کد خبر 636762
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۵

آیت الله حسین نوری همدانی گفت: در عزاداری‌ها جلوی هر عملی که باعث اختلاف شیعه و سنی می‌شود گرفته شود، امروز نیاز اساسی ما حفظ وحدت بین مسلمانان و بویژه شیعیان و اهل سنت است.

توصیه آیت‌الله نوری همدانی به مبلغان محرم
به گزارش مشرق، آیت الله حسین نوری همدانی روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به در پیش بودن ایام محرم، تبلیغ و ترویج معارف اهل بیت و تبیین ماهیت انقلاب اسلامی را رسالت مبلغان دانست.

آیت‌الله نوری همدانی انقلاب اسلامی ایران را باعث عزت مسلمانان و آزادیخواهان جهان و خوار شدن مستکبران جهانی دانست و تاکید کرد: علما و روحانیت در قبال این انقلاب که نشات گرفته از غدیر و عاشورا و زمینه ساز ظهور است، وظیفه سنگینی دارند.

وی تبلیغ را وظیفه همه طلاب و روحانیان دانست و گفت: امروز روزی نیست که به بهانه‌های مختلف از انجام وظیفه تبلیغی خود شانه خالی کنیم.

وی با استناد به آیه نفر، رسالت طلاب را به آنان گوشزد کرد و گفت: طُلاب بعد از فراگیری علوم دینی و حوزوی باید وظیفه تبلیغی خود را انجام دهند و در قم تمرکز نداشته باشند.

این مرجع تقلید از خطبا و مداحان و مبلغان خواست در سخنرانی‌ها، مداحی‌ها و برنامه‌های تبلیغی خود به مطالب مستند و محکم استناد کنند.

آیت‌الله نوری همدانی در ادامه سخنان خود گفت: سازش با کسانی که پیوسته به فکر براندازی نظامی اسلامی هستند و هر روز یک توطئه علیه نظام و مردم طراحی می کنند، معنا ندارد و ارتباط با دنیا باید بر اساس موازین اسلامی و مصالح و منافع مردم صورت گیرد.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم بخش دیگری از سخنان خود را به لزوم مراقبت در عزاداری های اختصاص داد و با تاکید صریح بر لزوم پرهیز از هر گونه اقدامی که سبب وهن دین و مذهب می شود، قمه زنی را باعث وهن عزاداری امام حسین(ع) و حرام اعلام کرد.
 
 
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس