امیر حاتمی

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: دشمن برای خنثی کردن توان موشکی ایران به شدت در تلاش است و وزارت دفاع با شناخت دقیق از تهدیدات اقدامات مهمی را در دستور کار دارد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه وزارت دفاع جایگاه ویژه‌ای برای نیروهای مسلح دارد، اظهار داشت: دولت براساس وظیفه، پشتیبانی از نیروهای مسلح را بر‌عهده دارد. ‌

وی در ادامه گفت: ‌وزارت دفاع بر‌اساس تدابیر فرماندهی معظم کل قوا برای استفاده از ظرفیت‌های ‌دولت محترم در جهت پشتیبانی از نیروهای مسلح عمل می‌کند ‌و در چهار سال گذشته نیز تمام تلاش وزارت دفاع، ‌پشتیبانی کامل از نیروهای مسلح  بوده است.

وی با اشاره به تلاش‌ها‌ی شبانه‌روزی مدیران و متخصصان صنعت دفاعی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش اقتدار و بازدارندگی دفاعی کشور گفت: تمام تلاش وزارت دفاع، ‌پشتیبانی از نیروهای مسلح  بوده و مدیریت انقلابی و جهادی سردار دکتر دهقان در دولت یازدهم شایسته تقدیر است.

وزیر پیشنهادی دفاع با بیان اینکه برنامه اینجانب تحقق و پیاده‌سازی تدا‌بیر فرماندهی معظم کل قوا‌ و دولت برای ‌تقویت بنیه دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح است، تصریح کرد: با توجه به سابقه فعالیت در ستاد کل نیروهای مسلح با ‌نیازهای حوزه دفاعی آشنایی دارم و در وزارت دفاع برای افزایش کمی و کیفی تولیدات دفاعی در چهار سال اخیر تلاش‌های موثری صورت گرفته که نتیجه آن ‌افزایش رضایت نیروهای مسلح بوده است.

وی با برشمردن مهم‌ترین اولویت‌های وزارت دفاع در چهار سال آ‌ینده، از حوزه موشکی به عنوان نخستین اولویت بازدارنده وزارت دفاع نام برد و ادامه داد: ‌دشمن برای خنثی کردن توان موشکی ایران به شدت در تلاش است و وزارت دفاع با شناخت دقیق از تهدیدات اقدامات مهمی را در دستور کار دارد.

امیر حاتمی با بیان اینکه دشمنان به ویژه استکبار جها‌نی در تلاش‌اند تا قدرت بازدار‌نده ‌حوزه موشکی را از ایران اسلامی بگیرند، تاکید کرد: تمام تلاش مدیران و متخصصان وزارت دفاع استمرا، ‌‌ارتقاء‌ افزایش قابلیت‌ها و کیفیت در تولید موشک‌ها خواهد بود.

وزیر پیشنهادی دفاع با اشاره به تلاش گسترده دشمن در جنگ الکترو‌نیک و ضد‌موشک خاطرنشان کرد: در وزارت دفاع ضمن رصد فعالیت دشمنان در حوزه‌های نظامی، بر افزایش کمیت و قا‌‌بلیت‌های موشک‌ها‌ متمرکز  شد‌یم تا با ارتقاء توان موشکی کشور، توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران را چندبرابر کنیم.‌

وی با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریا ادامه داد: امروز ‌در ساخت و تولید شناورهای تندرو به موفقیت‌های ‌خوبی دست یافته‌ایم ‌که می‌طلبد برای تحرکات جدید دشمن ‌قدرت کشور در دفاع دریایی افزایش یابد‌.

وی‌ تاکید کرد: امروز ‌تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در ‌وزارت دفاع جاری و ساری است و برای پشتیبانی از نیروهای مسلح تمام ‌توان خود را به کار خواهیم گرفت.

در این نشست مجمع نمایندگان مردم اصفهان در مجلس‌‌ توجه بیش از پیش به معیشت کارکنان نیروهای مسلح به ویژه بازنشستگان، کمک در توسعه ‌ فرودگاه اصفهان و حمایت از فعالیت‌های شرکت هواپیماسازی ایران مستقر در ا‌صفهان‌ را خواستار شدند و حمایت خود را از برنامه‌های امیر سرتیپ حاتمی برای پشتیبانی از نیروهای مسلح اعلام کردند.

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
  7 0
  کاش یکم بفکر جنگنده و بالگردهای درست و حسابی و ماهواره های جاسوسی هم باشید
  • علی IR ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
   8 2
   ببینید داداش گلم شماسازوکار نیروهای نظامی رو نمیدونین. وزارت دفاع درصورت سفارش یه محصول اونو توسعه میده‌ مثلا نهاجا جنگنده اموزش و رزمی خواسته بود وزارت دفاع کوثر‌رو طراحی کرد الان هیچ یگانی درخواست بالگرد نداده که وزارت دفاع طراحی کنه. هوانیروز ارتش که با بودجه ناچیزش همین بالگردهای موجود رو اورهال کنه شق القمر کرده هوانیروز سپاه هم واسه خودش رو پروژه ۲۱۶ کار میکنه که به نظرم خیلی اشتباهه. مثل همون کاری که نیروی‌زمینی ارتش کرد و چهل سال خواست تانک بسازه اخرش نتونست محصول با کیفیت بسازه وزارت دفاع مجبور شد خودش محصول ارائه بده. درضمن بالکرد دربرابر امریکا بازدارنده نیست ولی موشک هست ایران سعی میکنه قدرتش بازدارنده باشه
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
  2 0
  مهمه که مجلس بودجه مورد نیاز سرتیپ حاتمی رو تصویب کنه.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده