کلاه بردار

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: متهم کلاهبرداری میلیاردی سرشاخه شرکت هرمی در اراک دستگیر شد.

به گزارش مشرق، سردار کیومرث عزیزی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگیری سرشاخه شرکت هرمی در اراک اظهار داشت: در پی اعلام گزارش‌ها و شکایت تعدادی از شهروندان اراکی در خصوص کلاهبرداری از آنان در یک شرکت هرمی و عدم تعهد و جوابگویی مسئولان این شرکت به آنها بررسی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان ارجاع شد.

وی افزود: با شروع تحقیقات پلیس، مستندات و مدارک لازم برای تکمیل پرونده جمع‌آوری و مشخص شد که سرشاخه اصلی این شرکت هرمی فردی است که در تهران فعالیت می‌کند که با هماهنگی مرجع قضائی و در اقدامات تخصصی پلیس، مخفیگاه این فرد شناسایی و در عملیاتی دستگیر و به پلیس آگاهی استان دلالت شد.

سردار عزیزی تصریح کرد: در روند بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام متهم با قبول اقدامات مجرمانه خود اذعان داشت که در سال‌های قبل به واسطه فعالیت در یک شرکت هرمی غیرمجاز با نوع کار این شرکت‌ها آشنایی داشته و بعد از اتمام دوران همکاری‌اش با این شرکت هرمی غیرمجاز، خود به فریب برخی از افراد تحت عنوان این شرکت هرمی ادامه داده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی عنوان کرد: تا کنون 35 نفر از شهروندانی که مبلغ 314 میلیارد و 135 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری شده است، شناسایی شده‌اند و با توجه به احتمال دیگر کلاهبرداری‌ها از شهروندان، تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: این فرد به منظور جذب سرمایه و افراد بیشتر در چند ماهه اول سودهایی کلان در اختیار زیرشاخه‌های خود قرار می‌داده ‌و برخی از افراد با فریب این فرد، کل سرمایه و زندگی خود را فروخته و در اختیار این فرد قرار داده‌اند.

سردار عزیزی بیان کرد: شهروندانی که به این روش از آنان کلاهبرداری شده با مراجعه به پلیس آگاهی استان مرکزی و یا با تماس با شماره 0862184042 نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس