کد خبر 740265
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
روحانی

نماینده مردم زنجان در مجلس، از ارائه تقاضای سوال از رئیس جمهور به هیات رئیسه مجلس پس از تعطیلات عید فطر خبر داد و از اظهارات معاون پارلمانی روحانی انتقاد کرد.

 به گزارش مشرق، با بیان اینکه ۸۵ نماینده مجلس نامه سوال از رئیس جمهور در مورد عملکرد موسسات مالی و اعتباری را امضا کرده اند، اظهار داشت: با توجه به تعداد زیاد سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری ورشکسته، دولت باید به این مشکلات پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: تعداد امضاهای سوال از رئیس جمهور در مورد ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری رو به افزایش است و بعد از تعطیلات مجلس این سوال به هیات رئیسه ارسال خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: پیگیری این موضوع تا زمانی که مشکلات مردم به صورت عملی، عینی و واقعی حل شود، ادامه خواهد داشت.

وقف چی در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه طرح ادعاهایی نظیر اینکه ۸۸ نماینده مجلس سوال از رئیس جمهور را امضاء کرده اند، خلاف واقع است و هیچ گونه پایه و اساسی ندارد گفت: موافقت با دولت به معنای عدم نقد منصفانه و عدم توجه به خواسته‌های مردم نیست، مگر نه این است که رئیس جمهور برای احقاق حقوق مردم انتخاب شده و مورد حمایت قرار می‌گیرد؟

وی ادامه داد: نکته اساسی اینجاست که سوال از رئیس جمهور جهت شفاف‌سازی، پیگیری امور و ارائه پاسخ قانع کننده به ملت و نمایندگان بوده و هیچ سنخیتی با جوسازی ندارد که معاون محترم امور مجلس آن را جوسازی می‌داند. آیا جناب آقای امیری درخواست شنیدن صدای دو میلیون مطالبه‌گر و پاسخ دادن به آن را برابر با جوسازی می‌داند؟ در کجای دنیا سوال از رئیس جمهور خلاف منطق است؟

وقف چی با بیان اینکه هر سه طیف مجلس سوال از رئیس جمهور را امضا کرده‌اند، گفت: سوال از رئیس جمهور خواسته عمومی و غیرسیاسی بوده و باید با دید کارشناسی و منصفانه به موضوع نگاه شود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس