سید علی قاضی عسکر

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت بیان کرد که به‌زودی دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت کشورمان در عربستان سعودی فعال خواهد شد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری درسال 96 با مهم و جامع خواندن فرمایشات مقام معظم رهبری در جوار مضجع حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: ایشان تحلیل بسیارجامعی از پیشرفتهای کشور و شرایط اقتصادی جامعه ارائه و راهکارهای خروج ازگرفتاریها را مطرح کردند که بسیار مهم و ارزشمند است و امیدواریم مسئولان کشور و دلسوزان جامعه برای تحقق فرمایشات معظم له تلاش کنند.

وی نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای ضربه زدن به اقتصاد کشور گفت: این روزها نشانه‌های این توطئه را به خوبی مشاهده می‌کنیم لیکن به فضل الهی و با حمایت مردم و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان خدوم در کشور این توطئه خنثی خواهد شد و ملت ما یک بار دیگر سربلند از این امتحان بیرون خواهند آمد و امیدواریم در پایان امسال کارنامه بسیار درخشانی از مسئولان را شاهد باشیم و با اشتغال جوانان راه برای سازندگی، رشد و تعالی کشور بیش از پیش فراهم شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین با مهم خواندن انتخابات آینده ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد کسانی که از وضعیت فعلی و شرایط امروز جهان غافل‌اند از بداخلاقیها دست بردارند و اجازه دهند درمحیطی آرام و منطقی، مردم با آرامش کامل پای صندوقهای رای بیایند و نامزد مورد نظرشان را انتخاب کنند.

حجت الاسلام قاضی عسکر تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب صریحاً اعلام کردند که برای ایشان اصل حضور مردم مطرح است و هر کسی را روی کار بیاید تائید می‌کنند، شیوه ایشان در گذشته نیز همین بوده و در آینده نیز همین خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه نظر رهبر معظم انقلاب همواره بر برگزاری حج عزتمندانه بوده است، اظهار کرد: ایشان همیشه تاکید داشتند حج باید با حفظ موازین مورد نظرما برقرار شود چون حج یک واجب شرعی است و نمی‌تواند تعطیل شود.

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت افزود: ما از ابتدا هم اعلام کردیم که مسئله حج را به روابط سیاسی دو کشور پیوند نمی‌زنیم چرا که حج فریضه دینی و الهی و رکن دین است و برهمین اساس تمام همت خود را به‌کار گرفتیم تا این فریضه تعطیل نشود و بحمدالله این موفقیت حاصل شد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر اضافه کرد: در این دور از مذاکرات هیئت ایرانی به ریاست آقای حمید محمدی گفت‌وگوهای بسیار صریح ، سازنده ومنطقی را با طرف سعودی انجام داد و بعد از چند بار نامه نگاری و گفت‌وگوهای صریح و روشن نتیجه مطلوب به‌دست آمد.

وی در ادامه به تفصیل دستاوردهای مذاکرات در زمینه حفظ عزت، کرامت و امنیت حجاج ، نحوه صدور روادید ، امور کنسولی و چگونگی انتقال زائران ایرانی به عربستان و پیگیری امورحقوقی شهدای مسجدالحرام و منا را بیان و تصریح کرد: در موضوع شهدای منا با استدلالهایی که صورت گرفت مقرر شد که کمیته حقیقت یاب به فعالیت خود ادامه دهد تا اینکه ما نظرات و مستندات خود را ارائه کنیم و ما وظیفه داریم در این زمینه پیگیریها را ادامه دهیم.

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با تاکید اینکه برخی تصور نکنند که خدای ناکرده در مورد شهدای منا کوتاهی صورت گرفته است، اظهار کرد: ما نظرمان این بوده که قضیه منا باید در گفت‌وگوهای مستقیم و طرفینی حل شود والان این راه درحال بازشدن است و انشاء الله از طریق گفت‌وگو خواسته مورد نظرما درباره شهدای منا نیز تحقق پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه دفترنمایندگی سازمان حج و زیارت درعربستان به‌زودی فعال خواهد شد، تعداد افرادی را که سال96 از ایران به حج مشرف می‌شوند بیش از هشتاد و شش هزار نفراعلام کرد و گفت: در توافق صورت گرفته برگزاری تجمعات و مراسم دعا در محل اسکان زائران ایرانی همچون گذشته انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان رسیده است وما امیدواریم امسال حج خوب ،عزتمندانه و مطلوبی را داشته باشیم و زائران ایرانی با خاطری آسوده مناسک حج و وظایف دینی وعبادی خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت با تاکید بر اینکه توافقنامه حج در شرایط بسیارخوبی به امضا رسیده است، اظهار کرد: طرف سعودی در این دوره از مذاکرات منطقی برخورد کرد و توافقی که در نشست و گفت‌وگو با وزیر حج عربستان به‌دست آمد می‌تواند نقطه شروع خوبی باشد تا در آینده نیز مسائل مختلف در حوزه حج را از طریق تفاهم پیش ببریم.

حجت الاسلام قاضی عسکر هماهنگی میان بعثه رهبر معظم انقلاب و سازمان حج وزیارت را بسیار خوب توصیف کرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کارشناسی هزینه‌های حج سال 96 ابراز امیدواری کرد که در قیمت گذاری افزایش چشمگیری رخ ندهد.

وی همچنین از کارکنان بعثه ، سازمان حج و موسسات وابسته خواست که با تمام توان برنامه‌های مورد نظر را دنبال کنند تا همه کارها به موقع و با دقت نظر انجام شود.

سرپرست حجاج ایرانی به کارکنان سازمان حج و زیارت در تهران و دیگر استانها توصیه کرد که مراجعان را با روی خوش، صبر و حوصله پذیرا باشند و مردم را خوب توجیه و به آنها اطلاع رسانی نمایند و پاسخگو باشند.

حجت الاسلام قاضی عسکر لزوم استفاده از نیروهای با تجربه و کارآمد در حج سال آینده را یادآور شد و گفت: در برنامه ریزی‌ها همه آنچه که یک حج مطلوب را رقم خواهد زد لحاظ می‌شود و همه با تمام قوت، قاطع  و محکم کارها را به پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه بحمدالله مردم نیز از باز شدن راه حج خوشحال هستند، افزود: اگر طرف سعودی در حج آینده خوب عمل کند و مواردی را که توافق شده است رعایت کند و مشکلی پیش نیاید انشاءالله راه برای عمره هم بازخواهد شد.

در ابتدای این دیدار حمید محمدی - سرپرست سازمان حج وزیارت در دیدار نوروزی با همکاران بعثه، سازمان حج و شرکت‌های تابعه با اشاره به روند مذاکرات حج 96 و فراهم شدن مقدمات تشرف حجاج از  جمهوری اسلامی، گفت: امیدواریم در فضایی توام با شور و نشاط در میان کارکنان سازمان حج و بعثه شاهد برگزاری حجی عزتمندانه باشیم.

وی از کارکنان بعثه و سازمان حج خواست دست در دست هم و با جدیت بیشتر پاسخگوی انتظارات حجاج بوده و خدمات بهتر و بیشتری را به زائران حوزه حج  و زیارت ارائه دهند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس