معاون وزیر راه و شهرسازی از حذف شرط خانه اولی برای متقاضیان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز یکم در بافت فرسوده خبر داد و گفت: دولت متعهد شده ۶۰ میلیارد تومان مابه‌التفاوت سود تسهیلات نوسازی بافت فرسوده را پرداخت کند.

به گزارش مشرق، ایزدی با اشاره به عرضه 150 هزار فقره تسهیلات نوسازی شامل وام‌های نوسازی، ودیعه مسکن، وام مقاوم سازی و همچنین تسهیلات صندوق یکم اظهار کرد: در روش صندوق یکم، وام 160 میلیون تومانی با سود 11 درصدی در اختیار مردم قرار می‌گیرد، ضمن آن‌که شورای پول و اعتبار شرایط خانه‌اولی را بر این تسهیلات حذف کرده است.
 
وی افزود: در تلاش هستیم برای ساکنان بافت فرسوده از سایر تسهیلات 40 تا 50 میلیون تومانی هم استفاده کنیم تا تشویق شوند، چراکه اولویت ما در دولت نوسازی و بهسازی محله‌های بافت فرسوده است.
 
 معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که از سال گذشته تاکنون 17 هزار فقره تسهیلات ارائه شده است، تصریح کرد:مشکل ما با بانکها بحث مابه‌التفاوت سود است که تلاش داریم دولت مابه التفاوت 10 درصدی را طبق مصوبه به متقاضیان پرداخت کنیم.
 
وی ادامه داد:‌ دولت و سازمان مدیریت تعهد کرده اند تا 60 میلیارد تومان سررسید شده را پرداخت کنند. برای رفع مسائل و مشکلات، سامانه تسهیلات راه اندازی شده  و هیچ واسطه ای بین مردم و بانک وجود ندارد و متقاضیان از طریق درج اطلاعات و با داشتن احراز شرایط می توانند به بانک معرفی شوند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : سقف تسهیلات بافت فرسوده 50،40،30 میلیون تومان و یارانه ودیعه مسکن 20،15،10 میلیون تومان است و تلاش می کنیم تا مبلغ را با مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار منطبق کنیم.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس