کد خبر 721156
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
جبرائیلی

معاون خبرگزاری فارس گفت: البته اقتصاد ما دولتی نیست که اگر بود برادر آقای جهانگیری بانک خصوصی نداشت و اینهمه شرکت خصوصی نداشتیم.

به گزارش مشرق، مناظره سید یاسر جبرائیلی فعال سیاسی اصولگرا و معاون آموزش خبرگزاری فارس و صادق زیباکلام عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب امروز (یکشنبه 17 اردیبهشت) در محل خبرگزاری فارس برگزار شد.

در ادامه مناظره یاسر جبرائیلی معاون آموزش و پژوهشی خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی درباره انشاءخوانی دولتمردان در مناظره دوم گفت: چرا باید یک نفر به عنوان یار کمکی همراه خودشان در مناظره بیاورند؟ آیا غیر از این است که عملکرد قابل دفاعی برای خود ندارند؟

جبرائیلی در ادامه ضمن انتقاد از بی‌اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی تصریح کرد: بی‌اخلاقی از جایی شروع شد که دوستان شما بی‌انصافی کردند و دستاوردهای دولت قبل را زیر سوال بردند و وقتی آنها می‌گویند ما هنوز بعد از 4 سال در حال آواربرداری از دولت قبل هستیم دیگر کسی بحث اخلاق را از آنها نمی‌پذیرد.

وی در ادامه پوپولیسم را فریب مردم و افکار عمومی دانست و گفت: پوپولیسم خدمت به مردم و محرومین نیست بلکه فریب آنهاست چرا که دیدیم برخی‌ها ادعا می‌کنند که 700 میلیارد دلار نفت در دولت قبل فروخته شده و پول آن دود شده است.

جبرائیلی افزود: اولا درآمد نفت در دولت قبل 700 میلیارد تومان بوده و ثانیا دولتمردان فعلی روی چه حسابی می‌گویند که دود شده است؟ در سال 92 در دولت 46 میلیارد دلار تنها در پارس جنوبی هزینه شده است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر زیباکلام مبنی بر اینکه هزینه ایجاد هر شغل در کشور بین 100 تا 300 میلیون تومان است بیان کرد: حدس من این است که شغل مورد نظر ایشان یک شغل نجومی مانند دختر وزیر است برای درست کردن یک شغل کمتر از اینها هزینه لازم است اما دهها میلیارد دلار از هزینه‌های کشور در این دولت ولخرجی شده در حالیکه چشم مردم به همین تسهیلات اندک است. بی‌اخلاقی یعنی اینکه بگوییم نمی‌توانیم و از مردم رای بخواهیم.

این فعال سیاسی اصولگرا ضمن انتقاد از برخی اظهارات دولتمردان در سالهای اخیر تصریح کرد: بی‌اخلاقی یعنی اینکه مردم را فریب دهیم و آنها را تحقیر کنیم و به آنها بگوییم توانایی‌شان در حد پخت آبگوشت بزباش است. بی‌اخلاقی این است که بدون یک بار مطالعه برجام بیاییم سینه چاک کنیم و از برجام دفاع بکنیم.

جبرائیلی درباره عصبانی بودن و عدم سعه صدر در دولتمردان فعلی گفت: من هم مانند آقای زیباکلام موافقم که به عقب برگردیم و ببینیم از کجا شروع کرده‌ایم. یکی از شخصیت‌های مورد علاقه آقای زیباکلام دیکتاتور پهلوی رضاخان میرپنج است، حال کسی که صلاحیتش توسط شورای نگهبان احراز نشده بد است یا دیکتاتوری از آن بدتر است؟

وی ضمن انتقاد از تایید صلاحیت برخی افراد برای انتخابات شوراها تصریح کرد: برای انتخابات شوراها کار دست این تفکر بود و دیدید که چگونه همه مخالفان را برای انتخابات شوراها را قلع و قمع کرد.

وی با اشاره به مصداق‌های دیگر عوام‌فریبی و پوپولیست اظهار داشت: شب انتخابات چه کسی یارانه 6 میلیون را سه برابر کرد؟ آیا دولت آقای روحانی نبود؟ آقای روحانی می‌گفت ما نمی‌خواهیم به حساب مردم سرک بکشیم پوپولیسم یعنی اینکه کسی حساب میلیاردی دارد و می‌ترسد از اینکه به حسابش سرک کشیده شود و مجبور به پرداخت مالیات شود اینها امروز در دولت هستند.

جبرائیلی با بیان اینکه امروز دولت یازدهم دولت تجارت و اکثر وزرا واردکننده هستند گفت: این موضوع کشور را به دوران قاجار باز می‌گرداند و این مسئله دیگر کاری به نظام ندارد بلکه کشور ایران را نابود می‌کند. دولتمردان از سویی در حاشیه مذاکرات به طرف مقابل التماس می‌کنند تا برای واردات امتیاز بگیرند از سویی دیگر می‌گویند ما سایه جنگ را از کشور برداشتیم در حالیکه دیگر برای نابودی کشور با حضور شما دولتی‌ها نیازی به جنگ نیست.

وی با بیان اینکه ثروت هر کشور قدرت تولیدی آن کشور است گفت: قاتل و مخالف تولید تاجر است،‌ تاجری که می‌خواهد جنسی را وارد کند مخالف تولید داخل است تا تجارتش قطع نشود حال اگر این تاجر به قدرت برسد حتما تولیدکننده داخلی را نابود می‌کند.

جبرائیلی تصریح کرد: در دولت دوازدهم اگر دست جریان انقلابی باشد ما یک سامانه جامع اشراف در اقتصاد که متشکل از 15 مجموعه اطلاعاتی است تشکیل می‌دهیم.

وی ادامه داد: این تفکر لیبرالیسم است که مشکل ماست، بدبختی این است که نفت را بفروشید و با پول آن واردات انجام دهید، کثیف ترین افراد در جمهوری اسلامی پول ملت را بلعیده اند، ما بر خلاف آنچه شما گفتید برای مدیران گزینش نمی‌کنیم بلکه حسین فریدون برادر رئیس جمهور مدیر عامل بانک رفاه را با فشار منصوب می‌کند، لذا تا زمانی که از شر لیبرالیسم خلاص نشویم، توسعه پیدا نمی کنیم. البته اقتصاد ما دولتی نیست که اگر بود برادر آقای جهانگیری بانک خصوصی نداشت و اینهمه شرکت خصوصی نداشتیم.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: ما در کشور سیاست های اصل 44 داریم و قائل به خصوصی سازی هستیم، امروز ترامپ می‌گوید می خواهیم تولید داخلی را تقویت‌ کنیم اما ما در اینجا تعرفه های واردات را کاهش داده و واردات را زیاد کرده ایم، وقتی تولید قدرتمند شود هیچ کاری عاقلانه تر از صادرات نیست، علت اینکه نمی توانیم به عراق صادرات کنیم عملکرد این دولت است، نرخ رشد واردات ایران در این دولت در دنیا، چهارم شده است اما در کشور همچنان به خاطر رکود و قاچاق، کارگاه های تولیدی تعطیل می‌شود، بنابراین ما باید از تولید داخلی حمایت کنیم.

وی افزود:کثیف ترین افراد در جمهوری اسلامی پول ملت را بلعیده اند، ما بر خلاف آنچه شما گفتید برای مدیران گزینش نمی کنیم بلکه حسین فریدون برادر رئیس جمهور مدیر عامل بانک رفاه را با فشار منصوب می‌کند، لذا تا زمانی که از شر لیبرالیسم خلاص نشویم، توسعه پیدا نمی کنیم. البته اقتصاد ما دولتی نیست که اگر بود برادر آقای جهانگیری بانک خصوصی نداشت و اینهمه شرکت خصوصی نداشتیم.

جبرائیلی با بیان اینکه چوب لیبرالیسم باید از لای چرخ اقتصاد در بیاید گفت: قوه مجریه دست آقای هاشمی و خاتمی و روحانی بوده است و احمدی‌نژاد هم این اواخر مانند شما (لیبرال) شده بود، لذا این افراد هستند که بر اقتصاد کشور اثر می‌گذارند.

این فعال سیاسی اصولگرا با تشریح این موضوع که قرارگاه خاتم کار اقتصادی نمی‌کند بلکه کار آن سازندگی است تصریح کرد: چرا پولها را در بانکها حبس کرده و اجازه نمی‌دهند سمت تولید برود، من هم موافقم نرخ بهره باید پایین بیایید اما این کار را نکرده‌اند، سپاه کار اقتصادی نمی‌‌کند بلکه سپاه کار سازندگی می‌کند. ما درباره مظلومیت قرارگاه خاتم الانبیا خیلی حرف داریم در حالی که دشمن می‌خواهد ایران دوباره مانند دوره پهلوی شود.

وی با اشاره به سه نوع تحریم کشورمان در قطعنامه 1929 و تحریم کشورهای غربی و خروج شرکت‌های خارجی و رها کردن پروژه‌های مهم کشور گفت: جای خالی شرکت‌های خارجی را قرارگاه خاتم پرکرد اما هیچ حقوق نجومی نگرفتند و شما امروز با دستاورد آنها یعنی ستاره خلیج فارس عکس یادگاری می‌گیرید.

جبرائیلی با بیان اینکه امروز سپاه در بخش سازندگی 24 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد، کجا چنین کاری می‌کنند؟ گفت: کسانی که برای بخش خصوصی اشک می ریختند امروز که پروژه های مهم تقدیم بیگانه می‌شود چرا صدایشان در نمیآید؟

این فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه چرا برخی قائل به این نیستند که ما می‌توانیم گفت: هیچ فرقی بین اینها که می‌گویند این ملت فقط باید آبگوشت بزباش درست کند با کسی که می‌گفت باید از فرق سر تا پایمان غربی شود، وجود ندارد اما ای کاش می‌توانستید و از آنها یاد می‌گرفتید.

جبرائیلی در ادامه بیان کرد: آقای زیباکلام اشتباه کردید؛ 8 سال فقط از احمدی‌نژاد انتقاد کردید، آیا او یک کار خوب هم نداشت، البته او در سالهای آخر رفیق شما شده بود. امروز هرچه از این دولت می‌پرسیم می گویند دولت قبل و این مسئله به هشتگ تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه آقای روحانی می خواهد ناکارآمدی خود را با عملکرد احمدی‌نژاد توجیه کند گفت: جریان شما کاری کرده است که دست آقای علی عسگری می‌لرزد که کسی چیزی علیه دولت در رسانه ملی نگوید، باید عینک منافع شخصی و جناحی را برداشت و منطبق با حقیقت نگاه کرد.

وی با تاکید براینکه دوستان لیبرال آقای زیباکلام باید عینک ایدئولوژیک خود را بردارند، گفت: باید بررسی کرد و دید کشورهایی که پیشرفت اقتصادی داشتند چطور از تولید ملی دفاع کرده اند؟

جبرائیلی با اشاره به اهمیت رهبر انقلاب به اقلیت‌های مذهبی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب به خانه همین اقلیت‌ها می‌رود و از آنها دلجویی می‌کند، امروز جمهوری اسلامی متشکل از همه اقوام است، این تنش و اختلاف بین اقوام و مذاهب برای شما نان و آب نخواهد شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس