کد خبر 644339
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۹

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: دولتهای غربی در قبال فعالیت‌ گروه‌های تروریستی مانند داعش مسئول هستند و باید با اقدام غیرنمایشی از گسترش این گروه‌ها جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران عصر امروز(دوشنبه 26مهرماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کرد.
 
امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به روند رو به رشد ارتباطات سیاسی و اقتصادی میان دو کشور، گفت: ظرفیت‌های مثبت فراوانی در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و پارلمانی در دو کشور وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی از این فرصتها در راستای منافع دو ملت بهره برد.
 
وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه اقدامی در راستای توسعه و گسترش مراودات به ویژه ارتباطات پارلمانی فی‌مابین حمایت می‌کند.
 
امیرعبداللهیان از تشکیل و آغاز به کار گروه های دوستی پارلمانی تهران و لاهه در مجلس شورای اسلامی خبر داد.
 
دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با ابراز تأسف از تشدید بحران‌های موجود در منطقه تصریح کرد: تمام کشورهای جهان به ویژه دولتهای غربی در قبال فعالیت‌ گروه‌های تروریستی مانند داعش مسئول هستند و باید با اقدام جدی و غیرنمایشی از گسترش این گروه‌ها جلوگیری کنند.
 
همچنین در این دیدار توجه اروپا به حقوق بشر در بحرین و یمن مورد تأکید دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل قرار گرفت.
 
امیرعبداللهیان با تأکید بر لزوم تبادل هیئت سیاسی و پارلمانی میان دو کشور خاطرنشان کرد: رایزنی و دیدارهای مستمر میان مقامات عالی رتبه می‌تواند روند توسعه روابط را شتاب ببخشد.
 
وی سفر رییس کمیسیون سیاست خارجی هلند به تهران را که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود، مهم خواند.
 
امیرعبداللهیان با اشاره به آغاز عملیات بزرگ دولت و ارتش عراق علیه داعش و باهدف آزادسازی موصل از تروریست‌ها، گفت: عملیات بزرگ نیروهای مسلح عراق که با فرماندهی حیدر العبادی نخست وزیر این کشور انجام می شود کمک به تامین امنیت جهانی است.
 
وی افزود: دولت، ارتش و مردم عراق با شایستگی و اقتدار در مسیر مبارزه با داعش اقدام کردند و آزادی موصل قطعی است.
 
در ادامه این دیدار سوزانا تروستال سفیر هلند در تهران بر علاقه‌مندی دولت و پارلمان هلند در جهت افزایش سطح مناسبات فی‌مابین، گفت: هلند سومین شریک تجاری جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه اروپا است و علاقه‌مندیم روند توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و تجاری فی‌مابین سرعت بیشتری یابد.
 
سفیر هلند در تهران با ابراز تأسف از بحران‌های انسانی ناشی از اقدامات گروه‌های تروریستی در منطقه، خاطرنشان کرد: دولت هلند با دقت تحولات منطقه را رصد کرده و گروه‌های تروریستی را خطری برای تمام کشورهای جهان می‌داند.
 
سفیر هلند در پایان با قدردانی از توجه مجلس دهم به تشکیل فوری «گروه دوستی پارلمانی تهران- لاهه» و اعلام آمادگی رییس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان هلند و هیئت همراه جهت سفر به تهران، همکاری‌های پارلمانی و سیاسی و اقتصادی دو کشور را مهم و رو به رشد خواند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس