کد خبر 604250
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲

معاون‌ فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: در راستای حفظ جان مسافران و ایمنی پرواز، پنج پرواز امشب فرودگاه امام خمینی (ره) به ترکیه باطل شد.

به گزارش مشرق، کورش فتاحی اظهار داشت: با توجه به اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مبنی بر عدم عزیمت هموطنان به کشور ترکیه برای گردشگری، در جلسهِ دقایق پیش فرودگاه امام خمینی (ره)، نیز تصمیم گرفته شد، با توجه به این الزام سازمان میراث فرهنگی و مشکلات فرودگاه‌‌های ترکیه، از اعزام گردشگر ایرانی به ترکیه از طریق حمل و نقل هوایی فعلاً ممانعت به عمل آید.

وی تأکید کرد: گردشگران ایرانی بدانند لغو پروازهای گردشگری ایران به ترکیه در راستای حفظ جان مسافران است.

معاون‌ فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: در این راستا پنج پرواز از ساعت 22:30 تا پایان ساعت روز جاری از فرودگاه امام به ترکیه داشتیم که همه ابطال شد.

فتاحی اضافه کرد: این پروازها با پرواز 22:30 ‌قشم‌ایر آغاز می‌شود و تابان‌ایر، معراج، زاگرس و آتا‌ ایر نیز در ادامه تا ساعت پایانی امروز به ترکیه پرواز داشتند که همه باطل می‌شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر مجوز انجام پرواز بدون مسافر برای ایرلاین‌ها از ایران به ترکیه صادر شده است تا بتوانند مسافران مانده در فرودگاه‌های ترکیه را به سمت ایران منتقل کنند.

فتاحی یادآور شد: سازمان هواپیمایی و فرودگاه‌‌های ترکیه در این‌باره با ایران همکاری مناسبی داشته‌اند.

معاون‌ فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تأکید کرد: از مسافران پروازهای مذکور خواهشمندیم به دلیل لغو این پروازها به فرودگاه امام خمینی(ره) نیایند؛ البته اطلاع‌رسانی توسط ایرلاین‌‌ها هم به مسافران انجام شده است.

وی پیش از این گفته بود: طبق برنامه قبلی از ساعت 23:30 شب گذشته تا صبح امروز 9 پرواز فرودگاه امام که باید به مقصد کشور ترکیه انجام می‌شد، ‌لغو شده‌ است؛ امروز بعد از ظهر 3 پرواز دیگر از فرودگاه امام خمینی (ره) به ترکیه ‌داشتیم که همگی باطل شد، این سه پرواز شامل پرواز ساعت 14:30 قشم‌ایر، 15:30 ترکیش‌ایرلاین و 17:15 ماهان‌ایر است.

معاون‌ فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) تأکید کرد: مسافران ترکیه دقت کنند قبل از خروج از منزل، حتما با اطلاعات پرواز فرودگاه امام تماس گرفته و اخذ اطلاع کنند.

فتاحی تأکید کرد: همه‌ بخش‌هاى فرودگاه بین المللى امام خمینى (ره) فعال و آماده پذیرش و اعزام مقاصد بین‌المللى براى مسافران است.

مسافران می‌توانند برای آگاهی از آخرین وضع پروازها به ترکیه با شرکت‌های هواپیمایی خود و یا با شماره تلفن فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) 09633 ‌تماس بگیرند.

بنابراین گزارش پس از کودتای بامداد امروز در ترکیه، ابتدا فرودگاه آتاتورک و تلوزیون ملی ترکیه (TRT) به محاصره کودتاگران در آمد که با کمک‌‌های مردمی آزاد شد.
 
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha