رائول و کاسیاس

طبق آمار جالب و دقیقه یک منبع صادرکننده بلیت هواپیما رائول گونسالس بیشترین میزان پرواز را به نام خود ثبت کرده است.

سرویس ورزش مشرق - ایکر کاسیاس و رائول گونسالس، رکورد داران طی کردن مسافت و سفرهای هوایی در تاریخ فوتبال شناخته شده‌اند. طبیعتا فوتبالیست های حرفه‌ای بخش قابل توجهی از دوران فوتبالشان را در فرودگاه، هواپیما و هتل سپری می‌کنند.

وب سایت KIWI در گزارشی جالب آمار دقیقی از میزان سفرهای هوایی و به طور کلی مسافت‌های طی شده توسط بازیکنان حرفه‌ای دنیای فوتبال در تاریخ این رشته ورزشی نوشته است.

در دنیای فوتبال حرفه‌ای امروز بازیکنان مدام در سفر هستند، از شهری به شهر دیگر و شاید قسمت زیادی از زندگی خود را در آسمان‌ها می‌گذرانند. از این نظر جمعیت زیادی از بازیکنان شبیه یکدیگر هستند اما برخی از ستارگان فوتبال به صورت افراطی در سفرهای هوایی به سر می‌برند و رائول گونسالس یکی از این ستارگان است.

او که به عنوان سفیر لالیگا در آمریکای شمالی و جنوبی به سر می‌برد بین مادرید و آمریکا مدام در سفر است و این فاصله طولانی چندین بار در طول یک ماه طی می‌شود. وکیل رائول در این باره می‌گوید: او گاهی برای پرسیدن چند سوال مهم به جای استفاده از تلفن برای خود برنامه سفر تعریف می کند و با رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا تشکیل جلسه می‌دهد، در حالی که می تواند آن سوال‌ها را تلفنی هم بپرسد و سفر نکند!

سایت kiwi در گزارشی به بررسی میزان سفرهای بازیکنان در فوتبال جهان در دوران بازیشان پرداخته است. در این رده بندی رائول گونسالس بلانکو، بازیکن پیشین رئال مادرید با طی کردن 1.093.429 کیلومتر در دوران فوتبالش رکورددار است یعنی معادل 27 دور چرخیدن دور کره زمین!

در این فهرست، دومین بازیکن کسی نیست جز پاول ندود!

هافبک اسبق یوونتوس 1.073.471  کیلومتر را طی کرده است. روبرتو کارلوس با 984.086 کیلومتر (24.5 بار چرخیدن دور دنیا) در رده سوم این فهرست جای دارد. مارادونا، ژاوی، زیدان، رونالدو، بکام و پله در رده های بعدی هستند.

در میان بازیکنانی که هنوز بازی می‌کنند و فرصت افزایش سفرهای هوایی خود را دارند، ایکر کاسیاس با 908.201 کیلومتر (22.66 بار چرخیدن دور دنیا) رکورددار است. ژاوی ارناندز با 892.161 کیلومتر (22.26 بار چرخیدن دور دنیا)  در رده دوم قرار دارد. نفر سوم کریستیانو رونالدو با 877.569 کیلومتر است (21.89 بار چرخیدن دور دنیا) و مسی (833.795 کیلومتر، 20.81 بار چرخیدن دور دنیا) و توتی (759.620 کیلومتر معادل 18.95 بار چرخیدن دور دنیا) در رده های بعدی هستند.

یکی دیگر از آمارهای جالبی که مورد بررسی قرار گرفته گلهای ثبت شده به ازای هر 10 هزار کیلومتر مسافت است. در این رده بندی پله رکورد دار است، او به ازای هر 10 هزار کیلومتر 15.92 گل زده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس