رویترز از پیشنهاد دونالد ترامپ به «مایک پمپئو» عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا برای ریاست سیا خبر داده است؛ پیشنهادی که به گفته این رسانه مورد پذیرش او قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، رسانه غربی به نقل از افراد نزدیک به دونالد ترامپ خبر داده که عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و از چهره های به شدت ضد ایرانی کنگره این کشور، ریاست سیا را در دولت بعد پذیرفته است.
 
در ادامه انتشار خبرها و گمانه زنیها درباره ترکیب دولت آینده آمریکا، حالا یک رسانه غربی از نامزد دونالد ترامپ برای پست ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) خبر داده است.
 
خبرنگار رویترز در بخش مربوط به اخبار کاخ سفید و سیاست در آمریکا، خبر داده که دونالد ترامپ ریاست سیا را به «مایک پمپئو» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داده است.
 
به گفته این منبع خبری، پمپئو پیشنهاد رئیس جمهور منتخب امریکا برای ریاست بر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را پذیرفته است.
 
پمپئو بارها ضمن مخالفت شدید با برجام، طرحهای مختلفی در ضدیت با ایران به کنگره ارائه داده است که یکی از آخرین این طرحها، ممنوعیت خرید اورانیوم از ایران بوده است.
 
این نماینده کنگره همچنین سال گذشته خواستار سفر به ایران براى «بازدید از انتخابات مجلس» شده بود.
 
همچنین خبر رسیده که سناتور «جف سشنز» که در مبارزات انتخاباتی از افراد نزدیک به ترامپ بوده، گزینه او برای پست وزارت دادگستری و دادستان کل است.
 
پیش از این در خبرها آمده بود که این سناتور جمهوریخواه از گزینه های ریاست بر وزارت دفاع و پنتاگون این کشور در دولت آینده است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس