کد خبر 733699
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
کاسپین

تعدادی از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین از صبح امروز مقابل ساختمان مجلس در بهارستان تجمع کردند.

به گزارش مشرق،‌ تعدادی از سپرده‌گذاران موسسه کاسپین مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار رسیدگی نمایندگان خود به مشکل خود و عدم پایبندی بانک مرکزی به وعده‌های داده شده به خصوص وعده پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری شدند.

چند روز پیش جمعی از سپرده گذاران کاسپین  با حضور در دادستانی از رئیس کل بانک مرکزی و معاون نظارتی وی به دلیل مسدودیت 8 ماهه سپرده هایشان در موسسه مجاز کاسپین شکایت کردند. هفته گذشته نیز سپرده‌گذاران کفن‌پوش این موسسه از سراسر کشور خود را به خیابان میرداماد رسانده و مقابل ساختمان شیشه‌ای بانک مرکزی تجمع کرده بودند.

تجمع هفته گذشته کاسپینی ها مقابل ساختمان بانک مرکزی موجب مسدود شدن خیابان میرداماد و اختلال در رفت و آمد شده است! سپرده گذاران کاسپین که امروز هم کفن پوش شده اند در خیابان میرداماد تجمع کرده اند.

تجمع کنند گان روزه دار و خشمگین می گویند از ظلم مدیران دولتی و بی اعتنایی آنها به این معظل طولانی مدت و از طرفی وعده های دروغ و عوام فریبی آنها در به اصطلاح سامان دهی و اظهارات یک طرفه مدیران بانک مرکزی که کاملا تحریف واقعیت ها است و همچنین اظهارات مغلطه آمیز رسانه ای آنها گلایه مندند .

 تظاهر کنندگان با سردادن شعارهایی از جمله : "الله اکبر"; "ای رهبر آزاده حمایت " ;" ما پیروان رهبریم از حقمون نمیگذریم" ;"امنیت سرمایه حق مسلم ماست"; " کاسپین دزدی کرده بانک مرکزی حمایت کرده" ;"مفسد اقتصادی اعدام باید گردد" ;"مدیران بی لیاقت اخراج باید گردند" خواهان پایان دادن این سناریوی تهدید امنیت سرمایه های مردم از سوی بانک مرکزی و بازپس گیری سریع سرمایه های به غارت رفته خود و از طرفی محاکمه تمامی مسببین و دست های پشت پرده این جنایت مالی در حق خود و نیز آنهایی که اعتماد عمومی در کشوررا هدف قرار داده اند شدند.

به گزارش تسنیم داستان تجمع سپرده‌گذاران کاسپین در حالی همچنان ادامه دارد که بانک مرکزی در واپسین ساعات مانده به انتخابات ریاست جمهوری با صدور اطلاعیه هایی از آغاز پرداخت سپرده های زیر 10 میلیون خبر داد ولی این اطلاعیه ها به جای آنکه از حجم نگرانی این گروه از مردم بکاهد موجب تشدید نگرانی آنها شد.

از همان ساعات نخست صدور اطلاعیه های کاسپینی از سوی بانک مرکزی  خبر آمد که مردم مقابل ساختمان مرکزی این موسسه در تهران و شهرستان ها تجمع کرده اند. البته همزمان با آغاز مراجعه سپرده گذاران خرد به شعب موسسه نیز واقعیتی دیگر برای مردم آشکار شد و آن اینکه عملاً سپرده گذاران پولی به دست شان نرسید جز اینکه رنگ دفترچه حساب شان نارنجی و البته درصدی از اصل سپرده هایشان کسر شد؛ بطور میانگین 50 تا 60 درصد اصل سپرده های کاسپینی ها کسر می شود و مابقی هم پرداخت نمی شود آنهم به دلایل متعدد از جمله قطعی سیستم های نرم افزاری و شبکه ای شعب، نبود نقدینگی و یا ناقص بودن اطلاعات مشتریان.

این درحالی است که چند بانک مرکزی مدعی تعیین تکلیف سپرده گذاران تا مبلغ 20 میلیون تومان است اما همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، مردم با مراجعه به شعب با نبود نقدینگی در شعب و از طرفی نصف شدن دارایی های خود مواجه شده اند.

اکثر سپرده گذاران کاسپین که در تجمع های مختلف حضور دارند می گویند: اکثر سپرده گذاران دارای مبالغ بالای 100 میلیون تومان نزد موسسه هستند که در تعیین تکلیف بانک مرکزی جایی برای آنها دیده نشده و زمزمه عدم تعیین تکلیف مبالغ بالا در میان مردم باعث تشدید خشم و عصبانیت آنها شده است.

از روزهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری و بعد از آن تقریباً سپرده گذاران کاسپین در سراسر کشور مقابل شعب این موسسه تجمع کرده اند ولی مسئولان بانک مرکزی در این مدت به جز وعده و تکرار شعارهای قبلی عملا کاری برای مردم با وجود 8 ماه بحران سازی در کشور کاری نکرده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس