کد خبر 764674
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
گرانی گوشت

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی تغییر ذائقه ده درصد مردم از مصرف گوشت سرد به گوشت گرم را دلیل اصلی نوسانات قیمت گوشت قرمز اعلام کرد.

به گزارش مشرق، حسن رکنی درباره دلایل نوسانات قیمت گوشت قرمز گفت :همواره نیاز بازار داخلی با 90 درصد گوشت گرم و ده درصد گوشت منجمد تامین می شد اما در سال های اخیر ذائقه ده درصدی که گوشت منجمد استفاده می‌کردند نیز به مصرف گوشت گرم متمایل شده وباعث شده است تنظیم بازار گوشت قرمز با مشکل مواجه شود.

معاون اموردام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تامین گوشت گرم با محددویت های بسیاری در حمل و نگهداری روبروست ، گفت: تامین گوشت گرم همواره با اقدام احتیاطی همراه است که برنامه ریزی برای تنظیم بازار را سخت کرده است.

رکنی با بیان اینکه گوشت منجمد موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار است و قیمت آن نسبت به سال گذشته کیلویی دو هزارتومان هم کاهش داشته است ، گفت: با بالا رفتن کیفیت و کاهش قیمت بازهم مردم رغبتی به استفاده از گوشت سرد ندارند که این مسئله به فرهنگ مصرف گوشت قرمز در ایران بازمی گردد.

*صادرات مواد لبنی امسال به یک میلیون تن می‌رسد


 معاون اموردام وزارت جهادکشاورزی گفت: درحال حاضر بیش از 20 محصول وفراورده لبنی به حدود 30 کشور جهان صادرمی کنیم و صادرات مواد لبنی ایران امسال به بیش از یک میلیون تن می‌رسد.

حسن رکنی بااشاره به اینکه سال گذشته صادرات مواد لبنی ایران 850 هزار تن بود، افزود: در چهارماه نخست امسال بیش از 400 هزارتن صادرات داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از 70 درصد رشد داشته است.معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر سفارش برای محصولات لبنی ایران افزایش چشمگیری یافته است، ابرازامیداوری کرد صادرات موادلبنی با همین شرایط ادامه یابد و امسال رکورد صادرات یک میلیون تن را ثبت کنیم.


*تخم مرغ خوراکی وارد نشده است


معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مجوز واردات تخم مرغ با هدف تنظیم بازار گفت: تاکنون نیاز به واردات تخم مرغ خوراکی احساس نشده و با وجود صدور مجوز واردات، هیچ محموله تخم مرغ خوراکی وارد نشده است. وی علت نوسان قیمت تخم مرغ در هفته‌های اخیر را ناشی از شیوع بیماری آنفولانزای مرغی و معدوم کردن مرغ‌های تخم گذار دانست و افزود: پیش بینی می‌شد با توجه به اتفاق‌های رخ داده میزان تولید تخم مرغ با کمبود ده درصدی مواجه شود به همین علت دولت به تشکل‌های تولید کننده تخم مرغ مجوز داد در صورت نیاز وبا هدف تنظیم بازار، این کمبود را از طریق واردات جبران کند.


معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: با افزایش تولید درحال حاضر دوران تنش قیمتی را پشت سر گذاشته ایم و برغم صدور مجوز واردات به نظرمی رسد نیازی به وارد کردن تخم مرغ خوراکی نداشته باشیم.معاون وزیر جهادکشاورزی در امور دام افزود: کمبودی در بازار احساس نمی‌شود و با تزریق محصول بیشتر به بازار، روند کاهش قیمت تخم مرغ که ازچندروز گذشته آغاز شده است، ادامه خواهد یافت.


رکنی درپایان ابراز امیدواری کرد با پشت سرگذاشتن چالش‌های پیش رو همچنان ایران به عنوان کشور صادرکننده تخم مرغ خوراکی شناخته شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس