وزیر ورزش و جوانان گفت: انتخابات طبق روال قانونی برگزار می‌شود و فدراسیون‌هایی که از نظر قانونی شرایط برگزاری انتخابات را نداشته باشند باید روال قانونی خود را طی کنند تا انتخابات آنها نیز برگزار شود.

به‌ گزارش ‌مشرق، محمود گودرزی، وزیر ورزش  و جوانان در حاشیه برگزاری همایش پیاده روی که به مناسبت هفته‌ تربیت ‌بدنی برگزار شد، اظهار کرد: این هفته‌ که به نام " هفته‌ تربیت ‌بدنی" تا دوم آبان ماه نامگذاری شده است، امروز (دوشنبه)  با حضور در جمع کارکنان وزارت ورزش  و جوانان در یک حرکت نمادین تلاش کردیم تا انعکاس فعالیت‌های تربیت ‌بدنی چه به صورت قهرمانی و چه به صورت همگانی به نمایش در آید. به این مساله اهتمام داریم که وزارت ورزش  و جوانان برای کارکنان خود موضوع ورزش را تجویز می‌کند و تمام تلاشش بر این است تا آنها را به حرکت وادارد. امیدواریم که کارکنان وزارت ورزش  و جوانان با انجام این حرکت نمادین با روحیه و نشاط هر چه‌ بیشتری کار خود را دنبال کنند و در سلامت آنها تاثیر بگذارد، ضمن این که من معتقد هستم که سایر وزارتخانه‌ها و مراکز نیز به تبعیت از وزارت ورزش  و جوانان باید کارکنان خود را به سمت ورزش تشویق کنند تا بتوانیم در آینده جامعه سالم و با نشاطی را داشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در دولت یازدهم آیا سرانه ورزش افزایش پیدا کرده است یا خیر و آیا برنامه‌ای برای سرانه ورزش دارید، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در سه سالی که از دولت یازدهم سپری می‌شود نزدیک به 800 طرح نیمه تمام ورزشی افتتاح شده است، به خصوص در رابطه با استان تهران باید بگویم که افزایش این سرانه اگر در گذشته 33 صدم متر بود الان به 40 صدم متر رسیده است که این نشان از رشد سرانه ورزشی استان تهران دارد. البته در برخی از استان‌ها این سرانه بالاتر رفته است و در برخی از استان‌ها خیلی پایین بوده است ضمن این که سرانه ورزش کشور اگر در گذشته زیر 70 صدم متر بود الان به نزدیک 80 صدم متر افزایش پیدا کرده است یعنی ما 10 صدم مترمربع در این مدت افزایش فضا داشتیم.

وزیر ورزش  و جوانان در ادامه ‌اضافه کرد: به جهت کمبود اعتبارات از آبان ماه سال گذشته تاکنون و اختصاص پیدا نکردن اعتبار عمرانی به وزارتخانه، متاسفانه در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ های ورزشی با مشکلات زیادی مواجه بودیم و سعی کردیم از طریق اوراق و صندوق مبالغی را دریافت کنیم تا بتوانیم در جهت افزایش سرانه ورزش کشور گام موثری را برداریم.

وی در پایان سخنان خود درباره برگزار نشدن برخی از انتخابات فدراسیونها و به تعویق افتادن زمان انتخابات نیز، عنوان کرد: انتخابات طبق روال قانونی برگزار می‌شود و آنهایی که قانون به ما اجازه بدهد مشکلی برای برگزاری نیست،  ولی آنهایی که مشکل قانونی دارند منتظر هستیم تا شرایط قانونی خود را سپری کنند تا بتوانیم انتخابات را به موقع برگزار کنیم.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha