کد خبر 754645
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۳
ابوبکر البغدادی

منابع عراقی از هلاکت راه بلد و راهنمای ابوبکرالبغدادی در جریان انفجاری در شرق استان صلاح الدین این کشور خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از السومریه، منابع وابسته به حشد شعبی عراق از هلاکت بارزترین «راه بلد» داعش در انفجاری در نزدیکی منطقه المطیبیجه در شرق صلاح الدین خبر دادند.

جبار المعموری از فرماندهان حشد شعبی عراق گفت: یکی از برجسته ترین راه بلدهای داعش در انفجار در شرق صلاح الدین کشته شده است. وی ملقب به برهوم است.

وی افزود: برهوم از نزدیکان سرکرده های داعش است و گفته می شود که وی راهنما و راه بلد ابوبکر البغدادی به سوی دیوارهای موصل و رسیدن به مسجد النوری برای ایراد خطبه معروفش بوده است. برهوم نقش محور در داعش برای نفوذ به الحویجه در جنوب غرب کرکوک و المطیبیجه و دیگر مناطق به سبب اطلاعات و آشنایی با طبیعت این مناطق ایفا کرده است.

این فرمانده حشد شعبی عراقی گفت: برهوم در نزد داعشی ها به ابوطه معروف بود و از اهالی روستایی در الحویجه بود که قبل از پیوستن به داعش در سال ۲۰۱۴ شغلش مشخص نبود اما راه بلد و راهنمای مهم داعش در مناطق گسترده ای میان کرکوک، صلاح الدین تا دیالی و اطراف آن محسوب می شد.

داعش به راهنمایان و افراد راه بلد که به مناطق آشنایی کامل دارند برای اطلاع از بیراهه ها و راههای مخفی برای انتقال میان الحویجه و المطیبیجه برای انتقال افراد مسلح و مهمات تکیه دارد.

از سوی دیگر یکی از مسئولان عراقی در استان کرکوک از هلاکت مسئول نظامی داعش در استان دیالی در حمله مسلحانه در یکی از روستاهای الحویجه خبر داد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس