کد خبر 630836
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر برای ۵۱ ملیون نفر در کشور پرونده الکترونیک سلامت شکل گرفته است گفت: پیشگیری یک اصل مهم جهت کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی در کشور است.

به گزارش مشرق، سید حسن هاشمی در هجدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلبی و عروقی اظهار داشت: آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در جهان بالا بوده و این مسئله در ایران نیز مستثنی نیست و می‌توان گفت که گاهی در این بخش رکورددار نیز هستیم. 

وی با اشاره به اینکه متخصصان قلب و عروق جزو نجات بخش ترین گروه‌های پزشکی به شمار می‌روند گفت: رشته قلب و عروق در کشور ما در مرز دانش حرکت کرده و جایگاه مناسبی در جهان دارد. 

وزیر بهداشت ادامه داد: رشته قلب و عروق جزو رشته‌هایی محسوب می‌شود که دولت باید در جهت حمایت از آن هدف گذاری کند البته طی سه سال گذشته در این دولت اقدامات زیادی صورت گرفته است به طوریکه حدود 50 بیمارستان در این زمینه مجهز به تجهیزاتی مناسب برای خدمت به مردم شده است.

هاشمی اضافه کرد: از برنامه‌های ما این بوده که طی 10 سال آینده معایب ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی را تا 25 درصد کاهش داده و همچنین بر همین اساس دو داروی جدید را در زمینه درمان بیماری‌های قلبی عروقی تحت پوشش بیمه قرار داده.

وی گفت: 50 درصد به تخت های ویژه کشور طی دو سال گذشته اضافه شده و امیدواریم طی یک سال و نیم آینده آن را به مرز صد در صد برسانیم هرچند که اصل کار در زمینه کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی، پیشگیری از بروز بیماری است

وزیر بهداشت با اشاره به شبکه بهداشتی در ایران گفت: در حال حاضر حاشیه شهرها مراکز شهرها و برخی از استان‌ها زیر پوشش شبکه بهداشت قرار گرفته و اکنون به اعضای هر هزار نفر یک بهورز آقا و یک بهورز خانم فعالند همچنین به اعضای هر 25 تا 50 هزار نفر یک مرکز جامع خدمات سلامت داریم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر نیز برای 51 میلیون نفر در کشور پرونده الکترونیک سلامت شکل گرفته گفت: همگانی شدن بیمه‌ها در این دولت نیز از جمله اقدامات صورت گرفته جهت کمک به مردم بوده به طوری که اکنون 95 درصد مردم دفترچه بیمه داشته و این گامی موثر جهت کمک به افراد که این مسئله در جهت کمک به مردم بوده است.


منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس