پیمان حسینی

دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان گفت: در عالم فوتبال ساحلی هر افتخار و عنوانی بوده بدست آورده ام ولی با این همه هیچ علاقه ای به تماشای فوتبال ندارم!

سرویس ورزش مشرق – سید پیمان حسینی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷ فوتبال ساحلی باهاما موفق شد هم به عنوان برترین دروازه بان جهان در این دوره از رقابت ها برسد و هم نقش بسزایی در کسب عنوان سومی تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات داشته باشد.

اجرای حرکات تکنیکی و پرشی توسط او سبب شده بود بسیاری از طرفداران این رشته که برای دیدن مسابقات به باهاما رفته بودند برای دیدن حرکات عجیب و باور نکردنی حسینی بلیت بازی های تیم ملی کشورمان را تهیه کرده و در استادیوم روباز زیر آفتاب منتظرش بمانند.

سید پیمان حسینی در گفت و گو با مشرق، زوایای دیگری از زندگی شخصی اش جدا از آنچه تاکنون در گفت و گو با رسانه ها مطرح کرده بود را بیان کند. از عادات باورنکردنی اش گفت و دو فوق لیسانسش تا از اخلاقیات غیرمعمولی که به عنوان یک فوتبالیست دارد.

متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:

*خودت را بیشتر معرفی می کنی؟

- پیمان حسینی هستم متولد ۲۷ بهمن ماه سال ۱۳۶۴.

* شمالی هستی؟

- مازندرانی ام و اهل نوشهر.

* خود نوشهر؟

- ما در یکی از محلات ییلاقی نوشهر از توابع کجور به نام "کُردی کلا" زندگی می کنیم. البته خانه پدری ام آنجاست و خودم در "بندِپِی" ساکن هستم.

* مادر و پدرت هم مازندرانی هستند؟

- مادرم گیلانی است و پدرم مازندرانی.

* متأهلی؟

- نه. ازدواج نکرده ام.

* با ۳۰ و خرده ای سال سن، تاکنون عاشق شدی؟

- نه! اصلا به این مسایل فکر نمی کنم و دنبال این چیزها نیستم.

* پس دنبال چه چیزی هستی؟

- دنبال تمرین و ورزش و دوباره تمرین. می خواستم تا بالاترین جایگاه فوتبال ساحلی بالا بروم.

* الان که رسیدی؟

- بله! باید بگویم به دو تا از آرزوهای بزرگم در ورزش رسیدم.

* چه آرزوهایی؟

- یکی کسب عنوان بهترین دروازه بان جام جهانی که اسم دیگرش بهترین دروازه بان جهان است و یکی هم اینکه با تیم ایران در جام جهانی روی سکو بروم. حالا دیگر تقریبا هیچ آرزوی ورزشی ندارم.

* عناوین شخصی ات در ورزش چه بوده؟

- بهترین دروازه بان آسیا، بهترین دروازه بان جام بین قاره ای، بهترین دروازه بان کاپ بلاروس، بهترین دروازه بان جام جهانی، بهترین دروازه بان کاپ استانبول و تعدادی دیگر که با اسم بردن از آنها خسته تان نمی کنم.

* عناوین ملی و باشگاهی ات چیست؟

- ۵ بار قهرمانی آسیا با تیم ملی، اولی، دومی و سومی جام بین قاره ای و سومی جام جهانی.

* کلا بهترینی؟

- لطف خدا و دعای خیر پدر و مادرم بوده است.

* جایزه ات در جام جهانی چه بود؟

- دستکش طلای بهترین دروازه بان جهان.

* بدن خیلی نرمی داری. در کودکی ژیمناستیک کار می کردی؟

- کاراته کا بودم. تا دان ۳ کمربند مشکی هم بالا رفتم و در ایران قهرمان کشور هم شدم. وقتی در مدرسه فوتبال شموشک نوشهر ثبت نام کردم خیلی زود مشخص شد در دروازه بانی استعداد دارم. بعد هم در تیم های مختلفی در لیگ های برتر و آزادگان بازی کردم تا اینکه تیم ساحلی شکل گرفت و من به عضویت این تیم درآمدم.

* لژیونر هم هستی؟

- در تیم "ویتگاز زانربو" بلاروس، بشیکتاش ترکیه و لوکوموتیو مسکو بازی کرده ام و حالا هم می خواهم در "اسپورتینگ لیسبون" پرتغال بازی کنم.

* حرکاتت پرشی با ضربات پای عجیب است. چطور این ضربات را می زنی؟

- به خاطر کاراته است. خیلی در این زمینه کمکم کرد. بازی درگیرانه ام به همین دلیل است.

* گل هم می زنی؟

- بله! ۸۷ بازی ملی دارم و ۲۵ گل زده!!

* چیزی هست که از آن بترسی؟

- نه! از هیچ چیزی نمی ترسم. دلیلی ندارد از چیزی بترسم.

* ترس از ارتفاع، تاریکی و این مسایل... چطور؟

- از دریا می ترسم. اگر داخل دریا بروم فقط در حدی است که راه بروم. جلو نمی روم که شنا کنم. اگر بخواهم شنا کنم استخر را ترجیح می دهم.

* ماشین داری؟

- بله به تازگی یک هیوندایی جنسیس خریدم ولی از قبل یک شورلت ایمپالا دارم که عاشقش هستم.

* چه مدلی است؟

- ۱۹۷۴ است ولی مثل ساعت کار می کند و هر زمان با این ماشین رانندگی می کنم حس فوق العاده ای به من می دهد. خیلی دوستش دارم و آن را با دنیا عوض نمی کنم.

* اهل مُد و این مسایل هستی؟

- مد که نه. هر چه مد شد که نباید پوشید. برخی اوقات چیزهایی مد می شود که ازدیدن شان خنده ام می گیرد. ولی به ظاهرم خیلی اهمیت می دهم و دوست دارم همیشه مرتب باشم. اعتقاد دارم باید به دیگران احترام بگذارم.

* چند خواهر و برادر هستید؟

- یک خواهر و برادر دارم که از خودم بزرگتر هستند.

* عمو یا دایی شده ای؟

- ای بابا! هنوز نه! خیلی دلم می خواهد برادرزاده یا خواهرزاده داشته باشم.

* چقدر درس خواندی؟

- ۴ سال پیش فوق لیسانس منابع طبیعی ام را گرفتم و بعد رفتم سربازی. در این میان یک فوق لیسانس دیگر هم گرفتم.

* این یکی در چه رشته ای؟

- مدیریت اماکن ورزشی.

* نکند می خواهی وزیر شوی؟

- اتفاقا اصلا اهل سیاست نیستم و کاری به این مسایل ندارم.

* بهترین غذایی که دوست داری چیست؟

- همه غذاها را دوست دارم. حتی اگر از غذایی خوشم نیاید هم به روی طرف نمی آورم و می خورم. ولی خب ماهی را از همه چیز بیشتر دوست دارم.

* میوه چطور؟

- میوه ها را هم دوست دارم. کلا آدم سخت گیر و اهل ناز کردن نیستم که دائم بگویم این را دوست ندارم و آن را دوست دارم.

* خونگرم هستی؟

- خیلی. زودجوش و اهل رفاقت. رفیق باز نیستم ولی دوستان زیادی دارم.

*نقطه ضعفت چیست؟

- اینکه در عالم رفاقت از دور و بری هایم انتظار دارم. در واقع چون خودم اگر کسی برایم یک قدم جلو بیاید من دو قدم جلو می روم توقع دارم دوستانم پای حرفشان بایستند.

* در دنیای هنر چه سررشته ای داری؟

- هیچ سررشته ای ندارم.

* فیلم نمی بینی؟

- فیلم! هنوز برای خانه ام تلویزیون نخریده ام! اصلا اهل برنامه های تلویزیونی و فیلم و این چیزها نیستم. مثلا اگر دوستم کنارم فوتبال تماشا کند من هم می بینم وگرنه اگر فینال جام جهانی فوتبال هم باشد علاقه ای به تماشای آن ندارم!!! البته شاید گاهی اوقات فیلم بازی های تیم خودمان را ببینم تا عملکردم را بررسی کنم.

* یعنی موسیقی هم گوش نمی کنی؟

- فقط ترانه های فریدون آسرایی را گوش می کنم. صدایش را خیلی دوست دارم. غیر از آسرایی شخصا هیچ ترانه دیگری گوش نمی کنم. مگر اینکه با دوستانم باشم و آنها موسیقی را گوش کنند و من هم بشنوم.

* گلی که به مکزیک زدی بهترین گل جام جهانی انتخاب شد! این در حالی است که این گل را یک دروازه بان به ثمر رسانده است! برایت جالب نیست؟

- این هم از دیگر اتفاقات خوب زندگی ورزشی ام است که باید بابتش خدا را شکر کنم. در آن روز و آن لحظه همه چیز دست به دست هم داد تا من آن گل زیبا (فیلم سوپرگل دیدنی حسینی را اینجا ببینید) را به ثمر برسانم. خوشحالم که با آن گل هم توانستم کاری کنم که بار دیگر در این جام جهانی اسم ایران در جهان شنیده شود.

* تفریح خاصی داری! مثلا در اوقات فراغتت چه می کنی؟

- البته یکی از تفریحات من مطالعه کردن است. چه کتب درسی، چه غیر درسی. در مجموع سعی می کنم درباره دنیای پیرامونم بیشتر بدانم چون در اینصورت بهتر می توانم اتفاقات حول و حوشم را مدیریت کنم.

* کار دیگری نمی کنی! بازی یا کاری شبیه به آن؟

- تفریح دیگر من فوتبالدستی است. این بازی را خیلی دوست دارم و با دوستانم بازی می کنم. یکی دیگر از تفریحات دیگرم هم تمرین کردن کنار ساحل و روی ماسه هاست. این کار به من آرامش خاصی می دهد و انرژی بالایی می گیرم. حس می کنم ذهنم باز می شود تا بیشتر درس بخوانم و محیط را دقیق تر ارزیابی کنم.

* دستپخت چه کسی را خیلی دوست داری؟

- البته که مادرم. تکرار نشدنی است و مزه غذاهایش فقط در آشپزخانه خودش پیدا می شود نه هیچ جای دیگر دنیا. اما یک دوست وکیل هم دارم به نام "علی زرکوب" که از وکلای کاربلد به حساب می آید. او هم دستپخت فوق العاده خوبی دارد و هر زمان با هم هستیم نه رستوران می رویم نه غذا می گیریم. او خودش کاری می کند که ما انگشت های مان را هم می خوریم.

* آرزوی خودت در زندگی چیست؟

- سلامتی پدر و مادر و خانواده ام. اینکه در کنار هم باشیم و از زندگی لذت ببریم. چه با پول و چه بی پول.

* حرف باقی مانده؟

- از مسئولان فدراسیون فوتبال که در این سال ها خیلی برای ما زحمت کشیدند ممنونم. از مربیانی که در این سال ها در تیم ملی با آنها کار کردم و از همه مهمتر شما خبرنگاران که همواره پل ارتباطی ما با مردم هستید و عملکرد ما را نقد می کنید تا هم مردم ما را ببینند و هم ما راه درست تر را در پیش بگیریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • مرتضی IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
  34 1
  خداییش کارش درسته :)
  • علی IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۶
   9 2
   آقای خاص فوتسال جهانه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس