وضعیت تیم تکواندوی جمهوری آذربایجان چطور است؟

من با مجموعه کوچکی در اینجا کار می‌کنم و بچه‌ها به علت حضور در مسابقات مختلف یا مصدوم هستند و یا به شدت خسته‌اند. رو راست می‌گویم وضعیتمان خیلی خوب نیست.

*پس کمبود تکواندوکار حسابی مشکل ساز شده است؟

ما برخلاف ایران که سه، چهار تیم آماده دارد، با کمبود تکواندوکار مواجه هستیم و تقریبا در تمام مسابقات با یک ترکیب مشخص حضور پیدا می‌کنیم. ترافیک مسابقات روی بچه‌های رنکینگ‌دار تیم تاثیر گذاشته و فعلا باید با همین نفرات سر کنیم.

*آیا در گرندپری مراکش شرکت می‌کنید؟

بله، با ۶ تکواندوکار در تیم مردان و ۲ تکواندوکار در تیم بانوان در گرند پری مراکش شرکت می‌کنیم.

*کمی هم به وضعیت تکواندوی ایران بپردازیم، نظرتان در خصوص کنار رفتن اسبقی و خدابخشی از تیم ملی چیست؟

درست نیست من در این خصوص اظهار نظر کنم اما حتما سرمربی تیم ملی بهترین تصمیم را می‌گیرد و هیچ مربی دوست ندارد بهترین تکواندوکارانش را از دست بدهد. شاید اگر خیلی‌ها هم جای مهدی بی‌باک بودند، همین تصمیم را می‌گرفتند.

*اما بازیکنان از این تصمیم به شدت متضرر می‌شوند.

امیدارم این اختلافات هرچه زودتر از بین برود. به هر حال تکواندوکار اگر حق هم داشته باشد باید از مربی تبعیت کند چون مربی چیزهایی را می‌بیند که برای تکواندوکار این امکان میسر نیست. در مجموع اگر اختلافات به وجود آمده حل و فصل شود به نفع تکواندوی ایران است.

*محمد باقری معتمد اسفندماه بازیکن آزاد می‌شود، برنامه‌ای برای جذب او دارید؟

یکی، دو مرتبه‌ای او را دعوت کردم به عنوان یار کمکی به ما کمک کند اما متاسفانه قوانین این اجازه را نداد که معتمد به عنوان یار کمکی برای تیم ما به میدان برود.

*سوال ما را جواب ندادید، برنامه‌ای برای جذب او دارید یا خیر؟

فعلا نمی‌توانم با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کنم. به هر حال معتمد مثل هلویی در تکواندو است که هر تیمی دوست دارد این هلو در گلویش گیر کند!

*با معتمد در این خصوص صحبت کردید؟

ببینید، من به تنهایی تصمیم گیرنده نیستم، یک گروهی در کمیته المپیک داریم که نخبه یاب هستند و بازیکنانی که می‌توانند به ورزش این کشور کمک کنند را شناسایی می‌کنند. فعلا هیچ برنامه خاصی وجود ندارد، شاید باقری معتمد بیاید شاید هم نیاید.

*قصد بازگشت به تیم ملی ایران را ندارید؟

نیازی به من نیست، ماشاالله آنقدر مربی خوب در تکواندوی ایران وجود دارد که جایی برای رضا مهماندوست باقی نمی‌ماند! اصلا مشکل تکواندوی ایران فنی نیست که من بخواهم آن را برطرف کنم.

*پس مشکل اصلی تکواندوی ایران را در چه چیزی میبینید؟

مشکل اصلی همدلی است که هیچ گاه وجود نداشته! چه پولادگر رئیس باقی بماند چه شخص دیگری راس کار بیاید باید این دلخوری‌ها از بین برود تا تکواندو به سرمنزل مقصود برسد.

*اما اگر همدلی ایجاد شود و کادر فنی توانایی لازم را نداشته باشد باز هم مشکل وجود دارد.

باور کنید من چوب جادو ندارم که بتوانم جادوگری کنم. شاید حضورم به تکواندوی ایران کمک کند اما باز هم تاکید می‌کنم انسجام و وحدت می‌تواند رمز موفقیت یک مجموعه باشد. متاسفانه اطراف پولادگر مشاوران خوبی وجود ندارد و این موضوع مشکلات تکواندو را ادامه‌دار کرده است. امیدوارم اگر قرار است رئیس تغییر کند، شخصی نباشد که پس از چند ماه بگوییم خدا پدر پولادگر را بیامرزد!

*به نظرتان تکواندوی ایران می‌تواند دوباره قهرمان جهان شود؟

تکواندوی ایران صاحب سبک است و قطعا می‌تواند امپراطوری تکواندوی دنیا را در اختیار بگیرد. امیدوارم در آینده نزدیک شاهد فرمانروایی تکواندوی ایرانی بر دنیا باشیم.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس