کد خبر 603451
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: در فصل بهار بیشتری کاهش سرقت مربوط به سرقت از بانک های کشور است.

به گزارش مشرق، سردار  محمد رضا مقیمی  با بیان اینکه در سه ماهه اول سال جاری، وقوع سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.3 درصد کاهش داشته، اظهار کرد: در این ایام، کاهش سرقت از بانک ها با 16.7 درصد در "صدر" و کاهش سرقت های به عنف و زورگیری با 12.6 درصد نیز در رتبه "دوم" قرار دارد.
 
وی افزود: در این ایام، میزان سرقت از اماکن 7 درصد، منازل 6.4 درصد و جیب بری 6.2 درصد کاهش داشته است.
 
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به عزم و اراده این پلیس در راستای پاسخگویی به مطالبه های اجتماعی و مردمی در راستای کاهش سرقت و استرداد اموال به مالباختگان، بیان کرد: کاهش میزان سرقت موتورسیکلت در سه ماهه اول سال نیز 5.4 درصد بوده است.
 
عالی ترین مقام آگاهی کشور، سهم کاهش سرقت در حوزه " کش و روز زنی " را نیز 4.8 درصد اعلام کرد و افزود : در مجموع سایر سرقت ها 13 درصد کاهش داشته است.
 
وی مطرح کرد: در همین مدت، علیرغم کاهش سرقت در اکثر استان ها، عملکرد کشف به وقوع جرایم سرقت 1.3 درصد ارتقاء و بهبود یافته است.
 
سردار مقیمی یادآور شد: بهترین عملکرد کشف جرایم سرقت مربوط به سرقت خودرو است که بیش از 95 درصد این سرقت ها در این حوزه، منتج به کشف شد.
 
وی اشاره کرد: در مجموع،به طور میانگین 75 درصد از سرقت ها کشف شده است.
 
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه آنچه که در این میان حائز اهمیت است کاهش محسوس وقوع سرقت های مهم ماست، خاطر نشان کرد: بیش از 52.2 درصد از کل سرقت های واقع شده کشور مربوط به سرقت های "خرد " است.
 
وی با بیان اینکه کاهش سرقت نیازمند توجه شهروندان به توصیه ها و هشدارهای پلیس آگاهی است، گفت: کاهش سرقت و استرداد اموال به مالباختگان از اولویت های این پلیس است؛ پلیس آگاهی برنامه های ویژه ای برای خدمت رسانی به شهروندان، مقابله با قاچاق کالا و ارز و هم چنین مبارزه با سرقت دارد.
 
رئیس پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه مطابق تدابیر و تاکیدات فرمانده ناجا استرداد اموال نیز از اولویت های نیروی انتظامی در سال جاری است ، گفت: متاسفانه مالباختگان مستنداتی از اموال مسروقه ندارند و شایسته است شهروندان با نگهداری مستنداتی چون فاکتور خرید ، شماره سریال ، مشخصات اموال و .. طی مسیر استرداد اموال را هموار کنند تا انجام این روند توسط پلیس آگاهی به مالبا ختگان با سرعت بیشتری انجام شود.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس