کد خبر 744346
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
فرودگاه نجف

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری با مثبت ارزیابی کردن جلسه دوم مسئولان سازمان هواپیمایی با مسئولان فرودگاه نجف،گفت: تا حصول نتیجه نهایی و برگزاری جلسات بعدی، فعلاً پروازها به نجف متوقف است.

به گزارش مشرق، رضا جعفرزاده درباره تعیین‌تکلیف پروازهای ایران به فرودگاه نجف و نتیجه جلسه با مسئولان فرودگاه نجف اظهار داشت: روز دوم این مذاکرات امروز در محل سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد.

وی ادامه داد: از روز گذشته هیأتی از فرودگاه نجف‌ برای رایزنی با مسئولان صنعت و انجمن شرکت‌های هواپیمایی به ایران آمده‌اند.

جعفرزاده درباره نتیجه جلسه امروز شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری با مسئولان فرودگاه خصوصی نجف، بیان کرد:‌ تا مشخص شدن نتایج قطعی مذاکرات ایران و مسئولان فروگاه نجف فعلاً پروازهای نجف توسط ایرلاین‌های ایرانی انجام نمی‌شود.

وی گفت: مذاکرات امروز مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران و مسئولان فرودگاه نجف‌ مثبت ارزیابی می‌شود، مطالب مهمی در این جلسه عنوان شد اما باید منتظر نتیجه ادامه مذاکرات بود.

جعفرزاده گفت که ادامه مذاکرات در کشور عراق انجام خواهد شد که به نظر می‌رسد جلسه بعدی تا اواخر هفته جاری برگزار شود.

بنابراین گزارش از چندی پیش، فرودگاه نجف‌ عوارضی را تحت عنوان عوارض گمرکی وضع کرد‌ بدین ترتیب که‌ شرکت‌های هواپیمایی ایرانی باید از سال 2010 میلادی تاکنون به‌ازای هر پرواز، حدود 85 دلار به این فرودگاه پرداخت کند و در واقع در سال جاری با وضع این قانون، ‌آن را عطف به‌ماسبق هم کرده است؛ همچنین فرودگاه نجف در ازای پروازهایی که به این فرودگاه انجام می‌شود، به ازای هر صندلی، مبلغ 15 دلار از شرکت‌های ایرانی دریافت می‌کند ضمن آنکه مبلغ 10 دلار هم از مسافران در فرودگاه دریافت می‌‌کند.

پیش از این دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در این‌باره گفته بود: ‌هزینه هندلینگ پرواز در فرودگاه نجف حدود چهار برابر هزینه هندلینگ پرواز در فرودگاه‌های ایران است ضمن آنکه هزینه سوخت در فرودگاه نجف 98 سنت و تقریباً چهار برابر هزینه سوخت شرکت هواپیمایی در ایران است.

بنا به گفته اسعدی سامانی‌ ‌در فرودگاه‌های ایران به ازای هر پروازی که از عراق به ایران می‌آید هزینه هندلینگ پرواز بین 3 هزار دلار ‌تا 3 هزار و 500 دلار برای هر پرواز متفاوت است، اما در فرودگاه نجف رقمی بین 14 تا 18 هزار دلار بابت هزینه هندلینگ دریافت می‌شود و این موجب افزایش هزینه شرکت‌ها شده است.

بنابراین گزارش در این راستا شرکت‌های هواپیمایی ایران تصمیم گرفتند از دهم تیرماه (یک‌ جولای) همه پروازهای خود را به فرودگاه خصوصی نجف قطع کنند تا این مشکل رفع شود و مسئولان فرودگاه نجف تجدیدنظر در وضع این عوارض گمرکی داشته باشند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس