کد خبر 69459
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۱

مدیرعامل باشگاه سپاهان با بیان اینکه "روزی که می‌خواستم مدیریت باشگاه سپاهان را بپذیرم دوستانم گفتند این سمت را قبول نکن زیرا با مسائل غیر منتظره‌‎ای مواجه خواهی شد"، گفت: پس از اتفاقاتی که در این مدت کوتاه افتاد متوجه منظور دوستانم شدم.

به گزارش مشرق، علیرضا رحیمی در گفتگو با مهر، در مورد اتفاقات اخیری که در باشگاه سپاهان رخ داد و باعث حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا شد، ضمن بیان مطلب فوق افزود: پس از آنکه بحث استفاده غیرمجاز ما از رحمان احمدی پیش آمد، سئوالاتی را مطرح کردم که مواردی از آنها برای هر باشگاه حرفه‌ای وجود دارد.

وی افزود: آیا زمانی که مسئولان یک باشگاه با بازیکنی قرار داد می‌بندند، نباید پرونده‌ای برایش تشکیل دهند که تمام موارد مرتبط با آن بازیکن در این پرونده قید شود؟ چرا مسئولان وقت باشگاه سپاهان این کار را برای رحمان احمدی انجام ندادند؟

رحیمی خاطر نشان کرد: بر فرض این سهل انگاری صورت گرفته است چرا در باشگاه افرادی که در این خصوص مسئولیت داشتند، دقت نکرده و این موضوع را پیگیری نکردند؟ با توجه به مشکلی که پیش آمد و بن بستی که به وجود آمده چه اقدامی را می‌توان برای احقاق حق باشگاه انجام داد؟

مدیرعامل باشگاه سپاهان تاکید کرد: در حال حاضر قطری‌ها با استناد به یک بخشنامه AFC  خود را برنده بازی رفت می‌دانند و ما طبق بخشنامه 6 آوریل 2010 کنفدراسیون فوتبال آسیا که به فدراسیون‌های عضو ارسال شد، ادعا داریم رحمان احمدی در بازی رفت می‌توانست مقابل تیم السد بازی کند. با این ابهامی که به وجود آمده ما قوانین AFC را به چالش کشیده‌ایم!

وی همچنین ادامه داد: برایم جای تعجب دارد چرا زمانی که من به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان مشغول به کار شدم در خصوص این موضوع نه خود احمدی، نه سرپرست تیم و کارکنان باشگاه و نه مدیریت قبلی چیزی به من نگفتند؟! از شانس بد من، حتی نام احمدی در سایت AFC به عنوان بازیکن محروم قید نشده بود.

رحیمی تاکید کرد: زمانی که مدیرعاملی باشگاه سپاهان به من پیشنهاد شد خیلی از دوستان قدیمی و کسانی که به امور باشگاه سپاهان واقف بودند گفتند به باشگاه سپاهان نروم و مسئولیت قبول نکنم زیرا در باشگاه با موارد و چیزهای غیر منتظره‌ای روبه‌رو می شوم.

وی در این خصوص اضافه کرد: در ابتدا منظور آنها را متوجه نمی‌شدم اما وقتی مسئله رحمان احمدی پیش آمد، قبل از آن با بدهی سنگین باشگاه که مربوط به سال 1388 به بعد است مواجه شدم و شعارهایی که به صورت خط داده شده از دقایق ابتدایی بازی علیه مسئولان جدید سپاهان داده می‌شد را شنیدم، منظور حرف‌های دوستانم را برای قبول نکردن مسئولیت مدیرعاملی سپاهان مواجه شدم.

مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان افزود: در حال حاضر منتظر صدور رای قطعی کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم، چه این رای مثبت و یا منفی باشد خیلی‌ها باید در مورد مسائل پیش آمده پاسخگو باشند، حتی مدیریت قبلی. آنوقت قضاوت برعهده مردم خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: اگر جامعه ورزش بعد از صدور رای AFC تشخیص دهد من در پرونده مربوط به رحمان احمدی مقصر هستم آنگاه با تنبیهی که برای خودم در نظر می‌گیرم به دیگران نشان می‌دهم، دنبال توجیه کردن و فرار از مسئولیت اشتباهی که مرتکب شده‌ام، نیستم.

رحیمی با بیان اینکه برای احقاق حق سپاهان اگر لازم باشد به فیفا هم شکایت می‌کنیم، در پایان گفت: معمولا در مدیریت حرفه‌ای زمانی که یک مدیر از سمت خود کناره گیری می‌کند برای مدیران بعدی خود آرزوی موفقیت کرده و حتی اگر روی تشکیلات کاری خود تعصب داشته باشد، به مدیران بعد از خود نیز کمک می‌کند اما در باشگاه سپاهان ... .

علیرضا رحیمی در تاریخ 18 مردادماه 1390 به عنوان مدیرعامل باشگاه سپاهان جانشین محمدرضا ساکت شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس