کد خبر 701347
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۷
مهدی تاج

رییس فدراسیون فوتبال می گوید آهسته آهسته بلیت فروشی بازی‌های لیگ برتر را به خود باشگاه‌ها واگذار می‌کنیم.

به‌ گزارش ‌مشرق، مهدی تاج درباره سال ۹۵ اظهار کرد: من از قبل در فوتبال حضور داشتم و با فوتبال بیگانه نبودم،  ولی از این نظر که امسال رییس فدراسیون شده‌ام سال خاصی برای من بود.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه‌ درباره بلیت فروشی استادیوم‌های فوتبال که قرار بود به باشگاه‌ها واگذار شود، گفت‌: یکی از الزاماتی که ما باید آن را رعایت کنیم این است که بلیت فروشی را به خود باشگاه‌ها واگذار کنیم. در حال‌ حاضر ذوب آهن در اصفهان این کار را انجام داده است. ما استادیوم آزادی را داریم که پیک مسابقات فوتبال در این ورزشگاه است. آزادی یک ورزشگاه است و سه تیم استقلال، پرسپولیس و تیم‌ ‌ملی در آن بازی می‌کنند. برای همین ماجرا در مورد این استادیوم پیچیده است.

او ادامه‌ داد: در زمانی که من در سازمان لیگ بودم، بلیت فروشی استادیوم آزادی الکترونیکی شد. وقتی استادیوم ۱۰۰ هزار نفری الکترونیکی می‌شود پس استادیوم‌های کوچک هم این امکان را دارند.

تاج خاطر نشان کرد: ما در سالی که گذشت تمام صندلی‌های ورزشگاه آزادی را نصب کردیم. در جلسه‌ای که با مدیر استادیوم آزادی داشتیم، مقرر شد که از لیگ آینده آهسته آهسته مردم را روی صندلی‌های خودشان بنشانیم. در مورد این که بلیت فروشی به خود باشگاه واگذار شود قراردادی با نهاد ریاست جمهور امضا کرده‌ایم تا این مساله پیگیری شود.

رییس فدراسیون فوتبال درباره بلیت فروشی، گفت‌: بلیت فروشی قبلا با شرکتی به نام "برهان مبین" قرارداد بسته شده بود  که این شرکت زیر نظر ریاست جمهوری بود و در واقع با دولت قرارداد بسته بودند.  در زمان آقای عباسی که وزیر ورزش و جوانان وقت وزارت ورزش و جوانان بود فکر می‌کنم با آقای ستاری این قرارداد را بسته بودند. یعنی این قرارداد بین دو معاون رییس جمهور بسته شده بود و در زمان وزارت آقای گودرزی نیز این مبادله‌ها انجام می‌شد.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با برنامه ورزش رادیو ایران ادامه‌ داد: بعد از آن دولت این شرکت را تغییر داد و آن را به بانک واگذار کرد. محل اشکال ما در بلیت فروشی این است که قرارداد بسته شده مدت‌دار بوده و هنوز پنج، شش سال از این قرارداد باقی‌ مانده است. ما در حال‌ تهیه مکانیزمی هستیم تا بلیت فروشی بر عهده باشگاه‌ها گذاشته شود که با نماینده‌های استقلال و پرسپولیس جلسه‌ای برگزار کرده‌ایم.

وی درباره عملکرد تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین وضعیت بدهکاری آنها، اظهار کرد: فوتبال ایران از جهاتی در آسیا عالی عمل کرده است. ما در طی هشت سال اخیر توانسته‌ایم سقف سهمیه لیگ قهرمانان آسیا که چهار سهمیه است را به دست بیاوریم، علی‌رغم این که نتایج مطلوبی نداشته‌ایم. اما درباره بدهی باشگاه‌ها باید این را بگویم که باشگاه‌ها نباید به  فیفا و AFC بدهی داشته باشند.

وی افزود: من چون خودم عضو کمیته‌ برگزاری مسابقات فیفا هستم این الزام را دارم که مقررات در کشور خودم به درستی اجرا شود. استاندارد بین‌المللی با استاندارد باشگاه‌های ما سازگار نیست. ما مهلتی چهار ساله برای تیم‌ها در نظر گرفته‌ایم تا بدهی‌های خود را پرداخت کنند. ۵۱ پرونده در فیفا باز بود که اکنون تنها بیست پرونده باقی‌ مانده است. استقلال بدهی‌های خود را صاف کرده است و پرسپولیس و تراکتورسازی نیز یکی، دو پرونده باز دارند. متاسفانه سیاه‌جامگان و پدیده نیز پرونده‌هایی را در فیفا دارند.

رییس فدراسیون فوتبال ادامه‌ داد: ما توانستیم کمیته‌ وضعیت بازیکنان را ایجاد کنیم و آن را بررسی کنیم که اگر تیمی بدهی دارد، نتواند بازیکن یا مربی خارجی را جذب کند. همچنین ما TMS داخلی را راه‌اندازی کرده‌ایم تا اگر ممنوعیتی برای تیمی وجود داشت نتوانند قرارداد بازیکنی را ثبت کنند.

تاج درباره کسر شش امتیاز از باشگاه پرسپولیس ، تصریح کرد: چنین نامه‌ای به ما ابلاغ نشده است. پرسپولیس در حال‌ کار کردن بر روی پرونده‌هایش است و سعی خود را می‌کنیم تا چنین اتفاقی برای این تیم رخ ندهد.

وی درباره درخواست پرسپولیس از مردم برای کمک مالی، اظهار کرد: مهم‌ترین بخش درآمد باشگاه‌ها حق پخش تلویزیونی است که متاسفانه باشگاه‌ها نمی‌توانند از این درآمد بهره مند شوند و چنین بدهی‌هایی پیش می‌آید که باشگاه مجبور می شوند از مردم درخواست کمک کنند. ما با دکتر شهریاری و مهندس علی عسگری مسیر خوبی را پیش گرفته‌ایم تا سال بعد، سال " تر سالی" فوتبال ایران باشد.

مهدی تاج در ادامه درباره شایعه برکناری اسدی از دبیرکلی فدراسیون فوتبال در سال جدید، گفت: این‌ها حرف‌های حاشیه‌ای است و خیلی صحبت‌های کلانی نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره زمان بازی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: برنامه‌های  AFC براساس برنامه شرق آسیا است و به همین خاطر تمام تیم‌های غربی متضرر می‌شوند. در این مسابقات تیم‌های غرب آسیا با دو تیم شرکت می‌کنند. به همین دلیل هم هست که تیم‌های شرق آسیا بیشتر به عنوان قهرمانی می‌رسند و اگر تیم‌های غربی هم به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا برسند به خاطر هزینه‌های زیادی است که این تیم‌ها برای تجهیز تیمشان کرده‌اند.

او ادامه داد: با جلساتی که در کمیته فیفا و  AFC انجام می‌دهیم بازی‌ها بصورت غرب-غرب و شرق-شرق برگزار می‌شود و تیم‌های غرب و شرق تا دور دوم مرحله حذفی با هم بازی نمی‌کنند.

رییس فدراسیون فوتبال درباره نحوه مدیریت فدراسیون بر تیم‌های ملی گفت: ۱۸ تیم ملی زیر نظر فدراسیون فوتبال هستند. ولی باشگاه‌های ما تنها دو، سه تیم را اداره می‌کنند که در همان هم مانده‌اند. در حال حاضر ما ۴ هزار نفر – ساعت اردو برگزار کردیم به همین دلیل کمپ تیم ملی همیشه پر است. اداره ۱۸ تیم در مقابل حریفانی که تا دندان مسلح هستند خیلی دشوار است.

تاج ادامه داد: فدراسیون کره جنوبی ۱۶۷ میلیون دلار که نزدیک به هزار میلیارد تومان می‌شود، برای تیم‌های ملی خود خرج می‌کند ولی ما تنها نزدیک ۴۰ میلیارد تومان هزینه می‌کنیم. ولی باز جلوتر از ژاپن و کره هستیم.

او درباره تیم ملی بزرگسالان اظهار کرد: قراردادی بین ما و سرمربی تیم ملی است که باید رعایت شود. گاهی اختلافاتی بین ما به خاطر ترافیک مسابقه‌ها پیش می‌آید پس ما نمی‌توانیم بر اساس فیفا دی برنامه‌هایمان را بچینیم. فیفادی را بزرگان فوتبال دنیا نوشته‌اند و برای آن‌ها کافی است که دو، سه روز کنار هم جمع شوند و هماهنگ شوند. در این روزها تیم‌هایی مثل آلمان و ایتالیا و بلژیک بین خودشان بازی می‌کنند.

رییس فدراسیون فوتبال افزود: ما باید با قطر و عربستانی رقابت کنیم که برای دو، سه ماه لیگ خود را تعطیل می‌کنند. برای دیدار با قطر همه بازیکنان ما به جز لژیونرها به اردوی تیم ملی می‌آیند و لژیونرها در قطر به ما اضافه می‌شوند.

تاج در پایان درباره آینده فوتبال ایران در سال ۹۶ بیان کرد: امیدوارم که به جام جهانی صعود کنیم. ما همین دیروز در فوتبال ساحلی قهرمان آسیا شدیم و به جام جهانی صعود کردیم. تیم ملی بانوان جوانان و نوجوانان ما به جام جهانی رفتند و باید ببینیم نتیجه آن‌ها در این مسابقه‌ها در سال ۹۶ چه می‌شود.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس