کد خبر 631585
تاریخ انتشار: ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴

وزیر خارجه ایران گفت: امروز مداخله در امور داخلی کشورها، اشغال و افراط گرایی تهدیدات بی سابقه ای را نه تنها متوجه صلح، امنیت و توسعه جهانی کرده بلکه متاسفانه همبستگی اعضای عدم تعهد را نیز در معرض تهدید قرار داده است.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان اولین سخنران در اجلاس وزرای خارجه جنبش عدم تعهد در ونزوئلا که با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو عدم تعهد در ونزوئلا برگزار می شود، ضمن تبریک به دولت و ملت ونزوئلا به مناسبت ریاست جدید این سازمان از میزبانی گرم و خوب آن کشور تشکر کرد.

وی اظهار داشت: اجلاس منظم عدم تعهد فرصت خوبی را برای اعضا در راستای بحث و بررسی چالش های فراروی به ویژه در این مقطع حساس فراهم می کند. بر همین اساس عنوان خوب و مناسبی برای این نشست تحت عنوان «صلح، حاکمیت و همبستگی برای توسعه» انتخاب شده است؛ موضوعی که جنبش برای تأمین آن از ابتدای تشکیل از دهه ١٩٥٠ شکل گرفته است.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه افزود: امروز  مداخله در امور داخلی کشورها، اشغال و افراط گرایی تهدیدات بی سابقه ای را نه تنها متوجه صلح، امنیت و توسعه جهانی کرده بلکه متاسفانه همبستگی اعضای عدم تعهد را نیز در معرض تهدید قرار داده است.

ظریف عنوان کرد: در این شرایط دشوار و چالش برانگیز خویشتن داری و پایبندی کامل به حقوق، مقررات و هنجارهای بین المللی و اصول منشور ملل متحد امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: افراط گرایی خشونت بار و تروریسم، به همراه پیامدهای ناگوار آن از جمله درگیری های رو به تزاید و بحران های انسانی ناشی از آن در زمره تهدیدات بسیار جدی است که توجه جدی تر ما در عدم تعهد را می طلبد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس