کد خبر 693935
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: سقط‌ هایی که به منظور جلوگیری از معلول‌زایی و به شکل قانونی انجام شده 35 درصد رشد داشته و در 9 ماهه امسال بیش از هزار و 400 سقط قانونی داشتیم.

به گزارش مشرق، انوشیروان محسنی‌بندپی در حاشیه دیدار با نماینده سازمان جهانی بهداشت گفت: سقط‌های قانونی در طول یکی دو سال گذشته نسبت به سنوات قبلی 35 درصد رشد داشته که به منظور جلوگیری از معلول‌زایی صورت گرفته است.  
 
وی افزود: سال گذشته به یک باره به هزار و 350 مورد سقط در سال رسیدیم و در 9 ماهه امسال بیش از هزار و 400 سقط قانونی داشتیم که این موضوع باعث شده جان مادر و نوزاد کمتر تهدید شود.
 
راه اندازی سامانه طلاق در 11 استان کشور
 
وی افزایش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری را از اهداف سال آینده این سازمان دانست و گفت: سامانه ثبت الکترونیکی طلاق در خراسان رضوی راه‌اندازی شده تا افراد قبل از ورود به دادگاه وثبت درخواست بتوانند از خدمات آموزشی، روانشناسی، و مددکاری استفاده کنند. این سامانه در 11 استان کشور قرار است راه‌اندازی شود.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور از توسعه اورژانس اجتماعی در 140 شهر بالای 150 نفر خبر داد و گفت: هدف‌گذاری تا پایان برنامه ششم پوشش غربالگری شنوایی، چشم و غیره است که به بیش از 90 درصد آن را می‌رسانیم. آگاهی مردم افزایش یافته که این از هر چیزی مهمتر است.  
 
واریز امسال عیدی از سوی وزارت رفاه
 
وی گفت: از امسال عیدی مددجویان تحت پوشش بهزیستی به صورت مستقیم از سوی وزارت رفاه پرداخت می‌شود.  
 
510 هزار خانوار در انتظار بسته امنیت غذایی
 
محسنی در مورد بسته امنیت غذایی گفت: هیچ کسی از مددجویان سازمان بهزیستی که در لیست وجود داشته حذف نشده است.  در حال حاضر بخشی از بسته امنیت غذایی توزیع شده و ما به سامانه وزارت رفاه همه افراد تحت پوشش خود را که 510 هزار خانوار هستند معرفی کرده‌ایم.  
 
اجرای پایلوت دادگاه درمان مدار برای معتادان ماده 16 در 5 استان کشور
 
وی در مورد بحث ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: قرار است 5 استان به صورت پایلوت از طریق دادگاه درمان‌مدار تحت پوشش قرار گیرند. استان‌های قزوین، البرز، سیستان و بلوچستان، تهران و گیلان از جمله استان‌های این برنامه است. معتادان در این برنامه مجرم تلقی نمی‌شوند بلکه حرفه آموزی در کنار تیمی از مددکار اجتماعی، روانشناس و غیره قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: حدود 100 نفر از معتادان به صورت پایلوت در این برنامه خواهند بود. مشکلی برای تامین اعتبار نداریم و قوه قضائیه از نظر قضایی و حقوقی به جمع‌بندی لازم رسیده است.
 
رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد کودکان خیابانی گفت: این که والدین حق پس گرفتن این کودکان را دارند یا خیر باید مشکلات خانواده‌هایشان بررسی شود. به همین منظور تیم مددکاری فعال شده تا اگر مشکلات مالی دارند برطرف شود. اما اگر این کودکان مورد سوءاستفاده دیگر قرار می‌گیرند با کمک قوه قضائیه بررسی می‌شود که آیا پس از سه بار گرفتن و برگشتن این کودکان به خانواده آیا حضانت از این خانواده‌ها سلب می‌شود یا خیر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس