صدوقی مدیر پروژه طاقچه از فروش دو میلیاردی کتاب در طی برگزاری مسابقه خندوانه خبرداد.

به گزارش مشرق، صدوقی مدیر پروژه طاقچه درباره آمار مسابقه کتابخوانی برنامه "خندوانه" گفت: نزدیک به 290 هزار کتاب به صورت الکترونیک به فروش رسید؛ کتاب های چاپی را آمار دقیق ندارم اما نزدیک به 100 یا 120 هزار جلد هم فکر می کنم در حوزه کتاب های چاپی به فروش رسید.

وی افزود: نزدیک به 74 هزار نفر در مسابقه شرکت کردند که 24 هزار نفر از آنها امتیاز بالای 50 آوردند یعمی حداقل 5 کتاب خریدند.

صدوقی ادامه داد: مسابقه می توانست خیلی بهتر از این هم برگزار شود، اما اتفاقی که الان افتاده است، جنبش و خوبی در بازار نشر پدید آمده و با توجه به نوع برگزاری پخش کننده ها و کتاب فروشی ها را هم درگیر کردیم؛ یعنی  تمام عواملی که در بحث تولید و توزیع کتاب درگیر هستند در این مسابقه به کار گرفته شدند  ومنفعت بردند.

وی با اشاره به کم بودن زمان مسابقه گفت: انتقادی به نحوه برگزاری این مسابقه می‌شود، اما این مسابقه اولین حضور برای برگزاری بوده است و قطعا نکات مثبت و منفی داشته که باید نکات منفی در مراحل بعد حذف و نکات مثبت را بیشتر کنیم.

مدیر پروژه طاقچه گفت: این مسابقه با عث فروش دو میلیارد تومان کتاب در مدت یک ماه شد؛ پرفروش های تابستان بیشتر از کتاب های مسابقه بودند؛ اینها نکات مثبت ماجرا است و قابلیت تکرار شدن را دارد؛ در ایام مسابقه خندوانه و بعد از آن فروش دیگر کتاب هایمان هم بیشتر شد.

وی با بیان اینکه برخی از جوایز مسابقه به برندگان داده شده است گفت: جوایز برنده های مبلغ زیاد را دادیم؛ از ناشرانی که درگیر این مسابقه بودند؛ تقدیر کردیم با ناشران تسویه حساب کردیم؛ در مجموع اتفاق خوبی در حوزه کتاب افتاده است؛ درست است که شاید با مسابقه نشود مردم را کتابخوان کرد اما در این فضای سخت و کتاب نخوانی که وجود دارد کار خوبی بود؛ فروش طاقچه به نسبت گذشته چهار یا پنج برابر شده است.


منبع: نسیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس