نیروهای انتظامی برای حفاظت از امنیت شهروندان تشکیل می‌شوند و در مبارزه با گروه‌‌های جانی با همتایان خود در کشورهای دیگر رقابت می‌کنند. اما آمارها نشان می‌دهد در ایالات متحده وضعیت متفاوتی حاکم است.

سرویس جهان مشرق- نشریه بریتانیایی «پیش‌گیری از صدمات جانی» داده‌هایی را که پیرامون اقدامات پلیس آمریکا در سال 2012 میلادی جمع‌آوری کرده است، منتشر کرد. ظاهراً رخدادهای اخیر در ایالات متحده و مبارزات سیاه‌پوستان علیه شلیک‌های بی‌حساب‌و‌کتاب پلیس، مسئولان نشریه را واداشته تا مروری بر آن سال داشته باشند.
 
55400 کشته و زخمی حاصل یک سال خدمت پلیس آمریکا به مردم
 
داده‌های جمع‌آوری شده (عمدتاً از انتشارات یک‌ساله مؤسسه گاردین و واشنگتن‌پست) نشان می‌دهد پلیس آمریکا فقط در یک سال مرتکب قتل بیش از 1000 نفر و بستری‌کردن بیش از 54000 آمریکایی دیگر در بیمارستان شده است. این افراد طی بازرسی‌ها، ایست‌دادن‌ها و بازداشت‌ها به این بلایا دچار شده‌اند.
 
سیاه‌پوستان، بومیان و لاتینی‌تبارها بیش از سایر گروه‌های نژادی ضرب شست پلیس آمریکا را چشیده‌اند و دلیل آن نیز حساسیت بیشترِ نیروهای انتظامی نسبت به اقلیت‌ها است. برای مثال از هر 10 هزار سفید‌پوست، تنها 503 نفر با دستور «ایست» پلیس مواجه شده‌اند در حالی که این رقم در میان سیاه‌پوستان 1404، بومیان 1141 و لاتینی‌تباران 979 است.
 
تد میلر، استاد مؤسسه پژوهشی و پرورشی اقیانوسیه در ایالت مریلند، خشونت پلیس بدون طی فرآیند قانونی را «معضل همیشگی» کشورش می‌داند و تأکید می‌کند البته «پس از جنگ داخلی بیش‌تر به معضل خاص سیاهان تبدیل شده است». وی دو دشواری اصلی درجمع‌آوری داده‌ها را موانع موجود در دستیابی به مراکز داده دولتی می‌داند و اینکه پلیس آمریکا در گزارش‌هایش برخی از مصدومان را از قلم می‌اندازد.
 
{$sepehr_media_1678363_400_300}
 
این فیلم نشان می‌دهد بیمارستانی‌شدن شهروندان آمریکایی در مواجهه با پلیس لزوماً تقصیر خودشان نیست
 
میلر ادامه می‌دهد «از هر 13 نفر که در ایالات متحده بر اثر استفاده فرد دیگری از سلاح گرم کشته شده‌اند،‌ یک نفر قربانی پلیس شده است. این واقعاً وحشتناک است».
 
کریستین ویلیامز نویسنده «دشمنان ما در لباس آبی: پلیس و قدرت در آمریکا» نیز از جمله پژوهشگران این حوزه است. وی در پاسخ به این پرسش احتمالی که خشونت پلیس در مقابله با گروه‌های خشن بروز می‌کند، می‌نویسد «واقعیت آن است که خشونت پلیس نسبت به آنچه با آن روبرو می‌شود، بسیار خشونت‌بارتر و مرگبارتر است».
 
 او به تلخی اضافه می‌کند «شما از اخبار تلویزیون و اخبار پلیس این واقعیت را نخواهید شنید که خدمت در پلیس در ایالات متحده کم‌خطرتر از رانندگی یک کامیون است، یا این آمار که نیروهای انتظامی روزانه سه نفر را می‌کشند. حتی در منشورات علمی هم تا سال گذشته به این موضوع برنمی‌خوردید تا اینکه گاردین یک پایگاه داده در این موضوع ایجاد کرد».
 
ویلیامز دو برداشت اشتباه در زمینه رفتار پلیس را رد می‌کند: اول می‌گویند خطای پلیس بوده و اگر اثبات شود که عمدی بوده، می‌گویند یک اقدام فردی بوده و ربطی به کلیت نهادهای انتظامی و اهداف سازمانی ندارد. اما به نظر او «خیلی قابل درک‌تر است اگر اولویت را به نهاد متبوع بدهیم چرا که خشونت این مأموران در سراسر کشور و در طول تاریخ آمریکا وجود داشته و عمدتاً هم رنگین‌پوستان را نشانه رفته است. پس هدف سازمانی اصلی همین است».
 
منبع

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهدی از قم ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  امریکا کشوری است که پایه های ان بر خون انسان های بی گناه است و این حاصل اندیشه لیبرالی و ماتریالیستی ان است.از همون اول چند ده میلیون سرخ پوست را کشتند تا زمینشان را صاحب شوند.بعد بزرگترین برده داری تاریخ را ایجاد کردند تا امریکا را بسازند برده داری خشنی که برده ها از 4سال بیشتر دوام نمیاوردند.بعد هم برای نگاه داشتن قدرتشان انواع جنایت از بمب اتم تا ایجاد جنگ و کودتا و... مرتکب شدند.پس تا ابد مرگ بر امریکا و دوستدارانش
 • ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  مناین پلیسا رو می بینم وحشت می کنم خودشون منشا ناامنی هستن
 • ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  نمی دونم مردمشون انقدر وحشی هستن که اینا اینطورین یا کلاوحشین؟
 • ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  دقت کردین چه تجهیزاتی دارن؟ انگار جنگ شهریه
 • ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  خداییش با تبهکارایی که اینادارن بایدم خشن باشن البته به مردم عادی نباید صدمه بزنن
 • ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  پلیس امریکا مظهر نژادپرستیه ببین چقدر از نظر فکری عقبن که هنوز نژادپرستن
 • ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  بیچاره سیاهان آمریکا
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  من دیدم تو فیلمهای مستندشون که حتی زنان رو هم وحشیانه میزنن کلا عقده این
 • ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  یه ایرانی مقیم لندن که تو پلیس انگلیس بود و سمتی هم داشت یه زمانی تو برنامه حباب نشون میداد اومده ایران و باور نمی کرد انقدر نیروی پلیس ماارومه و با مردم کاری نداره اونم میگفت ما در برخورد با متهمین خشنیم
 • ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  حقوق بشر امریکایی
 • ۱۵:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  مرگ بر امریکا
 • Unknown ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  بعد این وحوش الگو بسیاری از مردم دنیا شدند و خیلیا برای رسیدن به آرمانشهر دجالی دروغین غرب حاضرن به همه باوراشون پشت کنند.
 • ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  رییس جمهور ، وزیر دادگستری ، دادستان کل کشور ، نماینده دائم در سازمان ملل ، عده زیادی از زوسای پلیس ایالات از جمله خود تگزاس که 5 پلیس سفید در آنجا کشته شدند همگی سیاه پوست هستند. به این اضافه کنید دو وزیر امور خارجه در دولت جرج بوش پسر را. این نشان می دهد نژاد پرستی در تفکرات بالا دستی ایالات متحده مطلقا وجود ندارد.
 • ۱۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  اوه مای گاد چقدر آمریکا بده اه
 • ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
  0 0
  ببخشید اشتباهی منفی دادم 10 تا مثبت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس