رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت گفت: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، اما حضور ایران و روسیه براساس درخواست دولت سوریه قانونی است.

 به گزارش مشرق، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (چهارشنبه 27 مرداد)‌ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هیئت اتریشی و وزیر خارجه سابق این کشور که از اعضای این هیئت بودند دیدار کردیم و درباره مسائل منطقه‌ای به خصوص غرب آسیا و شمال آفریقا گفت‌وگو داشتیم.

وی افزود: کسانی که از نقاط مختلف دنیا به ایران سفر می‌کنند مشتاق هستند که بدانند در این منطقه حساس دیدگاه ایران چگونه است. همچنین درباره تحولات سوریه، ترکیه و همکاریهای روسیه و سوریه صحبت کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آینده روابط ایران و اروپا گفت: همکاریهای بین ایران و اروپا و توسعه این همکاریها مورد بررسی قرار گرفته است. اتریش بعد از انقلاب به نسبت سایر کشورها دید مثبتی نسبت به ایران داشته و این دید مثبت را حفظ کرده است و امروز هم حجم روابطش با ایران بسیار بالاست.

ولایتی درباره همکاریهای جدید ایران و روسیه اظهار کرد: نگاه ایران، نگاه جدیدی به شرق است و این نگاه مستلزم اجزایی است که از جمله آن داشتن ارتباط راهبردی با کشورهایی مثل روسیه و چین است و این نوع همکاریهای مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: زمانی آمریکا و اسرائیل قصد پاره کردن زنجیره مقاومت را داشتند و از 80 کشور دنیا مزدوران را اجیر کردند تا مردم بیگناه را قتل و عام کنند و طبیعی است که ایران در مقابل آنها بایستد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت افزود: همکاریهای دفاعی صورت گرفته بین ایران و روسیه برای مبارزه با تروریسم امر غیرمنتظره‌ای نیست و نگاه ایران به رابطه با روسیه یک نگاه راهبردی است و همکاریهای سیاسی، اقتصادی و دفاعی طبیعی است.

ولایتی  افزود: تفسیر آمریکاییها تفسیر به رای است و به نفع خود تفسیر می‌کنند ولی ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی حرکت کرده و حرف آمریکاییها را قبول ندارند.

وی با اشاره به حمایت ایران از سوریه خاطرنشان کرد: ایران از سوریه حمایت می‌کند و این کمک براساس درخواست دولت سوریه است. همانگونه که کمک ایران به کشور عراق بنا به درخواست این کشور بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، اما حضور ایران و روسیه از آنجایی که براساس درخواست دولت سوریه بوده، قانونی است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • حسین ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  امریکا با دیدن روابط مستحکم کشورهای منطقه بخصوص ایران و روسیه دل درد میگیره و عصبانیه
 • ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  درود بر ایران و روسیه
 • ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  مرگ داعش و النصره فرارسیده
 • ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  در ادامه همکاریها با روسیه و برای گرفتن حال آمریکاییها و نشاندادن توان وگستره همکاریها یمان با روسها (درمقابل صف آرایی آنهمه پایگاههای ریزو درشت آمریکایی در اطرافمان)چند پرواز آزمایشی- اکتشافی - شناسایی هم با این بمب افکن ها و آواکس های روسی ازپایگاه کنارک بمقصدهای دیه گوگارسیا و تنگه باب المندب وحتی پایگاههای هندهم بگذارید مطپپن باشید که آمریکاییها ازترس دق مرگ خواهند شد از اینکه روسها را در اقیانوس هند کنار بزرگترین پایگاههای دریایی و استراتژیکشان ببینندُ نمیدونید چه کیفی داره این آشغالها را ناراحت و دیوانه کردن..............
 • ۱۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  باید همکاری نظامی با روسیه رو بیشتر کنیم از برگزاری رزمایش موشکی گرفته تا گشت های هوایی مشترک در منطقه
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  آمریکا و آمریکا پرستان بدجوری دارن میسوزن خخخخخخخ
 • ۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  همکاری با روسیه بیشر از اینهاست که تا به حال رسانه های شده
 • صادق صفرپور ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  هم روسیه به همکاری بامانیاز منداست وهم ما.البته روسیه خیلی بیشتر..مادربدترین شرایط چه درجنگ چه بعدازجنگ پیش رفتیم .روسیه می رفت به سوی که باغفلت وانفعال نقشش رادرمنطقه وجهان ازدست بدهد.اما چین وکمی هند.کنه خاموشند چراکه هزینه ای نمی پردازند .مسئولین سیاست خارجی باید باهمکاری روسیه وکشورهای همسو نقش عملی رادرسطوح مختلف تعریف کنند وکشورهای دیگر راازحرف به صحنه عمل بکشانند.چون به نفع همه منجر خواهدشد
 • حسین ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
  0 0
  بلوک دفاعی امنیتی شرق دوباره باید با پیمانی تازه تعریف در برابر غرب شکل بگیره .امریکا خیلی یکه تاز شده مرگ بر امریکا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس