کتاب احمد متوسلیان هستم

پیشنهاد امروز کتابفروشی کیهان به شما کتابی جدید درباره حاج احمد متوسلیان است. مجموعه ای از سخنرانی ها و مصاحبه های حاج احمد با نام «احمد متوسلیان هستم»...

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، پیشنهاد امروز کتابفروشی کیهان به شما کتابی جدید درباره حاج احمد متوسلیان است. مجموعه ای از سخنرانی ها و مصاحبه های حاج احمد با نام «احمد متوسلیان هستم» با گردآوری و تدوینِ محمد جواد شادانلو که به همت نشر نارگل که امروز با ۱۰ درصد تخفیف و به قیمت ۱۸۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

در برشی از این کتاب می خوانیم:

سخنرانی حاج احمد در نماز جمعه مسجد جامع پاوه اردیبهشت ۱۳۵۹: «ببینید! وقتی ما کلمه "لا اله الا الله" را می گوییم، در اول که صحبت از "نه" می کنیم، یعنی در حقیقت نفی هر گونه وابستگی؛ این که من فامیلم را مثلا کنار بگذارم، یا این که من فامیلم مثلا فلان حرفی به او زده بشود یا از این پست به جای دیگری منتقلش بکنند، در حقیقت با گفتن این نه، نفی می کنیم هر گونه شرک و وابستگی را، که وابستگی از نظر قرآن هم وابستگی فامیلی هست، هم وابستگی پدر و مادر هست، هم وابستگی مال هست، و هم وابستگی انواع و اقسامی که شما فکرش را بکنید. بعد وقتی که پا را در این مسیر می گذاریو در این راه و در این صراط مستقیم حرکت می کنی، یک سری راه های فرعی در جنب راه های اصلی هم وجود دارد که آن ها مسیر را منحرف می کنند. در این جاست که صحبت از "الهه" ها می شود. آن چیزهایی که ما را از مسیر اصلی مان منحرف می کنند... این که وقتی به کسی گفته میشود که شما عملت صالح نبوده یا عمل صحیحی انجام ندادی، در جواب میگوید که مثلا من چند تا شهید دادم! من مثلا هفت تا شهید دادم یا هجده ماه است که دارم مثلا می جنگم ! ببینید برادر من! آن برادر از لا گذشته، ولی در این راه وقتی که حرکت کرده، دچار الهه ها شده است . در حقیقت خدایی در خدا برای او مسجل شده، یعنی این که بت پرست شده آوا خدایی در خدا برای خودش آفریده، به این دلیل است که می گوید من هفت تا شهید دادم یا من مثلا هجده ماه است که تفنگ به دوش گرفتم. وقتی که این الهه ها را کنار بگذاریم، این هایی که ما را منحرف می کنند کنار بگذاریم، این دفعه هست که به «الله» می رسیم، این دفعه هست که به مقصود می رسیم. در قرآن بارها در مورد این افراد که یک چنین حرکت هایی در آن ها به وجود می آید گفته می شود که این ها از جمله منافقین هستند. یعنی منافق بنا به نص صریح قرآن کسی هست که «لا اول را گفته، ولی در «الهه ها» ، چه شده ؟ گیر کرده؛ خدایی برای آن به صورت چیز ( بت) درآمده...»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده