آمریکا پوشش هوایی عملیات نظامی ترکیه علیه تروریست‌های داعش در شهر جرابلس واقع در شمال سوریه را بر عهده دارد.

 به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، یک مقام ارشد آمریکایی امروز چهارشنبه در سخنانی در واکنش به عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال سوریه، تاکید کرد: آمریکا پوشش هوایی عملیات ترکیه علیه داعش در شمال سوریه را تامین می کند.

وی در ادامه تصریح کرد: واشنگتن برای اجرای این طرح ها، با ناتو هماهنگ بوده است.

اظهارات این مقام ارشد آمریکایی در شرایطی است که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا هم اکنون در ترکیه به سر می برد.

افکان آلا وزیر کشور ترکیه پیش از این از ادامه عملیات نظامی این کشور در ترکیه تا از بین رفتن آنچه آن را تهدید تروریستی موجود در مرزها خواند، خبر داد.

وزیر کشور ترکیه با اشاره به اینکه عملیات نظامی در جرابلس با همکاری ائتلاف بین المللی انجام خواهد شد، افزود: ترکیه بر حفظ تمامیت ارضی سوریه و حمایت از معارضان معتدل تأکید دارد.

پیش از این یک منبع رسمی در ارتش ترکیه به خبرگزاری رویترز گفته بود که تانک‌های ارتش این کشور برای مقابله با داعش وارد خاک سوریه شده‌اند.

این خبر درحالی منتشر شده که شبکه سی‌ان‌ان ترک امروز چهارشنبه به‌نقل از مقام‌های ارتش ترکیه اعلام کرد: تانک‌های ترکیه با اجرای عملیات تهاجمی گسترده‌ای در شهر جرابلس سوریه، مواضع تروریست‌های داعش را منهدم کردند.

این گزارش افزود: تانک‌های ترکیه با شلیک بیش از 200 گلوله حدود 70 هدف گروه تروریستی داعش را نابود کردند. در عین حال، جنگنده‌های اف16 نیروی هوایی ترکیه نیز 11 هدف گروه تروریستی داعش را در این منطقه بمباران کرده‌اند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha