سازمان بازرسی کل کشور که پیشتر به مدل جدید قراردادهای نفتی ۱۳ ایراد گرفته بود، بررسی دوباره متن جدید این قراردادها که ۱۳ مرداد ماه در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید را آغاز کرده است.

به گزارش مشرق، ناصر سراج در پاسخ به این سئوال که آیا در قراردادهای جدید نفتی که به تصویب هیئت دولت رسیده، اصلاحات مدنظر سازمان بازرسی لحاظ شده است یا خیر اظهار کرد: معاونت مربوطه در سازمان بازرسی، مشغول بررسی قراردادهاست و هنوز نتیجه مشخص نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه قراردادهای جدید نفتی به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد، در پاسخ به این سئوال که آیا در صورت وجود ایراد، امکان اصلاح این قراردادها وجود دارد یا خیر گفت: فعلاً نمی‌توانم در این خصوص اظهارنظر کنم ضمن اینکه با اما و اگر صحبت نکنیم بهتر است.

پیشتر سازمان بازرسی کل کشور، 13 ایراد به قراردادهای جدید نفتی گرفته بود که به گفته سراج همه اصلاحات مدنظر به جز دو مورد، لحاظ شده است.

سراج چندی پیش نیز به خبرنگار تسنیم گفته بود: وزارت نفت قول داده در ارتباط با قراردادهای جدید نفتی تمکین کند و اگر این کار انجام نشود ما به وظیفه خود عمل می‌کنیم.

گفته می‌شود قراردادهای جدید نفتی که اخیراً به تصویب هیئت دولت رسیده، ایرادات و اشکالات بسیاری از لحاظ نادیده گرفتن منابع و منافع ملی دارد.
 
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس