کد خبر 638201
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر من نرخ بیکاری در کشور بالای 20 درصد و در برخی شهرستان ها بالای 50 درصد است.

به گزارش مشرق، عیسی منصوری معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: بر اساس این معیار و این نرخ شمار افراد بیکار در کشور تا پایان سال گذشته دو و نیم میلیون نفر برآورد می‌شود.

وی گفت: در سال 94، 667 هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد که بخش قابل توجهی از آنان در بنگاه های اقتصادی زیر 10 نفر و در بخش غیررسمی مشغول به کار شده اند.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برخی افراد با اضافه کردن آمار اشتغال ناقص به آمار واقعی بیکاران تعداد افراد فاقد شغل در کشور را شش میلیون نفر اعلام کرده اند.

منصوری تصریح کرد: در پنج برنامه توسعه کشور به هیچ وجه سیاست اشتغال دیده نشده بود.

وی افزود: تا پایان سال از نظام جامع بازار کار که داده هایش بر اساس اطلاعات مراکز مختلف و مشاهدات میدانی ثبت می شود رونمایی خواهد شد.

عبدالرضا مصری نماینده مجلس شورای اسلامی هم در این برنامه گفت: معیارهای جهانی برای آمار بیکاری در کشور را باید با معیارهای داخلی مطابقت داد و شغل بر اساس حداقل معیشت را درنظر گرفت.

وی افزود: اگر بانک اطلاعات جامع در کشور از بیکاران و شاغلین ایجاد شود علاوه بر اینکه آمار واقعی بیکاران مشخص خواهد شد عدالت در ایجاد زمینه اشتغال برای بیکارانی که زودتر ثبت نام کرده اند اجرا خواهد شد.

مصری گفت: از نظر من نرخ بیکاری در کشور بالای 20 درصد و در برخی شهرستان ها بالای 50 درصد است.

معاون مرکز آمار ایران هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: دلیل اصلی تشتت آراء در آمار بیکاران ارائه آمارهای بدون پشتوانه است.

علیرضا زاهدیان افزود: مرکز آمار ایران تاکنون نرخ بیکاری را در 44 فصل اعلام کرده است که در 21 فصل از این تعداد شاهد کاهش نرخ بیکاری و در 23 فصل دیگر افزایش این نرخ هستیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس