شبکه مستند در قسمت جدید مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» تصاویری کمتر دیده شده از مصاحبه شهید اصغر وصالی و دیگر پاسداران مدافع شهر پاوه پخش می‌کند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» در قسمت تازه خود تصاویری از روزگاری را برای پخش آماده کرده که پیش از این گوشه‌هایی از آن در فیلم «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا روایت شده است.

این قسمت به پاسدارانی مربوط است که در مریوان کردستان مستقر بوده‌اند و با بالا گرفتن تحرکات ضدانقلاب در اطراف شهر پاوه به فرماندهی شهید اصغر وصالی برای دفاع از این شهر وارد می‌شوند.

شهید وصالی و چند تن از پاسداران مدافع شهر پاوه در این قسمت از «تاریخ شفاهی ایران» که مربوط به مرداد ماه سال 1358 است، بعد از برقراری آرامش در پاوه، در گفتگو با گزارشگر تلویزیون، درباره اتفاقات پیش آمده و خاطرات مربوط به آن دوره سخت سخن می‌گویند.

وصالی همچنین از دلاوری‌های شهید چمران در مصاحبه‌اش حرف می‌زند و از نحوه ایستادگی او در مقابل ضدانقلاب می‌گوید.

در این قسمت از این مجموعه همچنین با پخش این تصاویر جزئیات جالبی از سوی پاسداران مدافع شهر پاوه درباره اقداماتشان مطرح می شود.

«تاریخ شفاهی ایران» به تهیه‌کنندگی سیدمهدی مویدی یکشنبه، 24 مرداد ماه ساعت 18:30 از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و دوشنبه 25 مرداد ساعت 13:30 بازپخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس