کد خبر 768781
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
وحشت در شارلوتزویل - کراپ‌شده

وزارت امنیت داخلی آمریکا چند روز قبل از خشونت‌های سفیدپوستان افراطی در شارلوتزویل با ارسال نامه‌ای به مقام‌های ایالت ویرجینیا نسبت به وقوع خشونت‌های احتمالی هشدار داده بود.

 به گزارش مشرق به نقل از پلیتیکو، وزارت امنیت داخلی آمریکا چند روز قبل از خشونت های شهر شارلوتزویل با ارسال نامه‌ای هشدارآمیز برای مقام های اجرای قانون در ایالت ویرجینیا، نسبت به وقوع خشونت های احتمالی هشدار داده بود.

این گزارش افزود، دفتر اطلاعات و تجزیه و تحلیل وزارت امنیت داخلی آمریکا روز 9 اوت گزارشی را برای مقام های ایالت ویرجینیا ارسال کرده و از انها خواسته بود تا برای مقابله با خشونت‌های گسترده احتمالی از سوی سفیدپوستان افراطی و نئونازی ها آماده باشند.

گزارش وزارت امنیت داخلی آمریکا به 2 درگیری قبلی در شارلوتزویل اشاره داشته که گروه های افراطی و معترضان ضد فاشیستی در آن حضور داشته اند. در این نامه وزارت امنیت داخلی آمریکا هشدار داده است که تظاهرات 12 اوت می تواند یکی از خشونت آمیزترین اتفاقات تا این تاریخ باشد.

تظاهرات شارلوتزویل منجر به درگیری خونین بین دو طرف شد و در نهایت یک نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

افشای این مساله که مقام های ایالت ویرجینیا نسبت به خشونت احتمالی در تظاهرات شارلوتزویل اطلاع اولیه ای داشته اند، موجب افزایش فشارها بر آنها شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس