رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به استقبال خوب مسئولان پروژه بین‌المللی ایتر در فرانسه از هیئت ایرانی گفت: اگر از من بپرسند مهمترین پروژه سازمان چیست، می‌گویم ایتر و گداخت.

 به گزارش مشرق، طی مراسمی با حضور معاونین و مدیران سازمان انرژی اتمی و در احکامی جداگانه از سوی علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران معاونین جدید این سازمان منصوب شدند. طبق این احکام مهندس سید محمد جمال شجاعی، معاونت توسعه مدیریت و منابع و مهندس پژمان رحیمیان، مدیریت عامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران و معاونت سازمان را عهده دار شدند.

صالحی در ابتدای مراسم معارفه با اشاره به سالگرد برجام اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که مقدر فرمود این پرونده ساختگی هسته‌ای نهایتاً بسته شود. این موضوع برای کسانی که در سیر تحول این پرونده از ابتدای تکوین تاکنون حضور داشتند، خیلی خیلی خوشایند و در عین حال غیر قابل باور است. کمتر کسانی باور می‌کردند این پرونده امروز پشت سر ما قرار گیرد. در حالی که ما را متهم به فعالیت‌های غیر صلح آمیز کرده بودند، پرونده بسته شد. این معجزه بود.

وی افزود: سازمان ملل چند روز قبل اعلام کرد ایران در زمینه سلامت هم گام‌های بلندی برداشته است. از 15 شاخص و هدف که تا سال 2020 ترسیم شده است، ایران به هشت هدف رسیده و به هفت هدف دیگر نیز بزودی می‌رسد. این علیرغم همه نابلدی‌ها، ندانم کاری‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی است، اما چیزی که مهم است اینکه ما در بستر اسلام حرکت می‌کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی با برشمردن صفات و حسن مدیریتی معاونین جدید سازمان گفت: مهندس رحیمیان خودش از سربازی به سرداری رسیده است. زحمت کشیده و با اخلاص و صداقت در هر مسئولیتی که به او واگذار شده خوب عمل کرده است. ایشان در مذاکرات دلسوزانه حکیمانه و عاقلانه عمل کرد.

وی در خصوص معاونت توسعه مدیریت و منابع نیز گفت: باید مورد وثوق و اعتماد و خداترس باشد و بخصوص دلش برای قشر پایین سازمان بسوزد.

صالحی با اشاره به استقبال خوب مسئولان پروژه بین‌المللی ایتر در فرانسه از هیئت ایرانی و تعیین بابازادگان به عنوان نماینده سازمان در این پروژه، گفت: اگر از من بپرسند مهمترین پروژه سازمان چیست، می‌گویم ایتر و گداخت. درست است که 40 سال دیگر به نتیجه می‌رسد اما اگر این نسل این کار را نکند ما بخشوده نخواهیم شد.

این مراسم با سخنرانی معاونان صالحی پایان یافت.

در بخشی از حکم رحیمیان آمده است:

امید است به عنوان امین اینجانب، ضمن رعایت دقیق قوانین و مقررات جاری کشور، سیاست‌های اجرایی ضوابط ابلاغی، با استفاده از اختیارات حاصله از هیئت مدیره، هماهنگی با سایر اعضای هیئت مدیره، رعایت شایسته سالاری و شایسته گزینی و نیز بهره گیری از خرد جمعی و نیروهای متخصص و متعهد، در انجام صحیح وظایف و ماموریت‌های محوله موفق بوده و در پیشبرد اهداف شرکت فوق نهایت کوشش و جدیت را به عمل آورید.

همچنین در بخشی از حکم شجاعی آمده است:

انتظار می رود از رهگذر حسن سلوک و بهره مندی از تجارب و اندوخته‌های همکاران شایسته و پرتوان در مجموعه آن معاونت و تعامل سازنده با بخش های مختلف سازمان، شاهد دستاوردهای چشمگیر و امیدبخش در مسیر تحقق اهداف صنعت هسته‌ای کشور باشیم.

همچنین در حکمی دیگر از زحمات و خدمات سید مهدی بابازادگان در جایگاه معاونت توسعه مدیریت و منابع قدردانی شده و وی کماکان سرپرستی معاونت برنامه ریزی سازمان را برعهده دارد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس