پرچم آمریکا

سناتورهای آمریکایی روز سه‌شنبه با بیان اینکه حملات اخیر آمریکا در سوریه مشمول مجوزهای فعلی کنگره برای استفاده از نیروی نظامی نیست، از کنگره خواستند اختیارات خود برای اعلان جنگ را پس بگیرد.

به گزارش مشرق، سناتورهای آمریکایی روز سه‌شنبه با بیان اینکه حملات اخیر آمریکا در سوریه مشمول مجوزهای فعلی کنگره برای استفاده از نیروی نظامی نیست، از کنگره خواستند اختیارات خود برای اعلان جنگ را پس بگیرد. 

به گزارش رویترز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا، بررسی طرحی را آغاز کرده که اقدام نظامی آمریکا در سوریه، افغانستان، عراق، سومالی، لیبی و یمن برای مبارزه با گروه‌های تروریستی داعش، القاعده و سایر گروه‌های افراطی را مجاز می‌کند. 

باب کورکر، رئیس کمیته یاد شده در جلسه‌ای روز سه‌شنبه گفت: «من همیشه معتقد بوده‌ام برای کنگره اهمیت دارد که از حق خود در قانون اساسی برای صدور مجوز استفاده از نیروهای نظامی استفاده کند.»

دونالد ترامپ دستور تشدید فعالیت‌های نظامی آمریکا در سوریه، افغانستان و سایر نقاط دنیا را داده است. اعضای کنگره هم از ترامپ خواسته‌اند راهبردی برای مبارزه با داعش و گروه‌های تروریستی ارائه کند. 

بن کاردین، عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا گفت: «برای ما انجام مسئولیت‌هایمان دشوار خواهد بود، مگر اینکه بدانیم فرمانده کل قوای ما چه می‌داند.»

دولت ترامپ هم مانند دولت ما قبل خود از قانونی که بعد از حملات ۱۱ سپتامبر تصویب شده به عنوان مبنای قانونی برای اقدامات نظامی خود استفاده می‌کند. قانون «مجوز استفاده از زور نظامی» که سال ۲۰۰۱ به تصویب کنگره آمریکا رسید، عملیات نظامی علیه گروه تروریستی القاعده را مجاز می‌داند و آن را منوط به مجوز کنگره نمی‌کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس