کد خبر 734364
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
روایت فتح

حسن علایی، مدیر انتشارات «روایت فتح» با اشاره به دشواری جمع‌آوری خاطرات و ثبت زندگی‌نامه شهدای مدافع حرم از تکمیل مجموعه شهدای مدافع حرم در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، حسن علایی، مدیر انتشارات «روایت فتح» در گفت‌وگو با ایبنا درباره رویکرد جدید این نشر اظهار کرد: با توجه به موضوع حساس مدافعان حرم و تاکید مقام معظم رهبری برای حفظ ارزش‌های این جریان انتشارات روایت فتح خیزبلندی برای ثبت و انتشار  زندگی‌نامه شهدای مدافع حرم برداشته است.

 وی با اشاره به تاثیر جریان مدافعان حرم در تثبیت امنیت پایدار ایران در منطقه افزود: به اذعان دوست و دشمن ایران امنیت پایدار امروز کشور مرهون رشادت‌‌های مدافعان حرم است.
 علایی درباره انتشار مجموعه شهدای مدافع حرم از سوی انتشارات «روایت فتح» ادامه داد: تدوین و انتشار مجموعه 12 جلدی «شهدای مدافعان حرم» از سال 1395 آغاز و هفت عنوان کتاب نیز از این مجموعه منتشر شده است. مابقی کتاب‌های این مجموعه نیز در آستانه انتشار است.
 
مدیر انتشارات «روایت فتح» گفت: کتاب‌های «به رنگ  آسمان» و «اسم تو مصطفی است» با موضوع مدافعان حرم در دست انتشار است. کتاب‌هایی که در مجموعه شهدای مدافع حرم قرار ندارد و به‌طور مستقل به زودی منتشر می‌شوند.
 
علایی درباره جمع‌آوری زندگی‌نامه شهدای مدافع حرم اظهار کرد: جمع‌آوری و گفت‌‌و‌گو با خانواده شهدای مدافع حرم و به‌عبارت دیگر متقاعد کردن آن‌ها برای صحبت با نویسنده‌ها فرآیند بسیار دشواری است؛ با این وجود خانواده‌های شهدا علی‌رغم تحمل فشار‌های روحی شدید با مسئولیت‌پذیری و تعصب پای میز مصاحبه نشستند.
 
وی افزود: از مجموعه شهدای مدافع حرم زندگی‌نامه شهید حامد جوانی جوان‌ترین شهید مدافع حرم در سوریه، «عمار حلب»، «قرار بی‌قرار»، «جانا» منتشر شده و کتاب‌های «چشمان یعقوب»، «سرو‌ها ایستاده می‌میرند»، «بادیگارد» و «مثل نسیم» نیز در دست انتشار است. آئین رونمایی از مجموعه «شهدای مدافع حرم» بعد از تکمیل و به احتمال زیاد بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس