سخنگوی قوه قضائیه گفت: برخی از افراد این گروه که با قرار آزاد شده بودند بعدا به داعش پیوستند و اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که این افراد پس از خروج از کشور و پیوستن به داعش در همانجا نیز کشته شدند.

به گزارش مشرق، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خود با اشاره به اعدام تعدادی از عناصر گروهک های تروریستی در غرب کشور گفت:این تروریست‌ها و ادم کش‌ها جنایات فراوانی مرتکب شده بودند و علاوه بر شهید کردن حدود 20 تن از هموطنانمان، بیش از 40 نفر مردم بی‌گناه را مجروح و معلول کرده بودند. علاوه بر آن نیز دست به سرقت‌های مسلحانه متعددی در چند استان و شهر کشور نیز زده بودند و حتی در تروری کور مردم بی‌گناه در میدان سنندج را به رگبار بستند.

وی با بیان اینکه حمله به پایگاه‌های انتظامی و بسیج نیز در کارنامه افراد وجود داشته است افزود: افراد اعدام شده کسانی بودند که بعضا دارای جرم‌های متعدد و سوابق کیفری زیادی بودند که با الهام گرفتن از دشمنان بیرونی به دنبال ناامن کردن جامعه بوده و امنیت کشور را هدف قرار داده بودند که خوشبختانه با تلاش و زحمات بسیار مأموران امنیتی وزارت اطلاعات و سایر دستگاه‌های امنیتی شناسایی شدند.

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به روند بررسی اتهامات این افراد در دادگاه گفت: این افراد نیز همچون سایر متهمان در چهارچوب قانون و با حضورو کلایشان در جلسات متعدد و طولانی محاکمه شدند و پس از صدور حکم بدوی، دیوان عالی کشور نیز احکام صادره  را تأیید کرد. البته این افراد پس از آن نیز نه تنها از کرده خود توبه نکردند بلکه از داخل زندان نیز سعی در تماس با خارج بودند.

محسنی اژه‌ای با تأکید بر تروریست بودن این افراد خاطرنشان کرد: حتی برخی از افراد این گروه که با قرار آزاد شده بودند بعدا به داعش پیوستند و اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که این افراد پس از خروج از کشور و پیوستن به داعش در همانجا نیز کشته شدند.

وی با انتقاد از جنجال آفرینی برخی مدعیان حقوق بشر مبارزه با تروریست در مقابل اعدام این افراد گفت: ما در برابر فریاد این مدعیان حقوق بشر با صدای بلند می گوییم که به هیچ وجه اجازه ناامنی در داخل کشور را نخواهیم داد اگر افرادی نیز بخواهند با الهام از کشورهای خارجی امنیت کشور را به خطر بیندازند حتما مجازات خواهند شد.

معاون اول قوه قضاییه اضافه کرد: نکته قابل تأمل آن است که کشورهای دروغ‌گوی غربی که دستشان به خون هزاران بی‌گناه آغشته است و با پرواز یک هواپیمای خود یا یک موشک، بیمارستان، مدرسه و بسیاری از مردم بیگناه را نابود می‌کنند حق ندارند در مسائل داخلی کشورمان دخالت کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • 182 ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
  0 0
  غارتگران بیت المال هم اعدام کنید/
 • مالباخته پرونده نگین غرب ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
  0 0
  چرا مفسد اقتصادی پرونده نگین غرب(غ-ف) بعد از تقلیل حکم از اعدام به ۲۰ سال اکنون بنا به اعلام قاضی محترم پرونده در ماه قبل که در سایت ها منعکس است؛ آزاد شده بدون اینکه رضایت شکات را جلب نماید؟ آیا ۱۵ سال سرگردانی و تحقیر ۱۴ هزار خانواده خیانت کم اهمیتی است؟
 • سلمان ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
  0 0
  کسانی که از این گروه حمایت و بیانیه و احساس همدردی و خواستار عدم اعدامشان و تحقیر در قانون اساسی در مورد اعدام اینها هستن هم اعدام کنید لطفا
 • مالباخته پرونده نگین غرب ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۸
  0 0
  چرا مفسد اقتصادی پرونده نگین غرب(غ-ف) بعد از تقلیل حکم از اعدام به ۲۰ سال اکنون بنا به اعلام قاضی محترم پرونده در ماه قبل که در سایت ها منعکس است؛ آزاد شده بدون اینکه رضایت شکات را جلب نماید؟ آیا ۱۵ سال سرگردانی و تحقیر ۱۴ هزار خانواده خیانت کم اهمیتی است؟